Najlepsze wskazówki i funkcje Dysku Google

10 wskazówek dotyczących korzystania z Dysku Google na różne sposoby, do wszystkich potrzeb i do wszystkich zastosowań na komputerze i przez Internet

Dysk Google to świetna usługa, aby zawsze mieć dostępne pliki osobiste, przesyłać je do przestrzeni w chmurze i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego innego miejsca lub urządzenia. Podczas gdy pobieranie plików i ich synchronizacja jest naprawdę łatwe i dostępne dla wszystkich, istnieje wiele ukrytych funkcji i sztuczek, których możemy użyć, aby korzystanie z Dysku Google było naprawdę wyjątkowe (nic dziwnego, że jest to jedna z najczęściej używanych chmur na świecie). miejsce pracy, pomimo zaciekłej konkurencji).

W tym przewodniku zebraliśmy wszystkie najlepsze wskazówki i funkcje Dysku Google, abyś mógł w pełni korzystać z tej usługi w chmurze, a także odkrywać funkcje, które w innych przypadkach wymagałyby dodania do komputera dodatkowych programów.

Indeks
 1. Wskazówki dotyczące Dysku Google i zaawansowane funkcje
  1. Praca zbiorowa online
  2. Osobista chmura muzyczna
  3. Szybko twórz dokumenty Office
  4. Inne wskazówki dotyczące Dysku Google
  5. Skróty
  6. Wnioski

Wskazówki dotyczące Dysku Google i zaawansowane funkcje

Dysk Google zyskał świetną reputację wśród witryn w chmurze z dodatkiem Aplikacje biurowe do pisania dokumentów, tabel i prezentacji, które pozwalają zarządzać dokumentami w najpopularniejszych formatach bez konieczności otwierania pakietu Office, a także współpracować z innymi użytkownikami.

Praca zbiorowa online

Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych funkcji Dysku Google jest wielostronne udostępnianie i pisanie plików, które umożliwia wspólną pracę nad jednym dokumentem z dwoma lub większą liczbą użytkowników, który może korygować dokumenty, dodawać części do istniejących dokumentów lub dokonywać niezbędnych korekt.

Aby aktywować zbiorową pracę nad dokumentami biurowymi, otwieramy stronę Dysk Googlelogujemy się za pomocą konta Google do pracy, wciskamy przycisk Nowy, naciskamy Pobierz pliki lub na jednym z elementów zarezerwowanych na dokumenty pobieramy lub tworzymy plik biurowy, na którym chcemy pracować z innymi osobami i gdy tylko otworzy się ekran pakietu biurowego (zintegrowanego z Dyskiem), naciskamy w prawym górnym rogu na klucz dzielić.

Po naciśnięciu tego przycisku wybieramy nazwę pliku a następnie dodajemy konto Gmail lub Google wszystkich użytkowników, z którymi chcemy pracować nad projektem w terenie Dodaj osoby lub grupy. Dla każdej dodanej osoby możemy dostosować uprawnienia (tylko do odczytu lub do edycji), aby wybrać, kto może nad nią pracować lub kto powinien po prostu czytać.
Aby udostępnić łącze nawet użytkownikom, których konta Google lub Gmail nie znamy, dotknij Skopiuj link i wklej go na czacie firmowym lub na prywatnym czacie WhatsApp lub Telegram.
Aby dowiedzieć się więcej, zalecamy przeczytanie naszego przewodnika Jak utworzyć dysk współdzielony.

Osobista chmura muzyczna

Jeśli nie chcemy płacić abonamentu na strumieniowe przesyłanie muzyki online, możemy pobrać nasze ulubione utwory MP3 i albumy, które gromadziliśmy cyfrowo przez lata, bezpośrednio na Dysk Google, abyśmy mogli je później odtwarzać tam, gdzie jesteśmy dzięki dedykowane aplikacje. , które działają jak prawdziwe bezpłatne usługi przesyłania strumieniowego.

Aby skorzystać z tej okazji, ponownie otwieramy witrynę Dysk Google, zaloguj się na konto Google, dotknij nowego w lewym górnym rogu i ciesz się plotkami Pobierz pliki jest Pobieranie pliku aby załadować całą muzykę. Po zakończeniu pobierania przejdźmy do naszego smartfona lub tabletu i pobierz aplikację muzyczną z obsługą Cloud Drive, taką jak CloudBeats, dostępne bezpłatnie dla Android i dla iPhone / iPad.

Po zainstalowaniu aplikacji otwórz ją, dotknij menu Dysku Google, zaloguj się na konto Google, którego używaliśmy wcześniej i wybierz foldery lub pliki muzyczne do odtwarzania gdziekolwiek jesteśmy, za darmo i bez ograniczeń (bez uszczerbku dla kosztów Połączenia z siecią komórkową).
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury naszego poradnika Jak słuchać muzyki zapisanej na Dysku.

Szybko twórz dokumenty Office

Dysk jest silnie zintegrowany z pakietem biurowym oferowanym przez Google i, aby przyspieszyć tworzenie dokumentów, słynna wyszukiwarka zakupiła bardzo łatwe w użyciu, ale efektywne domeny, dzięki czemu można od razu rozpocząć pracę, bez konieczności wcześniejszego otwierania. Dysk Google lub Dokumenty Google.
Poniżej zebraliśmy linki do stron „skrótów”, aby od razu rozpocząć pracę:

Klikając w jeden z powyższych linków lub wpisując je w dowolnej przeglądarce, możemy od razu otworzyć potrzebny dokument i od razu przystąpić do pracy.

Inne wskazówki dotyczące Dysku Google

Te, które pokazaliśmy powyżej, to jedne z najlepszych wskazówek, z których możemy skorzystać na Dysku, ale nie są to jedyne, które już omówiliśmy! Poniżej zebraliśmy listę innych fajnych wskazówek dotyczących Dysku, abyś mógł się nim cieszyć w 100%:

 • Importuj załączniki na Dysk Google, aby wysłać je za pomocą Gmaila: Jedną z najlepszych cech Dysku Google jest jego integracja z innymi produktami Google. Z okna tworzenia wiadomości w Gmailu można również załączyć pliki do 10 GB za pomocą Dysku Google. Odbiorca może po prostu pobrać plik z otrzymanego linku.
 • Dodaj do menu kontekstowego Windows: dla tych, którzy dużo korzystają z Dysku pod Windows, istnieje możliwość zintegrowania elementu w menu kontekstowym (poprzez naciśnięcie prawego przycisku myszy na pliku lub folderze), tak aby szybko pobrać plik z Internetu. Aby uzyskać tę opcję, po prostu skopiuj link do folderu Dysku Google, otwórz Eksploratora Windows i wklej ten link do folderu: % appdata%> Microsoft> Windows> Wyślij do. Dla każdego pliku możesz następnie nacisnąć prawy przycisk, idź w górę Wysłać do następnie kliknij Dysk Google. W innym artykule przewodnik po Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wysłać pliki do OneDrive lub Google Drive.
 • Odzyskaj usunięte pliki: Kiedy usuwamy pliki na Dysku, nie tracimy ich od razu, w rzeczywistości zawsze możemy je odzyskać z wbudowanego kosza. Pliki usunięte z Dysku Google można odzyskać z folderu kosza znajdującego się w interfejsie internetowym witryny drive.google.com/, rozwiń drzewo folderów po lewej stronie i naciśnij Inny aby znaleźć kosz i wszystkie wcześniej usunięte pliki.
 • Przegląd plików: Na Dysku Google możesz wyświetlić historię zmian pliku, naciskając kombinację klawiszy Ctrl + Alt + G. Możesz przywrócić poprzednie wersje pliku edytowanego za pomocą Dokumentów Google. Wybierz plik, przejdź do Inny i kliknij Zarządzaj wersjami skąd możesz przywrócić poprzednie zapisane wersje.
 • Zainstaluj aplikacje zewnętrzne: Na Dysku Google możemy dodać rozszerzenia, które umożliwiają oglądanie filmów z Dysku Google online, wprowadzanie zmian, cięć, edycji i mieszania. Aby dowiedzieć się, jakich wtyczek możemy użyć, zostały one już wymienione w naszym przewodniku najlepsze aplikacje na Dysk Google w Chrome.
 • Hosting i pobieranie witryn internetowych: jak już napisano w ostatnim artykule, możesz używaj Dysku Google jako darmowego hostingu do pobierania stron internetowych i HTML albo jak Przesyłaj pliki i strony internetowe na Dysk Google w Chrome.
 • Dostęp do plików i dokumentów w trybie offline: możemy pracować na Dysku nawet bez połączenia z internetem, jak pokazuje nasz przewodnik Otwieraj dokumenty i pliki na Dysku Google nawet bez połączenia z internetem.
 • Przypisz tagi lub etykiety do plików: Za pomocą Dysku Google możesz oznaczyć plik jednym lub kilkoma tagami, aby utworzyć osobne foldery plików, w których uporządkujesz dane.

Skróty

Jak każda aplikacja Google, Dysk Google ma również własne skróty klawiaturowe, których możemy używać w dowolnej przeglądarce, aby przyspieszyć niektóre operacje. Poniżej znajduje się lista najbardziej przydatnych skrótów, z których możemy korzystać na Dysku Google:

 • Shift + A = Zaznacz wszystko
 • Shift + N = Odznacz wszystko
 • Shift + S = nowy arkusz roboczy
 • Shift + D = nowy rysunek
 • Shift + F = nowy folder
 • Shift + T = nowy dokument
 • Shift + P = Nowa prezentacja
 • Ctrl + Alt + G = Modyfikuj historię pliku
 • Strzałka w dół / w górę = wybierz poprzednią / następną pozycję na liście
 • Shift + strzałka w górę / w dół = wybierz poprzednią / następną pozycję na liście
 • J lub K = Przejdź do poprzedniej lub następnej pozycji na liście bez jej wybierania
 • X = zaznacz / odznacz podświetloną pozycję
 • S = oznacz podświetloną pozycję jako specjalną (gwiazdką)

Te skróty zastąpią skróty przeglądarki (jeśli przypisane są inne funkcje); jeśli wręcz przeciwnie, chcieliśmy nauczyć się skrótów Google Chrome, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem Wskazówki, narzędzia i polecenia Chrome do użycia.

Wnioski

Dysk Google może szybko stać się jedną z najlepszych platform roboczych do przechowywania plików, dokumentów i pracy zespołowej, nawet bez konieczności planowania subskrypcji lub dedykowanej usługi pracy zespołowej na odległość. Jeśli chcemy korzystać z Dysku dla przyjemności, możemy przekształcić go w naszą osobistą usługę strumieniowego przesyłania muzyki, dzięki czemu możemy słuchać naszych plików MP3 i kolekcji albumów bez ich pobierania.

Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o narzędziu tak potężnym jak Dysk Google, zalecamy zapoznanie się z naszymi przewodnikami. Najlepsze rozszerzenia dla Dysku Google / Dokumentów (w Chrome) jest Przewodnik po korzystaniu z Dysku / Dokumentów Google jako eksperta.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up