Oto jak uzyskać dostęp do folderów współdzielonych systemu Windows na telefonie z systemem Android

Ten przewodnik pokaże Ci, jak łatwo jest uzyskać dostęp do folderów współdzielonych Windows na telefonie lub tablecie z Androidem. Możesz słuchać muzyki, przesyłać strumieniowo wideo lub kopiować plik z folderów współdzielonych Windows (lub dowolnego SMB) w zaledwie kilku prostych krokach. Nie tylko oszczędza to wewnętrzną przestrzeń do przechowywania, ale możesz także nadal odpoczywać na sofie, zamiast wstawać i iść do swojego pokoju, aby skopiować to, co chcesz zobaczyć lub usłyszeć.

Uwaga : Ten samouczek jest przeznaczony dla użytkowników systemu Windows. Użytkownicy Linuksa mogą się odnieść samouczek tutaj .

Indeks

Ustawienia udostępniania plików w systemie Windows 7

Najpierw musimy upewnić się, że Twój system Windows jest odpowiednio skonfigurowany do udostępniania plików.

1. Otwórz przeglądarkę i znajdź folder, który chcesz udostępnić. Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i kliknij opcję Właściwości. We właściwościach użytkownika wybierz kartę „Udostępnij” i kliknij przycisk „Udostępnij ...”.

2. Na stronie Udostępnij plik zostaniesz poproszony o wybranie użytkowników lub grup, którym chcesz udostępnić folder. Najprostszym rozwiązaniem jest wpisanie w polu tekstowym „Wszystkie” i wybranie „Dodaj”. Pamiętaj, że każdy w Twojej sieci może uzyskać dostęp do tego folderu udostępnionego. Jeśli więc chcesz, aby bezpieczeństwo było gwarantowane, możesz po prostu wpisać swoją nazwę użytkownika (aby działało poprawnie, należy ustawić hasło).

Uwaga : Domyślne ustawienie udostępniania folderów to Tylko do odczytu. Jeśli chcesz skopiować pliki z urządzenia z systemem Android do folderu udostępnionego, możesz zmienić poziom uprawnień do odczytu / zapisu.

3. Kliknij Udostępnij, aby kontynuować.

4. Następnie musisz zmienić anonimowe uprawnienia do udostępniania. Aby to zrobić, przejdź do Centrum sieci i udostępniania, klikając „Start -> Panel sterowania -> Sieć internetowa -> Centrum sieci i udostępniania”. Wybierz „Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania” w lewej części strony.

5. Pojawi się strona Udostępnianie chronione hasłem z opcją Włącz udostępnianie chronione hasłem zaznaczoną domyślnie. Jeśli zdecydujesz się udostępnić go wszystkim w kroku 2, musisz go wyłączyć. Jeśli jednak masz obawy dotyczące bezpieczeństwa i chcesz udostępniać pliki tylko niektórym nazwom użytkownika, możesz pozostawić tę opcję zaznaczoną. Jednak upewnij się, że ustawiłeś hasło dla swojej nazwy użytkownika, w przeciwnym razie nie będziesz mógł się połączyć.

Jak sprawdzić adres IP swojego komputera

W pozostałej części tego przewodnika ważne jest, abyśmy znali adres IP Twojego komputera. Jeśli więc nie masz pewności, wykonaj poniższe czynności.

1. Otwórz wiersz poleceń.

2. Wpisz w wierszu polecenia

ipconfig

a Twój adres IP zostanie wyświetlony jako część listy informacji. Powinien być wymieniony w sekcji zatytułowanej „Połącz z lokalnym obszarem karty Ethernet” lub „Połącz z lokalnym obszarem karty sieci bezprzewodowej” i prawdopodobnie będzie to coś w rodzaju 192.168.1.5.

Dostęp do folderów współdzielonych z urządzeniem z systemem Android

Oczywiście na rynku dostępnych jest kilka aplikacji, które można skonfigurować, aby uzyskać dostęp do folderów współdzielonych na urządzeniu z systemem Android. W tym przewodniku użyliśmy Eksplorator plików ES Ponieważ jest bezpłatny, dobrze współpracuje z udostępnianiem plików w systemie Windows i jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Android w wersji 1.6 i nowszych.

Wykonaj następujące kroki, aby skonfigurować ES File Explorer do udostępniania plików:

1. Zainstaluj ES File Explorer. Uruchom go po zakończeniu instalacji.

2. Zostanie wyświetlony ekran główny ze wszystkimi plikami i folderami na karcie SD. W lewym górnym rogu zobaczysz małe menu rozwijane z napisem „Lokalne”. Kliknięcie tego przycisku spowoduje wyświetlenie okna dialogowego, w którym można wybrać opcję sieci LAN.

Uwaga : Twoje urządzenie z systemem Android i komputer muszą być podłączone do tej samej sieci, aby uzyskać dostęp do komputera. Oznacza to, że musisz włączyć Wi-Fi na swoim urządzeniu z Androidem

5. Po znalezieniu się w obszarze sieci LAN wybierz „Nowy” na górnym pasku narzędzi. Zobaczysz wtedy dwie opcje: Skanuj i Serwer. Możesz użyć obu, a obie opcje są szczegółowo opisane poniżej:

Opcja skanowania:

Wybierz opcję Skanuj, aby wyszukać komputery w sieci, które mają udostępnione foldery. Na tym etapie ważna jest znajomość adresu IP komputera. Gdy wyświetlany jest komputer, można zatrzymać proces analizy, dotykając raz ekranu. Wybierz swój komputer. Jeśli chcesz wyłączyć udostępnianie plików chronione hasłem, połączenie zostanie nawiązane automatycznie. W przeciwnym razie może być wymagany następujący ekran:

W takim przypadku musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło odpowiedniego konta, któremu udostępniłeś folder na swoim komputerze.

Opcja serwera:

Wybierz „Serwer”, jeśli chcesz ręcznie wprowadzić adres IP swojego komputera.

Zostanie wyświetlona strona New / Edit Samba Server. Wypełnienie tej strony zależy od tego, czy aktywowałeś udostępnianie chronione hasłem na swoim komputerze.

a) W przypadku wybrania opcji „Włącz udostępnianie chronione hasłem” wprowadź adres IP komputera, wprowadź nazwę logowania i hasło systemu Windows, a następnie wprowadź wyświetloną nazwę użytkownika (jak pokazano w poniższym przykładzie). Nie wybieraj opcji anonimowej.

b) W przypadku wybrania opcji „Wyłącz udostępnianie chronione hasłem:” wprowadź adres IP komputera, wybierz opcję anonimowości i wprowadź nazwę ekranową (jak pokazano w poniższym przykładzie).

Końcowe użycie

Po zakończeniu procedury opcji „Skanuj” lub „Serwer” udostępnione pliki / foldery zostaną wyświetlone na ekranie sieci LAN.

Znajdź określony folder udostępniony i wybierz wideo, które chcesz odtworzyć. Powinien być przesyłany strumieniowo do urządzenia z systemem Android. W moim przypadku odkryłem, że wbudowany odtwarzacz mojego Samsunga Galaxy Note miał wiele problemów z plikami AVI, które na niego wrzuciłem. ES File Explorer jest na tyle elastyczny, że zapyta Cię, którego odtwarzacza wideo użyć. Więc zainstalowałem klienta VideoLAN i bezpiecznie rozwiązałem problem i odtwarzałem filmy bez żadnych problemów. Muzyka i zdjęcia działały dobrze z wbudowanymi aplikacjami.

To wszystko.

Kredyt: Ikona koncepcja chmury przez Big Stock Photo.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up