Oczyść Chrome z nadmiaru powiadomień, wirusów i reklam

Jak wyczyścić Chrome za pomocą dostarczonego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania i złośliwego oprogramowania lub innego systemu odzyskiwania wirusów i reklam?

Na wypadek, gdyby pojawiły się w Chrome podczas przeglądania internetu reklama bez powodu z każdym kliknięciem, gdy pierwsza strona Link do nieznanej strony, jeśli się pojawiają Klawisze rozszerzeń nigdy nie instalowane w prawym górnym rogu, jeśli za każdym razem, gdy próbujesz otworzyć witrynę, inna otwiera się niechcianie, a Chrome często wyświetla ostrzeżenia o złośliwych witrynach lub niebezpiecznych plikach do pobrania lub gdy rozpoczynamy wyszukiwanie, używamy innego silnika zamiast google, w którym wyniki są głównie linki sponsorowane i reklama targetowanaa potem jest prawie pewne, że na komputerze jest złośliwe oprogramowanie.
To zachowanie występuje również podczas instalowania nowego programu, którego pliki instalacyjne zawierają konkretną wtyczkę lub rozszerzenie przeznaczone do generowania przychodów. W tym przypadku zostaliśmy zainfekowani adware, które jest Zhakowana przeglądarka, czyli przejęte przez zewnętrzne oprogramowanie w celu zmuszenia użytkownika do odwiedzenia określonych witryn.

Aby rozwiązać problem inwazji złośliwego oprogramowania w Internecie, Google dodał je do przeglądarki Chrome dla systemu Windows. Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania z komputerawykonać szybkie skanowanie w celu sprawdzenia obecności złośliwego oprogramowania. Jest to jedna z najważniejszych ukrytych funkcji w Chrome, funkcja, o której niewielu wie, a którą dla niektórych można uznać za zbędną, a dla innych ważną.
Wspaniałą rzeczą w skanerze złośliwego oprogramowania Chrome jest to, że działa Skaner złośliwego oprogramowania dostępne tylko dla wszystkich zamiarów i celów w Chrome dla Windows, napędzany silnikiem antywirusowym od ESET, jeden z liderów rynku antywirusowego.

Indeks
  1. Narzędzie do czyszczenia Chrome na komputery
  2. Inne sposoby na pozbycie się wirusów Chrome
  3. Zresetuj Chrome do podstawowych ustawień
  4. Użyj nowego profilu użytkownika

Narzędzie do czyszczenia Chrome na komputery

Narzędzie bezpieczeństwa, które ostrzega użytkowników przeglądarki Google Chrome o potencjalnych zagrożeniach dla ich komputerów. . Skaner złośliwego oprogramowania automatycznie powiadomi użytkowników przeglądarki Google Chrome, gdy wykryje złośliwe oprogramowanie, a także może usunąć wirusy wykryte przez Chrome.
Jest to ewolucja narzędzia Google Software Cleaner, zaprojektowanego do rozwiązywania problemów w Chrome, a teraz narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania.

Tak więc czyszczenie Chrome nie tylko pozwala usunąć złośliwe rozszerzenia i wtyczki Chrome pobrane z Internetu, ale także skanuje nawet zainstalowane programy Wykrywaj zakłócenia podczas surfowania w Internecie i potencjalnie niebezpieczne nienormalne zachowanie.

Jak korzystać z narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania Chrome Chrome (na komputerze z systemem Windows) po prostu naciśnij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu, otwórz Ustawienia, przewiń opcje i rozwiń zaawansowane.
Jeśli przewiniesz wszystkie ustawienia zaawansowane, możesz znaleźć sekcję Zresetuj i wyczyść, z możliwością Wyczyść komputerktóry otwiera narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania. W tym momencie nie ma żadnych opcji ani konfiguracji, tylko przycisk z etykietą Odnaleźć obok słowa „Znajdź złośliwe oprogramowanie"który po naciśnięciu uruchamia skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania na komputerze.

Jeśli narzędzie wykryje złośliwe oprogramowanie, możesz przejrzeć szczegóły wykrytego złośliwego oprogramowania i nacisnąć przycisk, aby je usunąć. Usunąć. Po usunięciu problemów z bezpieczeństwem z Chrome możesz przejść do. wracać Ustawienia> Zaawansowane, ponownie przewiń w dół i tym razem naciśnij przycisk, który przywróci Chrome tak, jakby został właśnie zainstalowany na twoim komputerze.

To czyszczenie Chrome nie jest programem zastępującym oprogramowanie antywirusowe i nie jest nawet tak skuteczne jak MalwareBytes Antimalware lub równoważne programy, ani nie ma żadnych wskazówek, co sprawdza i pozostawia użytkownika w ciemności. Ale świadomość, że Chrome ma wbudowane narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, z pewnością może być przyjemnością.

Inne sposoby na pozbycie się wirusów Chrome

Jeśli złośliwe oprogramowanie zostało wykryte po czyszczeniu Chrome lub nie ma żadnego rezultatu, warto sprawdzić swój komputer prawdziwym programem skanującym, który możemy znaleźć wśród najlepszy skaner anty-malwarektóre pamiętamy.

  • AdwCleaner: Darmowe przenośne narzędzie, które może skanować i usuwać wszelkie złośliwe i niechciane programy, które mogą zakłócać działanie przeglądarki komputera.
  • Malwarebytes- Kompleksowy skaner do szybkiego usuwania zaawansowanego złośliwego oprogramowania, takiego jak trojany, rootkity, robaki, oprogramowanie ransomware i inne zagrożenia.
  • Narzędzie do usuwania wirusów Kaspersky- Darmowe narzędzie firmy Kaspersky do usuwania zaawansowanych zagrożeń, takich jak ransomware, cryptolocker i programy, które zawsze wyświetlają reklamy w przeglądarce.
  • HitmanPro: Narzędzie do trwałego usuwania złośliwego oprogramowania i oprogramowania szpiegującego, które może przechwytywać i zmieniać zachowanie przeglądarki. Bezpłatna 30-dniowa wersja próbna, więc naprawdę powinna być używana jako ostateczność, gdy inne metody nie działają.

Zresetuj Chrome do podstawowych ustawień

Jeśli skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania również nie rozwiązało problemu z Chrome, należy przywrócić ustawienia początkowe, aby usunąć wszelkie zmiany w plikach Chrome lub ustawieniach, do których użytkownik nie ma dostępu. Aby przywrócić Chrome, wróćmy do ścieżki Ustawienia -> Zaawansowane -> Resetowanie i czyszczenie, tym razem wciskamy Przywróć oryginalne ustawienia domyślne i na koniec kliknij Przywróć ustawienia domyślne.

Przeglądarka usunie wszystkie ustawienia niestandardowe i uruchomi się ponownie, jakby była nowa i nigdy nie była używana. Po zresetowaniu możemy ponownie połączyć konto Google, aby przywrócić hasła, zakładki i historię, a także aktywne rozszerzenia. Jeśli uważamy, że problem stanowią rozszerzenia, zalecamy ich usunięcie lub wyłączenie zgodnie z opisem w przewodniku. Jak usunąć wszystkie rozszerzenia, gdy przeglądarka jest zbyt wolna?.

Użyj nowego profilu użytkownika

Czy zresetowanie Chrome nie rozwiązało problemu? W takim przypadku zaleca się utworzenie nowego profilu użytkownika i kontynuowanie z tego miejsca, aby porzucić uszkodzony i niemożliwy do odzyskania profil użytkownika. Aby kontynuować, dotknij ikony profilu użytkownika w prawym górnym rogu, kliknij element Dodaj, wprowadź wybraną nazwę dla nowego profilu, wybierz żądany kolor i kliknij przycisk Zakończ, aby utworzyć nowy profil.

Otworzy się teraz nowe okno Chrome oparte na nowym profilu. Natychmiast logujemy się na konto Google i synchronizujemy w razie potrzeby.Możemy teraz przystąpić do usuwania starego profilu użytkownika Chrome: Aby to zrobić, dotknij ikony profilu użytkownika u góry, tym razem ikony koła zębatego Zidentyfikuj profil do usunięcia (zwróć uwagę (uważaj, aby nie usunąć nowo utworzonego profilu), naciśnij w prawym górnym rogu jego pola, a następnie Ścierać aby usunąć uszkodzony profil.
Aby dowiedzieć się więcej, możemy również przeczytać nasze artykuły Instrukcje przywracania Chrome, Firefox, Edge do pierwotnego stanu jest Jak przyspieszyć Google Chrome.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up