Odzyskaj martwy iPhone, jeśli się nie włącza lub nie ładuje baterii

Jak odzyskać problematyczny iPhone lub iPad, który nie włącza się ani nie ładuje baterii: tryb odzyskiwania i DFU

Czasami nawet iPhone może powodować problemy nie włącza się już ani nie ładuje baterii rozładowanej, pustej lub wyłączonej, z czarnym ekranem lub z symbolem jabłka, zdesperowany. Na szczęście zawsze jest to możliwe Zresetuj iPhone'a do ustawień domyślnych lub w najgorszym przypadku Zainstaluj ponownie wszystkie systemy operacyjne iOS aby usunąć możliwy problem (a także usunąć możliwy jailbreak).

Zobaczmy wszystkich razem Prawidłowe metody przywrócenia iPhone'a do dobrego stanu technicznego który już się nie świeci, nie ładuje już baterii i lub po prostu wyświetla symbol nadgryzionego jabłka i pozostaje zablokowany przez wiele godzin.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a i iPada?

Indeks
 1. Jak odzyskać martwy iPhone
  1. Nie można naładować baterii
  2. Przywróć z ustawień iPhone'a
  3. Przywróć z iTunes na PC
  4. Odzyskaj z komputera Mac
  5. Odzyskiwanie DFU
  6. Wnioski

Jak odzyskać martwy iPhone

Aby przywrócić iPhone'a, możemy użyć dowolnej z poniższych metod, aby móc ponownie korzystać z telefonu Apple bez błędów i czarnych ekranów. Sugerowane metody dotyczą również iPada i iPoda dla tych, którzy nadal ich używają.

Nie można naładować baterii

Gdy iPhone lub iPad nie włącza się z powodu niskiego poziomu naładowania baterii Pierwszym rozwiązaniem jest zmiana gniazda ładowania i ładowanie go przez co najmniej godzinę: jeśli urządzenie Apple było całkowicie rozładowane, regeneracja zajmie trochę czasu.

Jeśli sytuacja nie poprawi się po godzinie Zalecamy zmianę kabla USB i ładowarki, zdobądź części zamienne dostępne w Amazon: możemy wybrać kable za nas Kabel RAMPOW Lightning na USB [Certificato Apple MFi]podczas gdy my jako ładowarka Zasilacz Apple 20 W USB-C.

Przywróć z ustawień iPhone'a

Jeśli iPhone pokazuje dziwne błędy, ale się włącza, możemy wykonać reset i przywrócić and. Przywracanie danych fabrycznych to najłatwiejsza i najszybsza opcja przywracania iPhone'a, który wydaje się martwy lub niespodziewanie ulega awarii. Dzięki temu telefon znów będzie wyglądał jak nowy, a wszystkie ustawienia osobiste, aplikacje i inne dane lokalne zostaną usunięte. Oczywiście wszystkie dane zsynchronizowane z kontem iCloud lub inną usługą online zostaną przywrócone po zalogowaniu się na to samo konto użytkownika.

Aby przywrócić bezpośrednio z iPhone'a (jeśli to możliwe), otwórzmy aplikację ustawienia, otwórzmy menu Generał, przewiń w dół, otwórz menu Przywróć i naciśnij Zainicjuj zawartość i ustawienia. Reset zainicjowany tym poleceniem trwale usuwa wszystkie dane osobowe, aplikacje, zarejestrowane konta Apple i ustawienia.

Następnym razem, gdy uruchomimy ponownie po zresetowaniu, musimy wprowadzić dane uwierzytelniające ostatniego połączonego konta Apple, np. Ochrona przed kradzieżą: W ten sposób mamy pewność, że nawet jeśli telefon zostanie zresetowany przez złodzieja, nie będzie mógł z niego korzystać bez znajomości danych uwierzytelniających ostatniego połączonego konta.

Przywróć z iTunes na PC

Opisany proces może być pomocny w rozwiązaniu większości problemów z iPhonem, ale poważniejsze problemy można rozwiązać tylko solve poprzez ponowną instalację całego systemu operacyjnego. Jeśli telefon często się zawiesza, nie uruchamia się, ciągle uruchamia się ponownie lub ma inne problemy, które również nie zostały naprawione przez reset, może to spowodować uszkodzenie niektórych plików systemowych.

Aby rozwiązać te problemy, podłączamy iPhone'a kablem USB do komputera, na którym zainstalowaliśmy iTunes, otwórz aplikację iTunes na komputerze, nadaj uprawnienia dostępu z telefonu (musimy wpisać kod PIN odblokowujący), stuknij ikonę urządzenia u góry (zaraz pod menu czeki), a następnie kliknij przycisk Przywróć iPhone'a.

Odzyskaj z komputera Mac

Jeśli mamy komputer Mac lub MacBook, nie musimy niczego pobierać, ponieważ funkcje iTunes są wbudowane w aplikację. Wizjer. Aby przywrócić iPhone'a, a następnie podłączyć go do komputera Mac za pomocą kabla USB, otwórz aplikację Wizjer Na dole doku wciskamy ikonę iPhone'a po lewej stronie, wpisujemy wymaganą autoryzację w telefonie, a następnie naciskamy przycisk Przywróć iPhone'a.

Po potwierdzeniu resetowania iPhone uruchomi się ponownie i rozpocznie proces, aby powrócić do pierwotnego stanu, aby rozwiązać większość problemów.

Odzyskiwanie DFU

Jeśli iPhone się nie włącza, a nowy nie działa, możemy spróbować w ostateczności: przywrócić przez Tryb DFU. Aby skorzystać z tej metody podłączamy telefon do komputera kablem USB, otwieramy iTunes lub Finder (jeśli jesteśmy na Macu), całkowicie wyłączamy iPhone'a wciskając przycisk zasilania przez kilka sekund długie naciśnięcie, a następnie przekręcamy znów. w tym samym czasie podczas korzystania z im. Naciśnij i przytrzymaj wyświetlone klawisze Przewodnik po trybie DFU.

Dokładnie po 10 sekundach zwalniamy przyciski iTunes lub Findera, aby rozpoznać tryb odzyskiwania; Ekran iPhone'a pozostaje czarny w trybie DFU. Po próbie przywrócenia w tym trybie naciśnij te same przyciski, których użyłeś do wejścia w tryb, aby wyjść z trybu i odłącz kabel USB (nigdy nie rób tego wcześniej, aby uniknąć uszkodzenia telefonu).

Wnioski

Mimo że iPhone jest bardzo trudnym telefonem do uszkodzenia oprogramowania, zdarzają się problemy z uruchamianiem, ładowaniem lub po prostu niektóre błędy, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, a które mogą mieć wpływ na wrażenia. Korzystając z powyższych metod, możemy odzyskać praktycznie martwy iPhone bez konieczności przynoszenia go na ratunek.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasze przewodniki czytaj Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a i wejdź w tryb odzyskiwania (w dowolny sposób) jest Jak sprawdzić gwarancję iPhone'a?.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up