Najlepszy przewodnik po emulacji N64 w Retroarch

Jedna z najlepszych konsol do gier wideo wszech czasów, N64 przewodziła przełomowej grafice 3D pod koniec lat 90., prowadząc marki takie jak Mario i Zelda do wielkich otwartych światów.

Jeśli posiadasz oryginalne gry, możesz ponownie przeżyć te dni chwały dzięki emulacji PC, która pozwala na zwiększenie rozdzielczości i klatek oraz dodanie shaderów do gry, aby odtworzyć atmosferę retro.

Emulacja interfejsu Retroarch to najlepszy sposób na emulację większości wspaniałych konsol do gier z przeszłości, ale konfiguracja może być trochę trudna. Tutaj pokażemy Ci najlepszy sposób, aby Retroarch uruchomił Twoją kolekcję N64.

Indeks
  1. Jakie jest najlepsze jądro N64 w Retroarch?
  2. Dodaj gry N64 do biblioteki
  3. ParaLLel 64 dla precyzji (i wulkanu)
  4. Mupen64Plus dla wydajności
  5. dyplom

Jakie jest najlepsze jądro N64 w Retroarch?

Po zainstalowaniu najnowszej wersji Retroarch musisz wybrać jedno z dwóch głównych jąder N64. Rdzenie są zasadniczo emulatorami, które zostały specjalnie opracowane dla Retroarch i są zwykle oparte na istniejących emulatorach. Aby pobrać jądro, otwórz wyszukiwanie wstecz i przejdź od ikony po lewej stronie (menu główne) do „Załaduj jądro”, a następnie do „Pobierz jądro”.

Twoje wybory dla rdzeni N64 to Mupen64Plus i Parallel 64. Oba są dobrym wyborem, ten ostatni znany jest z większej dokładności, podczas gdy drugi oferuje lepszą ogólną wydajność, więcej opcji dostosowywania i większą kompatybilność z większą liczbą gier.

Skok

Jeśli jednak korzystasz z innych rdzeni, np. B. Beetle PSX HW (zobacz nasz przewodnik PS1 Retroarch Emulation Guide, aby uzyskać więcej informacji), prawdopodobnie uruchomisz je ze sterownikami Vulkan. Te sterowniki nie są kompatybilne z Mupen64Plus i większością ParaLLLel 64, które używają sterowników "gl".

Oznacza to, że w Retroarch musisz przejść do „Ustawienia -> Sterowniki -> Wideo” i upewnić się, że zaznaczono „gl”, aby te jądra działały.

Jeśli inne jądra używają sterowników Vulkan, będziesz musiał je ręcznie zmieniać za każdym razem, gdy chcesz ich użyć. Jest to trochę kłopotliwe, ale jednym z rozwiązań jest zainstalowanie Retroarch w drugim osobnym folderze, aby mieć dwie oddzielne wersje Retroarch: jedną z jądrem GL, a drugą dla Vulkan.

Dodaj gry N64 do biblioteki

Załóżmy, że masz już kolekcję gotowych do użycia ROM-ów N64 (i masz oryginalne kopie gier). Aby dodać gry do biblioteki Retroarch N64, przejdź do „Importuj zawartość -> Skanowanie katalogów” z menu Retroarch, a następnie przejdź do lokalizacji, w której przechowujesz wszystkie ROMy N64 na komputerze.

Po dodaniu gier do biblioteki powinieneś je zobaczyć pod ikoną kontrolera N64 w menu opinii. Przejdź do ikony, wybierz swoją grę, kliknij Uruchom, a następnie wybierz jądro, na którym chcesz uruchomić grę.

ParaLLel 64 dla precyzji (i wulkanu)

Jeśli nie masz nic przeciwko wysokim rozdzielczościom i innym ustawieniom graficznym, a chcesz po prostu jak najdokładniejszej emulacji N64 (co ma również miejsce w przypadku sterowników Vulkan), możesz uruchomić ParaLLLel-64 z wtyczką "angrylion".

Najpierw upewnij się, że twój sterownik jest ustawiony na "gl", w przeciwnym razie jądro się nie otworzy. Następnie wybierz grę N64, przechodząc do ikony sterownika N64 w menu Feedback (zakładając, że już dodałeś swoje gry) i upewnij się, że "uruchomisz" ją z ParaLLel N64.

Po uruchomieniu gry przejdź do menu opinii (domyślnie F1), a następnie przejdź do „Menu główne -> Szybkie menu -> Opcje -> Wtyczka GFX” i wybierz wtyczkę „angrylion”. Uruchom ponownie Retroarch, aby aktywować wtyczkę.

Po ponownym uruchomieniu Retroarch przejdź do „Ustawienia -> Sterowniki -> Wideo”, zmień wtyczkę „gl” na „vulkan” i ponownie uruchom Retroarch. Twoje super dokładne jądro ParaLLel 64 powinno teraz działać i nie musisz przełączać się między sterownikami Vulkan i GL, gdy używasz różnych rdzeni.

Mupen64Plus dla wydajności

Jeśli uważasz, że kombinacja ParaLLLel 64 / gniewna wygląda zbyt ziarnisto i, cóż, dokładnie, rozważ użycie jądra Mupen64Plus. Ponownie pamiętaj, że aby to zadziałało, musisz ustawić sterowniki wideo na „gl” w Retroarch.

Otwórz Mupen64Plus jako ParaLLel N64. Wybierz "Załaduj rdzeń" z menu głównego i wybierz "Mupen64Plus" z listy. Wybierz grę ze swojej kolekcji, a następnie kliknij Uruchom i wybierz jądro Mupen64Plus. (Jeśli już uruchomiłeś tę grę na innym jądrze, musisz wybrać „Przywróć podstawowe skojarzenie” zamiast „Uruchom” z menu Retroarch gry).

dyplom

Gdy gra działa na określonym jądrze, możesz zmienić ustawienia graficzne dla tego jądra itp., przechodząc do „Wstecz menu wyszukiwania -> Szybkie menu -> Opcje”. Tutaj możesz dostosować rozdzielczość, filtr tekstur i wszelkiego rodzaju sztuczki, aby Twoje gry były ostrzejsze lub bardziej „autentyczne” zgodnie z własnymi życzeniami.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up