Najpotężniejsze telefony z Androidem w historii

Jakie są obecnie najlepsze smartfony z lepszą wydajnością, nowym procesorem, baterią, aparatem, grafiką, ekranem itp.

Ci, którzy nie mają wielu problemów z portfelem i chcą po prostu kupić najlepszy smartfon, mają różne opcje w zależności od tego, czego szukają. Tak naprawdę można kupić najlepszy smartfon do pracy lub jako całość, albo taki z najmocniejszym sprzętem, albo taki z dłuższą baterią, albo z najlepszym aparatem. Kiedy szukamy naszego nowego telefonu, który jest jednym z najpotężniejszych smartfonów z Androidem w historii, przygotuj swoją kartę kredytową i bądź przygotowany: w tym artykule pokażemy Ci wszystko z bliska najpotężniejsze i najlepsze telefony z Androidem w historii.

Oczywiście w pierwszym rozdziale instrukcji pokażemy Ci właściwości, które wzięliśmy pod uwagę przy doborze urządzeń, abyś w razie potrzeby mógł samodzielnie zapoznać się z kartami technicznymi. Oczywiście będzie ładna lista smartfonów ze światłami drogowymi lub drogowymi, dzięki czemu możesz od razu kupić smartfon swoich marzeń bezpośrednio online.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Najlepsze chińskie marki smartfonów

Indeks
 1. Najpotężniejsze telefony z Androidem na świecie
  1. Charakterystyka techniczna
  2. Przewodnik po zakupach
  3. Wnioski

Najpotężniejsze telefony z Androidem na świecie

Zanim zdecydujesz się na zakup telefonu z wyższej półki, zawsze zapoznaj się z jego cechami technicznymi, aby upewnić się, że masz w ręku naprawdę potężny telefon ostatniej generacji, a nie drogi, ale już „staromodny” telefon.

Charakterystyka techniczna

Aby można było uznać je za najpotężniejszy smartfon z Androidem w obiegu, urządzenia muszą mieć co najmniej następujące właściwości techniczne:

 • Wydajny ośmiordzeniowy procesor: W chwili pisania tego tekstu najszybszym procesorem, jaki można znaleźć w telefonie, jest Qualcomm Snapdragon 888, tuż za nim znajduje się Samsung Exynos 2100 (który zawiera zastrzeżone chipy). Unikamy produktów bez tych procesorów, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby oferowały taką samą szybkość i optymalizację.
 • Co najmniej 8 GB szybkiej pamięci RAM: Oprócz prostej pojemności pamięci RAM (teraz dostępne są również modele z 12 GB pamięci RAM), należy upewnić się, że obecne są chipy LPDDR5 lub LPDDR5xTo najszybsze układy pamięci RAM, jakie można obecnie znaleźć w smartfonach.
 • Pamięć wewnętrzna co najmniej 128 GB: Zdjęcia i filmy o wysokiej rozdzielczości wymagają dużo miejsca (128 GB lub lepiej 256 GB). Dlatego lepiej od razu skupić się na modelach z dużą ilością pamięci wewnętrznej (teraz jak w notebooku).
 • Ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości: Wszystkie nowoczesne ekrany smartfonów używają rozdzielczości odpowiedniej dla ekranów 18: 9, czyli z kilkoma więcej pikseli (w rzeczywistości jest to FHD +). Jeśli to możliwe, szukamy modeli z wyświetlaczami AMOLED lub podobnymi technologiami (Dynamic AMOLED), które mają lepszy kontrast i dobrze wyglądają.
 • Wiele kamer cofania: Wszystkie smartfony montują teraz trzy lub więcej czujników fotoelektrycznych z tyłu, aby poprawić jakość nagrań. Oprócz zwiększenia liczby czujników istnieje również sztuczna inteligencja poprawiająca jakość nagrywania i wiele błysków LED.
 • Dwuzakresowe Wi-Fi i Wi-Fi 6: Wi-Fi musi obsługiwać sieci 2,4 GHz i 5 GHz, aby działać szybciej z kompatybilnymi modemami. dodajemy również obsługę nowe sieci Wi-Fi 6 (IEEE 802.11ax), które obiecują jeszcze wyższe prędkości na częstotliwości 5 GHz.
 • Bluetooth 5.0: Nowa wersja Bluetooth ma lepszy zasięg i jakość dźwięku, więc jest to preferowane.
 • Wsparcie dla 5G: W górnym segmencie rynku smartfony muszą obsługiwać sieci 5G, najszybszą sieć komórkową, która jest obecnie dostępna w dużych miastach i która stale się rozwija.
 • Ładowanie bezprzewodowe: Najpotężniejsze smartfony mają ładowanie bezprzewodowe i umożliwiają współdzielenie ładunku między telefonami tego samego modelu (jak wiele Samsungów).
 • Ultraszybkie ładowanie: Dzięki optymalizacjom procesora możemy również osiągnąć szybkie ładowanie, tj Naładuj połowę baterii w mniej niż pół godziny.
 • Czujniki biometryczne: Oprócz klasycznego czytnika linii papilarnych (dostępnego pod ekranem dzięki czujnikowi ultradźwiękowemu) znajdziemy również systemy rozpoznawania twarzy (do odblokowywania twarzą).
 • Bateria co najmniej 4000 mAh: Unikamy spadku poniżej tej wartości, ponieważ tylko w ten sposób możemy osiągnąć dobrą autonomię (wiele zależy również od optymalizacji systemu operacyjnego).
 • Zaktualizowano system operacyjny Android: Upewnij się, że masz system Android 10 lub Android 11, najnowsze wersje systemu operacyjnego Android, aby zawsze mieć pod ręką najnowsze oprogramowanie.

Jeśli skupimy się na smartfonie o takich cechach, zawsze mamy w ręku smartfon absolutnej jakości, jeden z najlepszych na rynku.

Przewodnik po zakupach

Teraz, gdy poznaliśmy już główne cechy potężnego smartfona z Androidem, zobaczmy razem, które modele możemy kupić online, aby zawsze zaoszczędzić trochę w porównaniu z zakupami w sklepie.

Najtańszy high-endowy smartfon, na jaki możemy postawić, to właśnie ten Samsung Galaxy S21 5G, dostępne w Amazon za mniej niż 800 €.

W tym smartfonie znajdziemy 6,2-calowy ekran, technologię 2X Dynamic AMOLED, procesor Exynos 2100 z technologią 5 nm, potrójny tylny aparat o rozdzielczości 64 megapikseli, 256 GB pamięci wewnętrznej, 8 GB RAM, akumulator 4000 mAh, podwójny system dual SIM + eSIM , obsługuje 5G, obsługuje sieci Wi-Fi 6 i system operacyjny Android 10.

Kolejnym potężnym smartfonem z Androidem, na którym możemy się skupić z zamkniętymi oczami, jest Xiaomi Mi 11 5G,dostępne w Amazon za mniej niż 800 €.

Ten smartfon ma 6,81-calowy ekran, rozdzielczość WQHD +, najnowszą generację technologii AMOLED 120 Hz, procesor Snapdragon 888, 8 GB pamięci RAM, 128 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej, potrójny aparat 108 MP + 13 MP + 5 MP, bezdotykową baterię 4600 mAh , Technologia NFC i system operacyjny MIUI (oparty na systemie Android 10).

To kolejny bardzo potężny telefon z Androidem OnePlus 9 Pro 5G, dostępne w Amazon za mniej niż 950 €.

W tym smartfonie znajdziemy 6,7-calowy ekran Fluid 2.0, technologię wyświetlania Smart AMOLED z technologią LTPO, procesor Qualcomm Snapdragon 888, 8 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej, poczwórny tylny aparat 48 MP, zintegrowane sterowanie głosem Alexa, 4500 mAh Warp Charge Bateria 65T, Warp Charge Wireless 50 i system operacyjny Android 11.

Wśród nieoczekiwanych telefonów z wyższej półki znajdujemy to równieżOPPO Znajdź X3 Pro, dostępne w Amazon za mniej niż 1200 €.

Ten smartfon ma 6,7-calowy wyświetlacz NDA AMOLED, rozdzielczość QHD, częstotliwość odświeżania 120 Hz, procesor Qualcomm 888, 50-megapikselowy poczwórny aparat tylny, 12 GB RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej, akumulator 4500 mAh, obsługę Wi-Fi 6, podwójny Obsługa karty SIM i obsługa sieci 5G oraz system operacyjny Android 11.

Jeśli zamiast tego szukamy najdroższego telefonu z Androidem, sprawdź to Smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra, dostępne w Amazon za mniej niż 1250 €.

Samsung oferuje 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X, procesor Exynos 2100 z technologią 5 nm, pięciokrotny tylny aparat o rozdzielczości 108 MP, pamięć wewnętrzną 128 GB, 12 GB RAM, baterię 5000 mAh oraz podwójną kartę SIM. + Obsługa eSIM i system operacyjny Android 11.

Wnioski

Aby móc kupić potężny smartfon z Androidem, możemy wydać mniej niż 600 euro na szybki i nowoczesny smartfon bez kompromisów. Jeśli wręcz przeciwnie, chcemy skupić się na najmocniejszym modelu na rynku, ceny pójdą w górę, a nawet przekroczą 1000 euro, jak w przypadku topowego modelu Samsunga.

Jeśli wręcz przeciwnie, chcemy oszczędzać, zachęcamy do zapoznania się z naszą dogłębną analizą najlepsze smartfony za 200 euro.
Czy zależy nam na telefonie z naprawdę dużym ekranem? W takim razie zalecamy przeczytanie naszego przewodnika Najlepsze smartfony panoramiczne (6 cali lub więcej).

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up