Linux z KDE, PC w stylu Windows 11

Lepsze dystrybucje z KDE, środowiskiem graficznym podobnym do Windows 11

Windows 11 zrewolucjonizował wygląd systemu operacyjnego Microsoftu, który jest teraz znacznie łatwiejszy do zobaczenia i obsługi, zwłaszcza dzięki zmianom na pasku zadań (z aplikacjami i przyciskiem Start pośrodku) oraz oknami z zaokrąglonymi krawędziami. Te funkcje nie są niczym nowym w panoramie komputerowych systemów operacyjnych, ponieważ środowisko graficzne dla Linuxa już oferowało bardzo podobne rozwiązania: Mówimy o KDE, jedno z najbliższych środowisk Windows Najnowsza edycja umożliwia przeniesienie aplikacji na dolny pasek i dostosowanie menu startowego zgodnie z potrzebami, zgodnie z najczystszą tradycją Linuksa.

Jeśli więc chcemy od razu wypróbować styl graficzny Windows 11, ten przewodnik pokaże Ci, jak to zrobić najlepsze dystrybucje GNU / Linux z KDE jako standardowym środowiskiem graficznymdzięki czemu możesz korzystać z bezpłatnego systemu operacyjnego open source z nowoczesnym i atrakcyjnym interfejsem bez konieczności instalowania systemu Windows 11 na naszym komputerze.

Indeks
 1. Dystrybucje Linuksa z KDE
  1. Neonowe KDE .Name
  2. Feren OS
  3. KaOS
  4. Czakra
  5. Kubuntu
  6. dyplom

Dystrybucje Linuksa z KDE

Neonowe KDE .Name

Jedną z najlepszych dystrybucji KDE, jakie możemy zainstalować na naszym komputerze, jest Neonowe KDE .Name, do pobrania z oficjalna strona.

KDE neon oferuje najnowszą wersję aplikacji komputerowych Plasma i KDE (regularnie aktualizowanych) opartą na Ubuntu LTS Stable. Ta dystrybucja jest dostępna w różnych wersjach: User Edition jest najbardziej stabilną wersją do codziennego życia i pracy, ale jest też Testing i Unstable Edition, które są kompilowane bezpośrednio z najnowszych wersji pakietów i przyczyniają się do rozwoju oprogramowania ( dla zaawansowanych użytkowników lub dla tych, którzy od lat korzystają z Linuksa). Ikony przesuwają się lekko na środek paska, a świecący projekt jest bardzo podobny do systemu Windows 11.

Feren OS

Dystrybucja Linuksa, która jest bardzo podobna graficznie do Windows 11, to Feren OSktóre możemy pobrać bezpośrednio z oficjalna strona.

Oparta na Ubuntu i Debianie dystrybucja ta została zaprojektowana tak, aby była stabilna we wszystkich sytuacjach i ułatwiała instalację wszystkich znanych aplikacji dzięki jednemu z najbardziej ruchliwych sklepów w krajobrazie Linux. Z graficznego punktu widzenia podobieństwo do Windows 11 jest imponujące, ponieważ w jednym z obsługiwanych projektów ikony aplikacji są umieszczone na środku paska, a kolor okien i paska jest biały, z czarnym systemem ikony (prawy dolny róg).

KaOS

Inną bardzo ciekawą dystrybucją z graficznego punktu widzenia jest: KaOS, do pobrania z oficjalna strona.

Ta dystrybucja jest całkowicie niezależna (nie opiera się na innych systemach Linux) i posiada bardzo atrakcyjny interfejs graficzny, który w niektórych punktach przewyższa nawet Windows 11. Odpowiednio dostosowując elementy graficzne, można sprawić, że wrażenia użytkownika macOS (za pomocą dolnej stacji dokującej i menu u góry) z wyraźnym motywem i przezroczystymi oknami widocznymi w systemie Windows 11 będą naprawdę bardzo ładne. Jedyną wadą jest wyłączna obsługa procesorów 64-bitowych, co sprawia, że ​​starsze komputery są zbędne.

Czakra

Możemy również znaleźć wśród najlepszych dystrybucji Linuksa, które mogą naśladować styl Windows 11 Czakraktórego ISO jest dostępne od oficjalna strona.

Chakra to niezależna dystrybucja, która stale rozwija aplikacje KDE, aby były doskonałe pod względem graficznym i funkcjonalnym, tak aby użytkownicy mieli minimalną zależność od innych aplikacji (które nadal można pobrać ze sklepu). Interfejs użytkownika to skrzyżowanie macOS i Windows 11, z bardzo ładnym efektem przezroczystości menu aplikacji i doku na dole, który gromadzi otwarte aplikacje i ulubione aplikacje. Podstawowy motyw jest ciemny (w stylu Windows 10), ale możemy bardzo dobrze włączyć jasny motyw dla okien i pasków, aby wyglądał jak Windows 11.

Kubuntu

Najłatwiejsza dystrybucja dla początkujących to zdecydowanie Kubuntu, do pobrania z oficjalna strona.

Ta dystrybucja jest oficjalną pochodną Ubuntu i dlatego obsługuje wszystkie programy już znane w tym systemie operacyjnym, a także oferuje taką samą stabilność i kompatybilność z punktu widzenia sprzętu. Od strony estetycznej znajdziemy najnowszą wersję Plazmy, w pełni konfigurowalny interfejs KDE z przejrzystym motywem, dostosowywanym dolnym paskiem, czarnymi ikonami systemowymi w prawym dolnym rogu oraz bardzo łatwym do zrozumienia i obsługi menu aplikacji, po prostu jak my widzimy pod Windows11.

dyplom

Windows 11 będzie prawdopodobnie najlepiej wyglądającym systemem operacyjnym, jaki stworzył Microsoft, z naprawdę dobrze zaprojektowanym i dopracowanym interfejsem użytkownika, ale ten interfejs użytkownika z pewnością nie będzie ekskluzywny na rynku: od lat dystrybucje obsługująceGraficzne środowisko KDE stworzyć środowisko bardzo podobny do tego z najnowszego systemu operacyjnego Microsoft, z dostosowywanym dolnym paskiem, przejrzystym menu startowym i innymi łatwymi do odtworzenia atrybutami graficznymi. Różnica polega na licencji i filozofii systemów: Wszystkie dystrybucje KDE są bezpłatne i objęte licencją open sourceChociaż Windows 11 jest licencją zamkniętą, jest sprzedawany jako system komercyjny (chociaż Windows 10 można uaktualnić za darmo) i ma również ograniczenia dotyczące sprzętu, na którym może działać, jak pokazuje nasz przewodnik Sprawdź, czy Twój komputer jest gotowy na system Windows 11 i minimalne wymagania systemowe.

Jeśli chcemy wypróbować powyższe dystrybucje, ale nie znamy Linuksa, zalecamy przeczytanie naszych przewodników. Czy trudno jest przejść na Linuksa? oraz 10 błędów, których należy unikać podczas korzystania z Linuksa. Z drugiej strony, jeśli nasz komputer jest bardzo stary lub ma mało pamięci RAM, możemy również przeczytać nasz artykuł Najlepsze dystrybucje Linuksa dla starych komputerów PC i małych laptopów.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up