Mój telefon bardzo się nagrzewa i wyłącza [Solución Fácil]

„Mój telefon bardzo się nagrzewa i wyłącza, nie wiem, co robić”, był jednym z komentarzy, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie, dlatego postanowiliśmy spróbować pomóc użytkownikom, którzy mają takie problemy. Prawda jest taka, że ​​każdy smartfon może cierpieć z powodu nietypowych temperatur, a prawie zawsze powoduje to samoczynne wyłączenie się urządzenia.

Dzieje się tak, że przyczyny tego problemu mogą być różne, dlatego chcemy przede wszystkim przyjrzeć się niektórym niedogodnościom, które mogą prowadzić do wzrostu temperatury smartfona. Przede wszystkim musisz zrozumieć, że telefony komórkowe Nagrzewają się z różnych powodów, a gdy przekroczą 40º C wyłączają się, aby precyzyjnie uniknąć poważnych uszkodzeń.

Najważniejsze jest, aby wiedzieć, który obszar telefonu komórkowego jest gorętszy niż zwykle, chociaż prawie zawsze problemy zaczynają się albo w baterii, albo w procesorze.Przejdźmy więc krok po kroku. W tym artykule znajdziesz zatem wszystko, co musisz wiedzieć o rozwiązaniu mojego telefonu komórkowego, które bardzo się nagrzewa i wyłącza. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Indeks
  1. Powody, dla których telefon komórkowy się nagrzewa
  2. Mój telefon bardzo się nagrzewa i wyłącza, rozwiązanie
  3. Jak schłodzić baterię mobilną za pomocą Coolify?
  4. Mój telefon bardzo się nagrzewa podczas ładowania.
  5. Kiedy gramy
  6. Telefon nagrzewa się znikąd
  7. Jak zapobiec nagrzewaniu się telefonu komórkowego?
    1. A jak to schłodzić?

Powody, dla których telefon komórkowy się nagrzewa

Korzystanie z niewłaściwej ładowarki

Rzeczywiście, zawsze wolimy używać oryginalnych ładowarek do urządzeń mobilnych, biorąc pod uwagę, że korzystanie z innej, która nie pochodzi z fabryki, może powodować różnego rodzaju problemy. Właśnie używanie niewłaściwej ładowarki jest jednym z głównych elementów lub powodów, dla których telefon się nagrzewa, więc trzeba jak najszybciej wykluczyć tę niedogodność.

Otwórz ciężkie aplikacje

Zakładając, że używasz oryginalnego programu ładującego, najpierw musisz sprawdzić, czy nie masz jednocześnie otwartych zbyt wielu ciężkich aplikacji, zwłaszcza jeśli twój terminal ma 2 GB pamięci RAM lub mniej. Musisz wiedzieć, w tego typu przypadku, że zawsze wskazane jest zamknięcie aplikacji w tle, aby uniknąć wszelkiego rodzaju niedogodności.

problemy z baterią

Problemy z baterią to inne powody, dla których telefon komórkowy się nagrzewa, i aby ich uniknąć, zawsze musisz używać oryginalnej ładowarki, jak powiedzieliśmy wcześniej, ale także analizować zużycie, jakie może mieć bateria. Jeśli masz telefon komórkowy z wymienną baterią i korzystasz z niego ponad dwa lata, wygodnie jest wymienić go na nowy, który możesz kupić np. na Amazon.

Narażenie na wysokie temperatury

Choć normalne narażenie na wysokie temperatury nie powinno oznaczać absolutnie żadnego problemu związanego z ciepłem docierającym do posiadanego przez nas smartfona, nie powinniśmy tego problemu wykluczać. Dzieje się tak, że jeśli jesteśmy w środku lata, z telefonem komórkowym wystawionym na działanie słońca przez większą część dnia, na pewno zrobi się za gorąco.

Wady produkcyjne

I wreszcie, jeśli żaden z powodów nagrzewania się telefonu komórkowego, o których wspomnieliśmy powyżej, nie jest związany z Twoim problemem, musisz wiedzieć, że może to być wada fabryczna. W każdym razie zdarza się, że różne terminale, takie jak Galaxy Note 7, żeby wspomnieć o najbardziej wychodzących z nich, mają tego typu problemy.

Inne zapytania i bardzo częste wyszukiwania przez użytkowników w tym zakresiemają bezpośredni związek z następującymi kwestiami: dlaczego nagrzewa się telefon komórkowy huawei, dlaczego nagrzewa się mój telefon komórkowy moto g, dlaczego nagrzewa się mój telefon komórkowy samsung s6, dlaczego nagrzewa się telefon komórkowy samsung, dlaczego telefon nagrzewa się podczas ładowania, nagrzewa mój telefon komórkowy samsung s4, ponieważ mój telefon nagrzewa się podczas ładowania lub nagrzewa się mój telefon komórkowy iphone 6. Wszelkie inne pytania w tym zakresie, po prostu masz by nas o to zapytać, abyśmy mogli ci oczywiście pomóc.

Mój telefon bardzo się nagrzewa i wyłącza, rozwiązanie

problemy z baterią

Jeśli na tę temperaturę cierpi tył telefonu, problem najprawdopodobniej dotyczy baterii terminala. Aby zweryfikować, czy to jest problem, należy skorzystać z kodu USSD *#*#4636#*#*, który pozwoli uzyskać dane dotyczące użytkowania telefonu. Dla większości producentów w tych przypadkach jest to świetne rozwiązanie. W menu, które się otworzy, zobaczysz, że znajduje się sekcja, która mówi Informacje o baterii, która powie ci, co to jest. Normalnie, gdy urządzenie jest w stanie spoczynku, nie przekracza 30º C.

problemy z ładowarką

Jeśli przegrzanie występuje tylko podczas ładowania telefonu, masz bardzo ciekawą wskazówkę, o której należy pamiętać. Może się zdarzyć problem z wtyczką lub problem z portem ładowania. Dlatego powinieneś spróbować tutaj z innymi wtyczkami lub ładowarkami, o ile są one oczywiście oficjalne.

problemy z wydajnością

W przypadku, gdy żadne z podanych rozwiązań nie działa dla Ciebie i przegrzanie jest generowany w obszary jak górna część telefonu, ekran, słuchawka itp. Najprawdopodobniej telefon przegrzewa się z innych powodów.

Gra wideo

Chociaż istnieje kilka gier wideo, które można zdobyć w oficjalnym sklepie Google, nie wszystkie z nich powodują ten sam wysiłek ze strony smartfona. Dzieje się tak, że jeśli procesor nie jest zbyt ważny, to prawdopodobnie za bardzo się nagrzeje i znajdziemy w tym zakresie wiele problemów.

Aplikacje działające w tle

Czasami, gdy pamięć RAM smartfona nie jest bardzo ważna, 1 GB lub mniej, możemy cierpieć z powodu tych problemów. W tym względzie musimy powiedzieć, że procesor telefonu musi w takich przypadkach pracować znacznie ciężej, więc musisz być ostrożny i unikać wielu aplikacji w tle.

Sprzęt komputerowy

I wreszcie, sprzęt urządzenia może być również przyczyną tych problemów. Prawda jest taka, że ​​jeśli oryginalna część została wymieniona, możemy znaleźć te problemy z przegrzewaniem. Dlatego musisz być ostrożny i wiedzieć, jakie części zostały wykonane w twoim smartfonie.

Jak schłodzić baterię mobilną za pomocą Coolify?

W niektórych przypadkach powodowało to tak duże obawy użytkowników, gdy ich telefon komórkowy się nagrzewał, że uruchomiono aplikację, która pozwalała skutecznie i bardzo szybko schłodzić telefon. Ta aplikacja nazywa się Coolifyale jedynym problemem jest to, że jest to konieczne mieć telefon komórkowy zrootowany, aby działał. Jeśli nie wiesz, jak zrootować swój telefon tutaj, zostawiamy cię przewodnik w tym celu, ponieważ ta aplikacja wymaga specjalnych uprawnień, aby uzyskać dostęp do ważnych plików systemowych i mieć kontrolę nad temperaturą, dzięki czemu skutecznie chłodzi telefon. Pobrać Coolify możesz to zrobić od Sklep Play lub z tego połączyć.

Coolify została uruchomiona w celu utrzymania temperatury telefonów komórkowych na stabilnym poziomie, ograniczając w ten sposób wykorzystanie procesora zarówno w telefonach komórkowych, jak i tabletach. również można fajna mobilna bateria podczas używania.

Na przykład podczas gry Pokemon idzie Przegrzewanie się telefonu komórkowego jest normalne, ponieważ jest to gra, która zużywa dużo zasobów na telefonie komórkowym, ponieważ ma bardzo dobrą jakość grafiki i wymaga połączenia z Internetem oprócz korzystania z niektórych czujników na naszym urządzeniu. Przekłada się to na świetne wykorzystanie zasobów mobilnych do gry i tam Coolify pomaga w ograniczonych procesach poprzez poprawę temperatury. Najlepsze jest to, że Coolify jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z Androidemtrzeba tylko mieć Android 2.2 lub nowszy Y 5 MB wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego.

jeśli szukasz jak schłodzić baterię mobilnąnie ma wątpliwości, że z tą aplikacją będziesz w stanie to osiągnąć, pozostawiając po sobie wszelki strach, że Twój telefon się spali lub eksploduje, co zapewniam, że nigdy się nie zdarzy.

Mój telefon bardzo się nagrzewa podczas ładowania.

W przypadku nowszych urządzeń mobilnych, takich jak Samsung Galaxy S7, S6, Note5 Na przykład musimy wziąć pod uwagę, że mają one domyślnie włączone szybkie ładowanie i dlatego nagrzewają się bardziej, ponieważ telefon odbiera więcej prądu niż normalnie, dlatego w tym przypadku jest to dość powszechne zdarzają się, że robi się za gorąco.

Teraz, jeśli nie mamy szybkie ładowanie aktywowany trzeba spojrzeć przede wszystkim na temperaturę otoczenia, w którym obsługujemy telefon, czy korzystamy z oryginalnej ładowarki, a przede wszystkim czy bateria ma już trochę czasu i być może jest na ostatnich nogach. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie sądzę, że wyciąganie wniosków jest dla Ciebie zbyt trudne.

Tutaj możemy spróbować dwóch rzeczy, pierwszą jest użycie aplikacji typu „Chłodniej – ochłodź swój telefon”, a drugim jest przełączenie telefonu w tryb samolotowy lub w tryb oszczędzania baterii, co nie tylko przyspieszy jego ładowanie, ale także zmniejszy nagrzewanie.

Kiedy gramy

Oczywiście, jeśli gramy w grę, zbyt często się nagrzewa, ponieważ musimy wziąć pod uwagę, że prosimy telefon o wykorzystanie wszystkich jego zasobów, całej jego mocy, dlatego nie jest to zbyt niezwykłe, aby zdarzyć.

W każdym razie i w taki sam sposób jak w przypadku zeszyty i komputery stacjonarne, urządzenia technologiczne mają obecnie system ochrony, w którym jeśli jest utrzymywany w określonej temperaturze przez zbyt długi czas, dane urządzenie jest wyłączane lub wspomniana aplikacja jest automatycznie zamykana w celu ochrony urządzenia. sprzęt komputerowy w pytaniu.

Telefon nagrzewa się znikąd

Teraz, gdy telefon nagrzewa się znikąd, kiedy nawet go nie używasz, nie jest na gorącej powierzchni lub jest gorący, nawet nie jest gorący w miejscu, w którym mieszkasz. Przede wszystkim należy więc pamiętać, czy telefon nie otrzymał żadnego ciosu, który zrobił, na przykład, że karta elektroniczna zacząłby działać nieprawidłowo i nagrzewał się, w każdym razie zalecamy oddanie go do serwisu technicznego, bo widać, że to wcale nie jest normalne.

Jak zapobiec nagrzewaniu się telefonu komórkowego?

Pierwszą ważną wskazówką, jaką możemy dać, aby zapobiec nagrzewaniu się telefonu, jest unikanie bezpośredniego światła słonecznego docierającego do urządzenia., zwłaszcza jeśli jesteśmy latem, a zwłaszcza między 10 a 18. Telefon dzięki swoim własnym cechom ma tendencję do przechwytywania światła i ciepła słonecznego i zatrzymywania ich, tak że im dłużej pozostaje na słońcu, tym wyższą osiąga temperaturę.

Z drugiej strony, w wielu przypadkach to, co powoduje, że nasze urządzenie podnosi temperaturę bardziej niż jest to wskazane, to fakt, że wiele aplikacji pozostaje aktywnych w tym samym czasie, wymuszając korzystanie z jego pamięci RAM. Dlatego, Zalecamy, aby po pewnym czasie korzystania z kilku różnych aplikacji zadać sobie trud, aby zamknąć je wszystkieaby zwolnić pamięć komputera i pozwolić mu odpocząć.

A jak to schłodzić?

Jeśli Twój telefon już podniósł temperaturę i poprawiłeś elementy, które spowodowały, że osiągnął tę sytuację, powinieneś wziąć pod uwagę, że mamy pod ręką kilka sztuczek, aby spróbować jak najszybciej obniżyć jego temperaturę. Pierwszą rzeczą będzie zmniejszenie jasności tak bardzo, jak to możliwe, ponieważ powoduje to, że terminal zużywa więcej baterii niż jest to zalecane, więc ekran powinien być nieprzezroczysty możliwe w takich przypadkach.

Jeśli nie używasz telefonu komórkowego w tym czasie, zalecamy pozostawienie go w trybie samolotowym lub wyłączenie goponieważ w ten sposób całkowicie zamkniesz aplikacje i ochłodzisz baterię, dezaktywując anteny urządzenia, oszczędzając baterię znacznie bardziej niż wcześniej i zapobiegając wielu problemom, które mogą powodować nagrzewanie się urządzenia sprzęt.

Czy udało Ci się naładować telefon komórkowy i przestać się wyłączać za pomocą tego krok po kroku?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up