NanoCell kontra OLED: który ekran telewizora jest najpiękniejszy?

Czy kupując telewizor natknęliśmy się na inne wersety? Przyjrzyjmy się bliżej, co oznaczają NanoCell i OLED.

Jeśli spacerujesz po sklepie elektronicznym w centrum handlowym, możesz natknąć się na telewizory nowej generacji z napisami NanoCell i OLED. Te dwa akronimy identyfikują dwie precyzyjne i całkowicie różne technologie, które mogą łatwo oszukać nieostrożnego użytkownika (zwłaszcza jeśli jest zdumiony spektakularnymi obrazami nowych inteligentnych telewizorów).

Aby być po bezpiecznej stronie i nie popełniać żadnych błędów w tym przewodniku, pokażemy Ci Co oznacza NanoCell i co oznacza OLEDdzięki czemu w zależności od wielkości wybranej przekątnej oraz ceny sprzedaży (co zawsze jest bardzo ważne w przypadku telewizorów o przekątnej powyżej 50 cali) możemy dobrać najlepszy telewizor do naszych potrzeb.

Indeks
  1. Co oznacza NanoCell?
  2. Co oznacza OLED?
  3. Porównanie modeli telewizorów
    1. Telewizja NanoCell
    2. Telewizory OLED
    3. dyplom

Co oznacza NanoCell?

Nanokomórka jest to rozwinięta technologia od LG aby poprawić szczegóły kolorów i dokładność wyświetlania w oparciu o tradycyjną technologię LCD. W rzeczywistości telewizory z logo NanoCell przedstawiają się jako bogowie Telewizor LCD z podświetleniem LED, z dodatkiem warstwy nanocząsteczek między ciekłymi kryształami a ekranem telewizora.

Oferowana jakość ten telewizor jest porównywalny z tym, co osiąga się w przypadku innych wyświetlaczy LCD LED na rynku, z dodatkiem widoczna poprawa koloru i nasyceniadzięki absorpcji światła rozproszonego typowej dla podświetlenia paneli LCD. Są one dostępne na rynku w różnych przekątnych i wszystkie obsługują 4K UHD z HDR, chociaż niektóre modele zostały pokazane w rozdzielczości 8K.

Pod względem jasności i kontrastu wartości są zbliżone do każdego telewizora LCD LED, dlatego warto rozważyć tę technologię tylko wtedy, gdy zależy nam na osiągnięciu wyższej przestrzeni barw (bez konieczności sięgania do treści HDR). „pełniejsze” nasycenie bez aktywowania filtrów dynamicznych.

Co oznacza OLED?

Wiele osób uważa OLED za technologię przyszłości w telewizorach domowych. Dzięki tej technologii będziemy panelem Organiczne diody LED, które mogą wytwarzać zarówno światło, jak i kolor pojedynczego pikselaco sprawia, że ​​panel podświetlenia (niezbędny we wszystkich wyświetlaczach LCD, nawet NanoCell) jest zbędny.

Dzięki OLED będziemy mieli zatem znacznie cieńsze telewizory niż ich odpowiedniki LCD, nieskończony kontrast, znaczne oszczędności energii i ogólnie wysoka jakość wizualna.

Jedynym ograniczeniem technologii OLED jest jasność, który zwykle jest gorszy od diod OLED ze względu na brak podświetlenia (co może powodować problemy w bardzo jasnym otoczeniu).

Technologia OLED została opracowana przez LG Jest jednak również obecny u innych producentów telewizorów, dla których LG produkuje panele na licencji. Podczas gdy technologię NanoCell można znaleźć tylko w telewizorach LG, technologię OLED można znaleźć zarówno w telewizorach LG (które zawsze były punktem odniesienia dla OLED), jak i telewizorach Philips, Sony i Panasonic. Samsung jest nieobecny na rozmowiektóra opracowuje zupełnie inne technologie dla swoich ekranów.

Porównanie modeli telewizorów

Jeśli chcesz porównać obie technologie, od razu zauważysz różnicę w cenie: z NanoCell otrzymujesz telewizory o bardzo wysokiej przekątnej w cenach poniżej 1000 euro, podczas gdy z OLED musisz wydać znacznie więcej, aby móc kupić telewizor z tej samej przekątnej .

Telewizja NanoCell

Najtańszy telewizor, jaki możemy rozważyć, to LG NanoCell 43NANO756PA, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 500 euro.

Ten telewizor jest wyposażony w 43-calowy wyświetlacz 4K UHD z HDR, technologię wyświetlania NanoCell, czterordzeniowy procesor 4K, połączenie Wi-Fi, webOS 6.0, tryb FILMAKER, Game Optimizer, obsługę poleceń głosowych Asystenta Google i Amazon Alexa oraz sterowanie wskaźnikiem .

Jeśli natomiast chcemy umieścić w salonie bardzo duży telewizor, zalecamy zapoznanie się zLG NanoCell 65NANO856PA, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 1000 €.

Ten telewizor ma 65-calowy wyświetlacz 4K UHD z HDR, technologią wyświetlania NanoCell, procesorem 4K α7 Gen4, Dolby Vision IQ, połączeniem Wi-Fi, webOS 6.0, trybem FILMAKER, trybem Game Optimizer, obsługą poleceń głosowych Asystenta Google i Amazon Alexa, HDMI Port 2.1 i wskaźnik zdalnego sterowania.

Telewizory OLED

W przypadku technologii OLED zalecamy rozważenie telewizorów LG OLED, które są jedynymi właścicielami tej technologii. Jednym z najlepszych modeli jest toLG OLED55A16LA seria A1 2021, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 1100 euro.

Ten inteligentny telewizor ma 55-calowy wyświetlacz 4K UHD z HDR, technologią wyświetlania OLED, procesorem 4K α7 Gen4, Dolby Vision IQ, połączeniem Wi-Fi, webOS 6.0, trybem FILMAKER, trybem Game Optimizer, obsługą Google Assistant i głosem Amazon Alexa polecenia i wskaźniki zdalnego sterowania.

Jeśli chcemy skupić się na OLED innego producenta, też możemy to zrobić Philips TV Ambilight 55OLED855/12, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 1300 €.

Ten telewizor ma 55-calowy wyświetlacz 4K UHD z HDR, technologią ekranu OLED, procesorem obrazu P5 AI, obsługą HDR10+, obsługą Dolby Vision i Dolby Atmos, systemem operacyjnym Android TV i asystentem głosowym Amazon Alexa zintegrowanym z pilotem.

Wśród wysokiej klasy modeli do technologii OLED znajdziemy również: Sony Bravia OLED KE-55A8P, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 1500 €.

Na tym smart TV znajdziemy 55-calowy ekran 4K UHD z HDR, technologią ekranu OLED, zaawansowanym procesorem X1 Ultimate, technologią 4K X-Reality PRO, ekranem Triluminos, technologią przejrzystości X-motion, samoświetlnym OLED, obsługą gniazd HDR10+, obsługa systemu operacyjnego Dolby Vision i Dolby Atmos oraz Android TV.

dyplom

Podsumowując, wyzwanie między tymi dwiema technologiami jest zasadniczo takie samo: Z jednej strony mamy NanoCell, który usprawnia starą technologię LCD LED i umożliwia uzyskanie ciekawych przekątnych (powyżej 60 cali) w niskiej cenie, z drugiej strony mamy OLED, który jest najlepszą technologią do reprezentowania wszystkie nowoczesne telewizory, ale mają wyższe ceny i jasność, która nie zawsze jest zadowalająca.

Aby dowiedzieć się więcej, możemy również zrobić Porównanie OLED i QLED

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up