Oto jak podłączyć iPhone'a lub iPada do telewizora

Konsumowanie treści multimedialnych na iPhonie lub iPadzie to jedno, ale od czasu do czasu będziesz chciał oglądać je na telewizorze lub na większym ekranie. Na szczęście możesz podłączyć iPhone'a lub iPada do telewizora i cieszyć się zawartością na dużym ekranie.

Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Pokażemy Ci najpopularniejsze metody i wymagania potrzebne do strumieniowego przesyłania treści na iPhone'a lub iPada.

Indeks
  1. Kable i adaptery
  2. Apple TV i AirPlay
  3. Chromecast
  4. Użyj DLNA
  5. Wniosek

Kable i adaptery

Podłączenie iPhone'a lub iPada do telewizora za pomocą kabli to najszybszy i najłatwiejszy sposób przesyłania strumieniowego treści.

Nie działa jednak z kablami - jest to konieczne Przejściówka Apple Lightning Digital AV . Ale to nie wszystko: nadal musisz podłączyć adapter do telewizora za pomocą kabla HDMI. Tak to działa:

1. Połącz iPhone'a lub iPada z telewizorem za pomocą kabla adaptera i kabla HDMI.

2. Za pomocą kabla przełącz wejście telewizora na złącze HDMI.

3. Podłącz końcówkę USB kabla adaptera Lightning do adaptera.

4. Podłącz drugi koniec do gniazdka elektrycznego, ponieważ używa prądu do zabawy.

5. Telewizor jest teraz podłączony do iPhone'a lub iPada i odzwierciedla ekran iPhone'a lub iPada.

6. Transmituj swoje treści w telewizji.

Uwaga: Upewnij się, że używasz prawidłowej wersji adaptera cyfrowego AV dla urządzeń iOS, ponieważ dostępne są dwa modele: adapter cyfrowego AV łączy się z telewizorem wyposażonym w HDMI, a adapter VGA łączy się z podłączonymi urządzeniami peryferyjnymi zgodnymi z VGA.

Dostępne są kable innych firm, ale nie mają one HDCP (High Bandwidth Digital Content Protection). Oznacza to, że nie będą działać, jeśli chcesz oglądać treści z usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Hulu, Amazon Prime Video i wideo na żądanie z DirectTV i innych.

Apple TV i AirPlay

Urządzenie Apple TV do przesyłania strumieniowego umożliwia bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe treści do telewizora. Możesz także grać w App Store, słuchać Apple Music i nie tylko.

Możesz użyć AirPlay, który jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami iOS i Apple TV, aby bezprzewodowo przesyłać strumieniowo zawartość między urządzeniami. Ten proces jest nazywany dublowaniem AirPlay.

Tworzenie kopii lustrzanych iPhone'a lub iPada na telewizorze w Apple TV to łatwy sposób na wyświetlanie treści, gdy nie chcesz irytujących kabli. Może również odzwierciedlać zawartość Twojego urządzenia, jeśli je masz Telewizor obsługuje technologię AirPlay 2 takie jak modele Samsung (2018-2019), 2019 LG i Sony oraz Vizio (2017-2019).

Aby oglądać zawartość telewizyjną na urządzeniu z systemem iOS, wykonaj następujące czynności:

1. Przeciągnij górną część iPhone'a lub iPada, aby otworzyć Centrum sterowania.

2. 1. Stuknij ikonę Screen Mirroring.

3. Wybierz Apple TV z listy urządzeń AirPlay, na której pojawi się hasło.

4. Wprowadź hasło na swoim iPhonie lub iPadzie, a zawartość strumieniowa zostanie przesłana do Twojego iPhone'a lub iPada.

Po zakończeniu przesyłania wróć do Control Center, znajdź swój Apple TV oznaczony gwiazdką, stuknij i wybierz opcję Stop Mirroring.

Uwaga: AirPlay może nie działać dobrze z wolnym Wi-Fi, zakłóceniami lub starszymi urządzeniami Bluetooth. W rezultacie w takich przypadkach może wystąpić jąkanie lub jąkanie. W takiej sytuacji rozważ użycie kabla.

Chromecast

Apple TV nie jest jedynym urządzeniem do przesyłania strumieniowego, którego możesz użyć do podłączenia iPhone'a lub iPada do telewizora. Google Chromecast to świetna alternatywa, choć działa bezprzewodowo i nie przesyła niczego z ekranu do telewizora.

Jednak klucz sprzętowy Chromecasta jest specyficzny dla każdej aplikacji. Będziesz więc potrzebować aplikacji, która go obsługuje, aby wyświetlać zawartość telewizora i AirPlay współpracować z Chromecastem. Z łatwością podłącza się do portu HDMI telewizora i wysyła bezprzewodowo zawartość z urządzenia z systemem iOS, z wyjątkiem tego, że Apple ogranicza możliwość tworzenia kopii lustrzanych pełnego ekranu swoich produktów premium.

Wiele aplikacji obsługuje Chromecasta, ale każda z nich integruje się w inny sposób, więc jedyną opcją przesyłania jest aplikacja na iOS.

Aby to zrobić:

1. Podłącz iPhone'a lub iPada i Chromecasta do tej samej sieci Wi-Fi.

2. Otwórz aplikację kompatybilną z Chromecastem, taką jak Netflix, Hulu, YouTube, Spotify i inne.

3. Kliknij przycisk Cast i po wyświetleniu monitu wybierz Chromecasta z listy.

4. Transmituj swoje treści w telewizji.

Użyj DLNA

Ta metoda wymaga telewizora z dostępem do Internetu, który ją obsługuje DLNA (Digital Living Network Alliance) i kompatybilną aplikację.

DLNA to rodzaj strumieniowego przesyłania multimediów oferowany przez kilku producentów telewizorów
Dzięki odpowiedniej aplikacji na urządzenie z systemem iOS możesz dodawać treści i przesyłać je strumieniowo do telewizora. Jednak urządzenia muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi.

W zestawie aplikacje kompatybilne z DLNA na iPhone'a lub iPada Asystent telewizyjny , ArkMC i inne, które nie działają w ten sam sposób. Możesz jednak uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące używania go z telewizorem za pośrednictwem aplikacji lub witryny programisty.

Uwaga: Aplikacje zgodne z DLNA nie obsługują zarządzania prawami cyfrowymi. W rezultacie treści chronione, takie jak muzyka lub wideo zakupione w iTunes Store, mogą nie być odtwarzane.

Wniosek

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak podłączyć iPhone'a lub iPada do telewizora i przesyłać strumieniowo zawartość. Najprostszą metodą jest użycie kabla, ale może to też być problematyczne. Dlatego metoda bezprzewodowa wykorzystująca AirPlay działa najlepiej i nie ma kosztów aktywacji.

Chcemy wiedzieć, jakich metod użyć do podłączenia iPhone'a lub iPada do telewizora. Podziel się z nami w komentarzu poniżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up