Oto jak przenieść zegar w prawy róg paska zadań w systemie Windows 10

W systemie Windows 10 jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest Centrum akcji, które umożliwia przeglądanie wszystkich powiadomień i zarządzanie nimi w jednym miejscu. Aby było to jaśniejsze, firma Microsoft przeniosła ikonę Centrum akcji na prawą stronę zasobnika systemowego. Ta lokalizacja znacznie ułatwia dostęp do Centrum akcji, klikając inne ikony. Oprócz wiecznie cienkiej ikony „Pokaż pulpit”, prawy róg paska zadań tradycyjnie zajmuje zegar. Jeśli nie podoba Ci się lokalizacja nowej ikony Centrum akcji lub po prostu chcesz, aby zegar znajdował się w oryginalnej pozycji, możesz przenieść zegar systemu Windows 10 na prawą stronę paska zadań.

Istnieją dwa różne sposoby przeniesienia zegara do zasobnika systemowego. Pierwszym z nich jest usunięcie ikony Action Center z zasobnika systemowego, a drugim jest użycie bezpłatnego oprogramowania innej firmy, które zamienia pozycje zegara i ikony Action Center. Postępuj zgodnie z tym, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Indeks

Całkowicie usuń ikonę z Centrum akcji

Jeśli nie korzystasz z Centrum akcji i nie chcesz usuwać go z zasobnika systemowego, możesz przenieść zegar na prawą stronę zasobnika systemowego za pomocą kilku kliknięć. Aby to zrobić, kliknij ikonę Centrum akcji i wybierz opcję „Wszystkie ustawienia”.

Powyższe działanie spowoduje otwarcie aplikacji Ustawienia systemu Windows 10. Wybierz tutaj opcję „Personalizacja”.

Teraz wybierz „Pasek zadań” w lewym obszarze, przewiń w dół w prawym obszarze i kliknij link „Włącz lub wyłącz ikony systemowe”.

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie ikony systemowe, które mogą być wyświetlane w zasobniku systemowym. Po prostu przewiń w dół i naciśnij przycisk obok „Centrum akcji”.

Ta akcja natychmiast usunie ikonę Centrum akcji z zasobnika systemowego i przesunie zegar w prawy róg. Jeśli chcesz wrócić, ponownie naciśnij przycisk, a ikona Centrum akcji pojawi się normalnie.

Zmień lokalizację centrum akcji i zegara

Jeśli nie chcesz zgubić ikony Centrum akcji, możesz skorzystać z darmowego, otwartego oprogramowania o nazwie. posługiwać się Regulator pozycji zegara . Pobierz i rozpakuj oprogramowanie z GitHub.

Teraz przejdź do folderu „binaries” i otwórz folder zgodnie z architekturą systemu. W moim przypadku otwieram folder 64-bitowy (CPR_X64).

Ponieważ ta aplikacja próbuje zmienić ustawienia systemowe, system Windows próbuje to zablokować za pomocą komunikatu ostrzegawczego ze względów bezpieczeństwa. Przed kontynuowaniem musisz odblokować oprogramowanie. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy plik EXE, a następnie wybierz „Właściwości”.

W oknie Właściwości zaznacz pole obok Odblokuj, a następnie kliknij przycisk OK, aby zapisać zmiany. W ten sposób wyraźnie mówisz systemowi Windows, aby uruchomił plik, gdy jest uruchomiony, bez blokowania go lub wyświetlania żadnych komunikatów ostrzegawczych.

To samo dotyczy biblioteki DLL w folderze. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Właściwości. Teraz zaznacz pole „Odblokuj” i zapisz zmiany.

Po zakończeniu kliknij dwukrotnie plik EXE. Jak tylko klikniesz dwukrotnie, Centrum akcji i zegarek zamienią się pozycjami. Jeśli ponownie je klikniesz, powrócą do swojej pierwotnej pozycji.

Podczas ich obowiązywania zmiany są tymczasowe, co oznacza, że ​​po ponownym uruchomieniu systemu ikona i zegar Centrum akcji znajdą się na swoich pierwotnych pozycjach. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest utworzenie zaplanowanego zadania, które aplikacja Righteousifier Clock będzie uruchamiana automatycznie przy każdym uruchomieniu systemu. W ten sposób nie musisz za każdym razem ręcznie zmieniać pozycji.

Skomentuj poniżej, dzieląc się swoimi pomysłami i doświadczeniami z powyższymi metodami, aby przenieść zegar na prawą stronę paska zadań w systemie Windows 10.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up