Nie wyrzucaj tego za burtę. 7 sposobów na dobre wykorzystanie starej konsoli

Mam nowe PS4 Pro lub Xbox One X na święta. Wystarczająco słodkie, prawda? Niestety twoja stara konsola siedzi teraz w kącie i zbiera kurz. Jeśli jesteś fanem gier wideo, prawdopodobnie jest to scenariusz, który był opisywany wiele razy. Jeśli masz kolekcję starych konsol do gier wideo i nie wiesz, co z nimi zrobić, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Indeks
  1. 1. Sprzedaj
  2. 2. Przekaż to
  3. 3. Zaatakuj to
  4. 4. Cofnij
  5. 5. Użyj go jako centrum multimedialnego
  6. 6. Stwórz pokój zabaw
  7. 7. Recykling

1. Sprzedaj

Reakcją większości ludzi byłaby sprzedaż ich starej konsoli. Na szczęście istnieje wiele opcji, jeśli chcesz spróbować zarabiać na starych konsolach. Samodzielna sprzedaż w serwisie eBay lub Craigslist zmaksymalizuje Twoje potencjalne dochody. Trzeba jednak mieć cierpliwość i chęć radzenia sobie z pułapkami sprzedaży prywatnej.

Jeśli nie masz nic przeciwko kłopotom, możesz sprzedać swoją starą konsolę do gier różnym sprzedawcom internetowym. Pamiętaj, że prawdopodobnie nie możesz zarobić tak dużo, jakbyś sam to sprzedawał. Jeśli jednak Twoim głównym zmartwieniem jest szybkie wydostanie się z domu i jednoczesne zarobienie gotówki, to jest to najlepsza opcja. Wreszcie, zawsze możesz spróbować sprzedać swoją starą konsolę do gier do sklepu stacjonarnego, takiego jak GameStop. To powiedziawszy, prawdopodobnie zarobisz najmniej pieniędzy na tej trasie.

2. Przekaż to

Jeśli nie masz nic przeciwko zarabianiu pieniędzy i podoba Ci się pomysł, aby Twoja ulubiona konsola znalazła nowy cel, rozważ przekazanie jej. od prawie dziesięciu lat przekazuje gry wideo szpitalom. Operacja Supply Drop organizuje i dystrybuuje „atrakcyjne pakiety pomocy pokoleniowej” (tłumaczenie: gry wideo) dla personelu wojskowego stacjonującego za granicą.

Wymienione powyżej organizacje charytatywne to tylko mały przykład organizacji charytatywnych, które zapewniają relaks, terapię i szczęście dzięki mocy gier wideo. Szybkie wyszukiwanie w Google pozwala znaleźć organizację charytatywną, którą chcesz wesprzeć za pomocą starej konsoli.

3. Zaatakuj to

Jeśli pomysł zmurowania starej konsoli nie jest tajemnicą, warto spróbować modowania. Istnieje wiele społeczności zajmujących się modowaniem, które opracowały sposoby ponownego wykorzystania Twojej starej konsoli. Edycja Wii-Out Wii U jest dość proste i może otworzyć drzwi do silnych społeczności domowych. Możesz też poeksperymentować, mrugając niestandardowe oprogramowanie układowe na konsoli Xbox 360 do tworzenia kopii zapasowych gier z dysku twardego. Poza tym Ty też możesz Zainstaluj Linuksa na swoim PS3 dla konsoli przekonwertowanej na komputer PC lub serwer plików.

Uwaga - Legalność modowania/hakowania konsoli zależy od tego, co chcesz z nią zrobić. Należy pamiętać, że zmiana konsoli na stałe unieważni gwarancję.

4. Cofnij

Jeśli NES i SNES Classic są nostalgiczne, dlaczego nie stworzyć własnych? Łatwo Wydrąż wnętrze starej konsoli i zastąp ją Raspberry Pi . Skończysz z maszyną emulującą umieszczoną na legalnej konsoli retro, która może grać w tonę ponad 30 gier. Możesz także napełnić Raspberry Pi Zero w jednym stary kontroler lub Kaseta z grą !

Osobiście pomysł otwarcia jednej z moich ukochanych starych konsol i wyrwania jej wnętrzności jest przerażający. Jeśli jednak masz starą konsolę, która przestała działać lub jest przeznaczona do śmieci, powinieneś to rozważyć.

5. Użyj go jako centrum multimedialnego

Kto potrzebuje Fire Stick lub Apple TV, gdy masz w pełni funkcjonalny odtwarzacz multimedialny w postaci swojej starej konsoli? Starsze konsole nowej generacji, takie jak Xbox 360 i PlayStation 3, mogą odtwarzać fizyczne nośniki, takie jak DVD i Blu-ray.

Uwaga : Różne konsole mogą obsługiwać różne formaty. Aby uzyskać więcej informacji, wykonaj szybkie wyszukiwanie w Google.

Ponadto starsze konsole mogą również odtwarzać pliki multimedialne przechowywane na dyskach flash USB i zewnętrznych dyskach twardych. Ponadto konsole te często obsługują szeroką gamę aplikacji do strumieniowego przesyłania wideo, takich jak Netflix, Hulu i YouTube. Wreszcie weź jeden Pilot multimedialny i zostaw kontroler, aby dokończył transformację!

6. Stwórz pokój zabaw

Jedną z najbardziej oczywistych rzeczy do zrobienia ze starą konsolą jest podłączenie jej i ponowne wywołanie ulubionych. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, zastanów się nad stworzeniem własnego pokoju zabaw. Pamiętaj, że podłączenie starszych konsol do nowoczesnych telewizorów zajmie trochę czasu dodatkowy sprzęt .

Alternatywnie, aby uzyskać bardziej autentyczne wrażenia, możesz kupić tanie telewizory lampowe z Craigslist lub lokalnego sklepu z używanymi rzeczami. Wreszcie, weź trochę akcesoriów do gier wideo, aby je rozproszyć i zgwałcić, masz specjalny pokój do poruszania się.

7. Recykling

Jeśli żadna z powyższych opcji Cię nie interesuje, możesz chcieć wyrzucić konsolę. Ale nie wyrzucaj tego. Starsze urządzenia elektroniczne, w tym konsole do gier wideo, zawierają szereg niebezpiecznych chemikaliów. Z biegiem czasu elementy elektryczne konsoli będą korodować i zatruwać środowisko.

Zamiast tego wyświadcz Matce Naturze przysługę i oddaj swoją starą konsolę do recyklingu. Zarówno Best Buy, jak i Najlepsza oferta tak Nintendo Ameryki Mają programy recyklingu dla konsol do gier wideo. Możesz również znaleźć lokalne centrum recyklingu e-odpadów, odwiedzając ich stronę internetową e-steward .

Co robią ze swoimi starymi konsolami do gier wideo? Daj nam znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up