Korzystanie z programu Microsoft Power Automate Desktop w systemie Windows 10

Czy chcemy zautomatyzować wszystkie czynności, które codziennie wykonujemy na komputerze? Zobaczmy, jak to zrobić, korzystając z programu Microsoft Power Automate Desktop.

Jednym z zaawansowanych narzędzi, które firma Microsoft tworzy dla komputerów, jest Microsoft Power Automate Desktop, (ostatnio) bezpłatne narzędzie, które może być używane do generowania rzeczywistych sekwencji akcji aby zezwolić różnym programom na interakcję lub aby automatycznie uruchamiać określone konfiguracje z komputera bez interwencji użytkownika, podobnie jak widok IFTTT lub innych usług automatyki domowej; Za pomocą tego narzędzia automatyzujemy czynności wykonywane na komputerze w celu zwiększenia produktywności.

W tym przewodniku pokażemy Co to jest Microsoft Power Automate Desktop i jak z niego korzystać? w życiu codziennym, w domu iw pracy. Aby w pełni zrozumieć potencjał tego narzędzia, pokażemy Ci również kilka przydatnych przykładów strumieni (lub strumieni), abyś mógł od razu powielić je na swoim komputerze.

Indeks
  1. Przewodnik po programie Microsoft Power Automate Desktop
    1. Co to jest Microsoft Power Automate Desktop?
    2. Jak pobrać Microsoft Power Automate Desktop
    3. Jak stworzyć przepływ
    4. Wnioski

Przewodnik po programie Microsoft Power Automate Desktop

Chociaż na początku może się to wydawać trudne, po zrozumieniu, jak działa Microsoft Power Automate Desktop, dowiemy się, jak tworzyć bardzo interesujące przepływy dla niektórych powtarzalnych zadań, które wykonujemy codziennie lub na zwykłym komputerze, aby zrobić to za nas bez konieczności zakłócać system planowania Windows (praktyczny, ale ograniczony w porównaniu z nowym narzędziem).

Co to jest Microsoft Power Automate Desktop?

Microsoft zawsze był bardzo ostrożny, jeśli chodzi o automatyzację: w różnych wersjach pakietu Office możemy używać makr, aby przyspieszyć niektóre kroki lub przeglądanie niektórych dokumentów, naciskając prostą kombinację klawiszy. Automatyzacja przenosi automatyzację na nowy poziom dzięki Microsoft Power Automate Desktop: Teraz możemy tworzyć prawdziwe makra, ale w przyjaznym dla użytkownika interfejsie, który można zintegrować z innymi programami na komputerze bez konieczności łączenia się ze światem Office.

Jeśli w przeszłości używaliśmy programów takich jak IFTTT, już wiemy, czego się spodziewać: dzięki Microsoft Power Automate Desktop W rzeczywistości możemy tworzyć złożone przepływy pracy składające się z czynności wykonywanych po spełnieniu określonych z góry warunków (Na przykład, gdy naciskasz klawisz, włączasz komputer lub otwierasz program po raz pierwszy). Usługa Power Automate Desktop jest dostępna bezpłatnie dla ograniczonej liczby strumieni (wciąż wystarczającej do użytku domowego lub małego biura), ale możemy ją ulepszyć. płacąc miesięczną subskrypcję.

Jak pobrać Microsoft Power Automate Desktop

Jak pobrać Microsoft Power Automate Desktop Wszystko, co musimy zrobić, to nas zmusić oficjalna strona narzędzia w dowolnej przeglądarce internetowej i kliknij Darmowe pobieranie. Po zakończeniu pobierania naciśnij plik wykonywalny, aby rozpocząć fazę instalacji: potwierdź na różnych wyświetlanych ekranach, jeśli to konieczne, aktywuj wszystkie istniejące elementy, jeśli to możliwe, i na koniec naciśnij Żeby zainstalować.

Czekamy kilka minut, a następnie potwierdzamy otwarcie programu Microsoft Power Automate Desktop. Na ekranie początkowym musimy wprowadzić dane do konta Microft, które są niezbędne do korzystania z programu i obsługi przepływów generowanych przez aplikację.

Jak stworzyć przepływ

Teraz, gdy już wiesz, co to jest i jak zainstalować program Microsoft Power Automate Desktop, nadszedł czas, aby w pełni zrozumieć jego potencjał i pokazać, jak stworzyć przepływ i korzystać z tego programu na co dzień. Aby kontynuować, otwórzmy program, naciśnij Nowy strumień i zaczynamy konfigurację, wybierając nazwę strumienia i naciskając Stwórz.

Otworzy się nowe okno, w którym po lewej stronie wymienione są wszystkie akcje, które możemy łączyć ze sobą zarówno na poziomie systemu, jak i aplikacji. Nie da się dosłownie wyjaśnić wszystkich obecnych elementów, ale na początek wystarczy wiedzieć, jak działają działania w kategoriach. system, Myszka i klawiatura, E-mail, Automatyzacja sieci, Teczka jest sieć. Po utworzeniu żądanego kanału naciśnij zapisać i upewnij się, że zaczyna się, naciskając nazwę strumienia i naciskając Zajęcia. Dzięki integracji z systemem Windows 10 wszystkie strumienie są wykonywane automatycznie, bez konieczności każdorazowego otwierania aplikacji, ponieważ są one automatycznie ustawiane na automatyczne uruchamianie po uzyskaniu dostępu do systemu.

Jeśli nie wiemy, od czego zacząć, zalecamy przeczytanie poradników Power Automate First Activities jest Dokumentacja usługi Microsoft Power AutomateZnajdziemy tutaj wszystkie instrukcje (również w języku włoskim), aby móc natychmiast utworzyć przepływ.

Wnioski

Dzięki Microsoft Power Automate Desktop mamy bardzo potężne narzędzie do Zautomatyzuj określone działania mechaniczne wykonywane na komputerzebez konieczności używania skryptów Windows lub funkcji planowania, aby to osiągnąć. Ta usługa jest oparta na Microsoft Power Automatez którego w razie potrzeby można również korzystać online (za opłatą). Nawet jeśli proces konfiguracji wydaje się bardziej skomplikowany (a na pewno dla niedoświadczonych użytkowników), ci, którzy gryzą komputery od lat, mogą tworzyć bardzo interesujące procedury do codziennych czynności lub do Zautomatyzuj określone operacje na komputerach używanych do pracy (Środowisko, w którym Microsoft Power Automate Desktop wyraża swój maksymalny potencjał).

Jeśli szukasz prawidłowych alternatyw dla programu Microsoft Power Automate Desktop w celu zautomatyzowania zadań i działań w systemie Windows, zalecamy przeczytanie naszych przewodników. Jak planować zadania w systemie Windows jest Zaplanuj wyłączenie lub ponowne uruchomienie komputera o określonej godzinie.

Z drugiej strony, jeśli interesują nas procedury poleceń głosowych, możemy poczytać dalej z podręczników Amazon Alexa: Creating Routines and New Voice Commands oraz Google Assistant: Creating New Voice Commands.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up