Najlepsze programy do konwersji plików audio

Czy musimy konwertować dużo plików audio lub muzycznych z jednego formatu na inny? Zobaczmy, które darmowe programy powinny być używane na komputerze

Pomimo rozpowszechniania się usług strumieniowania muzyki, wielu użytkowników nadal woli przechowywać muzykę w cyfrowy format audio na PCtworzyć prawdziwe kolekcje piosenek i albumów muzycznych, które możesz zapisywać i słuchać w dowolnym momencie bez połączenia z Internetem. Użytkownicy, którzy mają tę pasję, często mają bardzo stare kolekcje utworów z dawno utraconymi formatami plików, takimi jak WMA. Aby słuchać starszych kolekcji na komputerze lub przenieść je do nowoczesnego smartfona, musisz przekonwertować je na bardziej kompatybilny format plików, taki jak MP3 lub AAC.

Pokażemy Ci w tym przewodniku najlepsze programy do konwersji plików audio. Tam, gdzie to możliwe, będziemy Produkty dystrybuowane na licencji open source, dzięki czemu możesz być pewien, że podczas konwersji nie dostaniesz żadnych przykrych niespodzianek i używaj tylko bezpiecznych programów, które są wolne od adware lub spamu.

Indeks
 1. Najlepsze programy do konwersji audio audio
  1. WinFF
  2. odwaga
  3. Konwerter plików
  4. MeGUI
  5. FFKolejka
  6. Fabryka formatów
  7. Wniosek

Najlepsze programy do konwersji audio audio

WinFF

Pierwszym programem, który zalecamy do konwersji plików audio, jest WinFF, do pobrania za darmo z oficjalna strona.

Dzięki temu programowi o otwartym kodzie źródłowym możemy wykorzystać moc wtyczek FFMpeg do konwersji dowolnego pliku audio. Aby przekonwertować pliki audio, otwórz WinFF, naciśnij klawisz Dodaj Na górze dodajemy utwory do konwersji, na dole wybieramy format MP3 lub CAA na polu Konwertuj na, wybieramy folder docelowy w polu Udostępnij plik potem wciskamy Konwertować aby rozpocząć konwersję. Program przekonwertuje utwory, które zostaną zapisane w nowym formacie w wybranym folderze.

odwaga

Jeśli musimy przekonwertować pojedynczy utwór muzyczny, możemy na nim polegać odwaga, program do edycji dźwięku typu open source.

Bez wchodzenia w funkcje edycji plików audio, możemy użyć tego programu jako konwertera utworu na MP3. Aby kontynuować, otwieramy Audacity, naciśnij w lewym górnym rogu Plik -> Otwórz, wybierz utwór, który chcesz przekonwertować, ponownie naciśnij menu kaucja Kliknij menu Eksportuj w lewym górnym rogu, a na koniec element Eksportuj jako MP3. Otworzy się okno menedżera plików, w którym możesz wybrać ścieżkę, aw dolnej części skonfigurować parametry kodeka MP3, aby można było również wybrać maksymalną jakość (320 kbps); Aby rozpocząć konwersję, naciśnij klawisz zapisać.

Konwerter plików

Inną ważną darmową alternatywą dla konwersji plików audio na PC jest Konwerter plików.

Ten program open source jest tym łatwiejszy w użyciu, ponieważ integruje system konwersji z menu kontekstowym Windows (które można wywołać prawym przyciskiem myszy). Aby wykonać konwersję, po prostu przejdź do folderu, w którym znajdują się pliki audio, które chcesz przekonwertować, wybierz utwory, które chcesz nadać procesowi, lub naciśnij Ctrl + A, aby zaznaczyć je wszystkie, naciśnij je prawym przyciskiem myszy, poruszaj się w menu Konwerter plików i wybierz wyjściowy format audio (w szczególności W formacie MP3 lub w Aac). Konwersja następuje natychmiast w tym samym folderze, w którym można znaleźć zarówno oryginalne pliki, jak i przekonwertowane pliki.

MeGUI

Nadal mając motyw open source, możemy konwertować pliki audio za pomocą programu takiego jak convert MeGUI, Dostępne od oficjalna strona.

Ta aplikacja pozwala szybko przekonwertować jedną lub więcej ścieżek audio, naciskając przycisk z trzema kropkami obok pola Wejście audiowybierając w polu ścieżkę do zapisania nowego pliku Wyjście audio i na koniec wybierz odpowiedni kodek w polu Ustawienia enkodera (zalecamy usiąść FFmpeg AAC). Aby rozpocząć konwersję, kliknij poniżej Kolejka, przejdźmy do zakładki Kolejka i na koniec kliknij zaczynać aby rozpocząć konwersję audio.

FFKolejka

Innym otwartym i przenośnym programem, którego możemy użyć do konwersji plików audio, jest FFKolejka.

Aby korzystać z tego programu, musisz najpierw pobrać FFMpeg na swój komputer. Aby to zrobić, użyj programu instalacyjnego z oficjalna strona. Po pobraniu skompresowanego pliku wyodrębnij folder do wybranej ścieżki, otwórz FFQueue, naciśnij u góry Opcje i kliknij trzy kropki obok pola Ścieżka do plików binarnych ffmpeg i ffprobe, dlatego możesz wybrać plik wykonywalny ffmpeg.exe pobrane wcześniej.

Teraz wystarczy tylko nacisnąć OK i dodać pliki do konwersji, klikając ikonę w lewym górnym rogu icon Grupa, wybierz utwory, które chcesz przekonwertować i dotknij trzech kropek w sekcji w nowym oknie, które się otworzy Predefiniowana linia poleceń, naciskamy Nowy, przejdźmy do sekcji audio i wybierz kod, który ma być użyty w polu Kodek; Wpisz powyżej wybraną nazwę, kliknij teraz dobrze, upewnij się, że wybrałeś utworzony profil, a następnie kliknij Zamknąć i we wcześniej wyświetlonym oknie klikamy Plik wyjściowy Pamiętaj, aby zdefiniować to samo rozszerzenie, co wybrany format pliku. Po zakończeniu konfiguracji naciśnij Zapisz pracę i wreszcie na klawiszu zaczynać aby rozpocząć konwersję.

Fabryka formatów

Innym bardzo przydatnym programem do szybkiej konwersji plików audio jest Fabryka formatów, dostępny w wersji przenośnej od oficjalna strona.

Ten program działa bez instalacji, więc jest bardzo odpowiedni do tego zastosowania. Kiedy musimy przekonwertować pliki audio, po prostu je otwórz, dotknij menu audio Wybierz kodek do użycia spośród kodeków oferowanych poniżej, wybierz utwory do konwersji i naciśnij u góry press zaczynaćdzięki czemu możesz szybko rozpocząć konwersję. W porównaniu do innych programów, które widzieliśmy do tej pory, Format Factory nie jest oprogramowaniem typu open source, ale nadal możemy go używać za darmo bez ograniczeń czasowych.

Wniosek

Jak widzieliśmy, konwersja plików audio jest bardzo łatwa i niedroga dla każdego, częściowo dzięki rozprzestrzenianiu się programów typu open source przeznaczonych do konwersji dowolnych plików multimedialnych. Program, który Zalecamy użycie jest Konwerter plikówbo integruje się z Windowsem i działa bardzo dobrze, ale także WinFF i Fabryka Formatów To dobry wybór, gdy zależy nam na tradycyjnym programie z większą liczbą opcji konwersji.

Jeśli chcemy konwertować pliki audio na smartfonach lub tabletach, zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami Najlepsze aplikacje do konwersji audio i wideo na Androida jest Najlepsze aplikacje do konwersji audio i wideo na iPhone'a i iPada.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up