Oto jak zamknąć i ponownie uruchomić komputer z systemem Windows z systemu Android

Czy wiesz, że Twój telefon z Androidem może również pełnić funkcję pilota do komputera stacjonarnego lub laptopa? Jedynym wymaganiem jest to, aby zarówno telefon, jak i komputer korzystały z tego samego połączenia Wi-Fi.

Wykonaj poniższe proste czynności, aby zamknąć i ponownie uruchomić komputer z telefonu z Androidem. Możesz być w innym pokoju lub nawet na podwórku przed sygnałem Wi-Fi.

Chociaż istnieje wiele aplikacji, które obiecują zmienić telefon z Androidem w pilota do komputera, niewiele jest tak skutecznych, jak omawiana przez nas aplikacja Asus Smart Gesture.

Indeks

  Pobierz aplikację Asus Smart Gesture

  Pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji Połączenie zdalne (zdalny komputer) od Asusa. Aplikacja zawiera wszystkie instrukcje, których należy przestrzegać, które zostały opisane w niniejszej instrukcji.

  Skok

  Związane z Oto jak zsynchronizować pracę między telefonami z systemem Android i Windows

  Skonfiguruj swój komputer z systemem Windows

  Przejdź do linku na swoim komputerze Połączenie Asusa i automatycznie pobierany jest plik zip aplikacji połączenia zdalnego. Kliknij plik .exe, aby kontynuować instalację programu.

  Krótko mówiąc, przeprowadzi Cię przez etapy instalacji. To prosta instalacja, która nie powinna zająć dużo czasu.

  Po zainstalowaniu aplikacji na komputerze otrzymasz ostrzeżenie systemowe w odpowiedniej szufladzie.

  Otwórz ekran główny i wybierz opcję „Włącz zdalne połączenie na moim komputerze”. Zostaniesz poproszony o nadanie uprawnień administratora aplikacji. Możesz połączyć się z aplikacją mobilną przez Wi-Fi i Bluetooth.

  Nawiąż połączenie między komputerem a telefonem z systemem Android

  Następnie musisz zsynchronizować pobraną aplikację na Androida z programem na PC. Otwórz aplikację mobilną i wybierz „WLAN”, a następnie „Znajdź urządzenie”. Możesz także korzystać z Bluetooth, gdy laptop i telefon są w tej samej sieci Bluetooth.

  Powinieneś mieć dostęp do zdalnego połączenia z zasobnika systemowego na swoim komputerze. W przeciwnym razie połączenie nie zostanie nawiązane prawidłowo.

  Powinieneś być w stanie znaleźć swój komputer stacjonarny lub laptop w aplikacji mobilnej. Jest to możliwe tylko za pośrednictwem współdzielonego połączenia WLAN. Dokonaj wyboru już teraz.

  Po obejrzeniu ekranu za pomocą inteligentnych gestów możesz sterować swoim komputerem / laptopem za pomocą przycisku zasilania.

  W następnym kroku do wyboru jest pięć opcji: Restart, Shut Down, Suspend, Hibernate i Logout. W tym przypadku wybraliśmy "restart".

  Na ekranie aplikacji mobilnej zostaniesz poproszony o potwierdzenie wyboru komunikatem „Czy na pewno?

  Komputer automatycznie uruchomi się ponownie zgodnie z instrukcjami w aplikacji. Podobnie mogło zostać wydane polecenie zamknięcia, zawieszenia, hibernacji lub wylogowania.

  Związane z 6 najlepszych emulatorów Androida do uruchamiania Androida w systemie Windows

  Dodatkowe funkcje

  Możesz także zdalnie sterować prezentacjami PowerPoint i plikami multimedialnymi za pomocą aplikacji Asus Smart Gesture. Aby to zrobić, musisz uruchomić PowerPoint w trybie F5 i użyć danych wejściowych aplikacji „L” i „R”, aby edytować slajdy.

  Slajdy PowerPoint można łatwo przeglądać i edytować po prostej synchronizacji.

  streszczenie

  Chociaż istnieje kilka innych aplikacji, które mogą zamknąć lub ponownie uruchomić komputer z systemu Android, Asus Smart Gesture zapewnia dodatkowe opcje wstrzymywania, wylogowania lub hibernacji systemu i zarządzania plikami PowerPoint.

  Czy lubisz korzystać z komputera, telewizora lub innego urządzenia elektronicznego z aplikacją mobilną? Przekaż nam swoją opinię.

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej