Oto jak poprawnie skonfigurować zaporę sieciową komputera Mac

Mac ma wbudowaną zaporę programową, ale często jest ignorowana przez użytkowników. Twoja zapora powinna być aktywowana i dezaktywowana tylko na krótki czas w tym samym czasie. Jeśli nigdy go nie dotykałeś, powinien być włączony. Ale warto sprawdzić. A gdy jest aktywny, masz wiele opcji, aby dostroić jego wydajność. Możesz także zastąpić zaporę programową komputera Mac zaporą innej firmy pokazaną na dole wiadomości.

połączony Oto 9 kroków do ochrony komputera Mac

Indeks

Wyświetlacz zapory

Zapora znajduje się w ustawieniach systemu. Przejdziemy do niego, a następnie przyjrzymy się dostępnym ustawieniom zapory.

1. Aby go otworzyć, kliknij menu Apple w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje systemowe” z menu rozwijanego.

2. Kliknij zakładkę „Bezpieczeństwo i prywatność”.

3. Wybierz zakładkę "Firewall" w górnej części okna.

4. Tutaj możesz sprawdzić, czy zapora jest aktywna, czy nie. Jeśli zapora jest wyłączona, powinniśmy ją włączyć ponownie.

  • Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło administratora. Jeśli nie wiesz, co to jest, wprowadź hasło, którego używasz do logowania się do komputera podczas jego uruchamiania i naciśnij „Odblokuj”.

Opcje zapory

Teraz, gdy mamy pewność, że zapora jest włączona, przyjrzyjmy się ustawieniom zapory. Aby wyświetlić dostępne ustawienia zapory i dokonać zmian w ustawieniach zapory, kliknij „Opcje zapory…”. Jeśli tego przycisku nie można kliknąć lub nie jest on wyłączony, odblokuj okno ustawień, jak wskazano w ostatnim kroku.

W tym oknie możemy zmienić niektóre opcje i przypisać konkretne uprawnienia do określonych aplikacji. Kliknij „Opcje zapory…”, aby otworzyć ekran z tymi funkcjami.

Zrobimy krótką prezentację wszystkiego, co możemy tutaj zrobić.

Blokuj wszystkie połączenia przychodzące

Spowoduje to zablokowanie prawie wszystkich żądań połączenia z twojego komputera. Nie blokuje jednak żądań wychodzących ani żądań dotyczących „podstawowych usług internetowych”. Jednak w zależności od konfiguracji inne aplikacje mogą ulec awarii. Zwykle nie jest to ustawienie, które należy ustawić i zapomnieć.

Poniżej znajduje się lista usług, które mogą lub nie mogą akceptować połączeń przychodzących. Większość komputerów pokazuje tutaj tylko kilka aplikacji. Zielone kropki obok nazwy wskazują, że wszystkie połączenia przychodzące są dozwolone. Czerwone kropki wskazują, że wszystkie połączenia przychodzące są odrzucane.

Aby zmienić ustawienia zapory dla aplikacji, kliknij strzałki obok typu połączenia i wybierz coś innego. Nie jest to bardzo precyzyjna kontrola iw ogóle nie wpływa na połączenia wychodzące.

Możesz dodać nowe aplikacje do tej listy, klikając przycisk „+” na dole listy. Aplikacje można usunąć z listy za pomocą przycisku „-”. Nie powoduje to usunięcia aplikacji, a jedynie regułę zapory z listy.

Automatycznie zezwalaj wbudowanemu oprogramowaniu na odbieranie połączeń przychodzących

Spowoduje to skonfigurowanie wszystkich wbudowanych aplikacji na komputerze Mac (takich jak Poczta, Kalendarz, Wiadomości itp.), aby umożliwić wszystkie połączenia przychodzące. O ile nie masz problemów z usługami Apple, zawsze powinieneś szukać.

Automatycznie zezwalaj pobranemu podpisanemu oprogramowaniu na odbieranie połączeń przychodzących

Podobnie jak w poprzednim przypadku, pozwala to na wszystkie połączenia przychodzące. Nie dotyczy to jednak aplikacji Apple, ale aplikacji pobranych z Internetu. Jeśli uważasz na to, co pobierasz, możesz zostawić to włączone. Jeśli nie, wyłącz go. Zostaniesz poproszony o włączenie połączeń przychodzących za każdym razem, gdy zainstalujesz aplikację, która ich potrzebuje.

Aktywuj tryb ukrycia

Ten tryb dźwiękowy tajnego agenta nie jest tak ekscytujący, jak się wydaje. Gdy włączony jest tryb ukrywania, komputer nie będzie odpowiadał, gdy inny komputer w sieci spróbuje go znaleźć.

Kiedy komputer podłączony do sieci krzyczy: „Kto tu jest? Jeśli włączysz tryb ukrycia, Twój Mac przestanie odpowiadać na takie prośby. Upewnij się, że tryb Stealth jest włączony, chyba że wiesz, że musisz go wyłączyć Mac przed wichrzycielami, ale tylko z leniwych.

A co z zaporami ogniowymi stron trzecich?

Jeśli wbudowana zapora firmy Apple nie wystarczy, możesz również zainstalować narzędzia zapory innych firm. Narzędzia te są zwykle drogie i mają na celu zapewnienie świadomym bezpieczeństwa użytkownikom większej kontroli nad komunikacją komputera w graficznym interfejsie użytkownika i poczucia bezpieczeństwa. Zapory sieciowe innych firm często zapewniają również kontrolę nad połączeniami wychodzącymi, co stanowi znaczną poprawę w stosunku do jednokierunkowych ograniczeń Apple. Oto kilka naszych ulubionych ..:

1. Mały szpieg

Solidny i podstępny Mały Znicz będzie blokował wszystkie połączenia internetowe, dopóki wyraźnie na to nie zezwolisz. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej i precyzyjnej kontroli nad ruchem internetowym swojego komputera, nawet za 45 dolarów, Little Snitch jest trudny do pokonania.All-Seeing Network Monitor sprawdza również źródło każdego pakietu, który na jakiś czas opuszcza komputer. To idealne połączenie wydajności i łatwości obsługi, z nieco niejasną widocznością funkcji.

2. Wycisz radio!

Radio Silence to tańsza wersja czcigodnego Little Snitch i pozwala ręcznie wyłączyć aplikacje, aby w ogóle nie miały dostępu do Internetu. Jeśli nie dodasz aplikacji do listy, nie będzie to miało wpływu. To sprawia, że ​​Radio Silence jest łatwiejsze w użyciu niż Little Snitch, które po zainstalowaniu wymaga uprawnień na dosłownie wszystkich połączeniach. Może to być mylące i przytłaczające, gdy chcesz tylko zablokować program lub dwa.

3. Dach wodny

WaterRoof to kolejna twarda zapora ogniowa. WaterRoof to graficzny interfejs użytkownika zapory IP (IPFW), który steruje funkcjami, takimi jak konfiguracja NAT, przekazywanie portów i reguły dynamicznego śledzenia. Idzie znacznie dalej i pozwala na niemal niesamowitą personalizację dla zaawansowanych użytkowników. Nowi użytkownicy będą zdezorientowani.

Wniosek

Większość użytkowników komputerów Mac jest odpowiednio chroniona przez wbudowaną zaporę ogniową. Jeśli chcesz lub potrzebujesz dodatkowej ochrony, Little Snitch to świetne miejsce na rozpoczęcie. Jeśli potrzebujesz tylko zamknąć jedną lub dwie aplikacje, Radio Silence zrobi to wydajniej.

Czy ten artykuł jest pomocny? Inaczej

Jakość AD auto 360p 720p 1080p .st0 {Wypełnij: #FFFFFFFF;}.st1 {Wypełnij: #0099FFFF;}

Jak przesłać zdjęcia z Ubuntu na Facebook

Nieoficjalne aplikacje dla Samsung Smart TV

Oto jak krok po kroku oglądać filmy online z komputera na Chromecaście

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up