Kontroluj i zabezpieczaj ruch internetowy na komputerze za pomocą Glasswire (bezpłatnie)

Dzięki Glassswire możesz sprawdzać połączenie internetowe w czasie rzeczywistym i blokować ruch dla dowolnego programu lub procesu

Jak widać po migających kontrolkach na routerze / modemie, gdy komputer jest włączony i podłączony do sieci, nieustannie wymienia dane, nawet jeśli nie robisz nic specjalnego lub nie utrzymujesz aktywnego pulpitu bez niego. Brak programu. Na komputerze z systemem Windows jest tak naprawdę wiele programów i procesów, które działają w tle i gdzieś przenoszą dane. Trudno jest wiedzieć, do czego są podłączone i jakie informacje są wymieniane bez programu specyficznego dla monitora sieci z funkcją zapory.

Jak sprawdzić i zabezpieczyć połączenie internetowe komputera Możemy na tym polegać GlassWire Nie tylko świetnie sprawdza się jako monitor sieci i zapora systemu, ale jest tak łatwy w użyciu, że nawet mniej doświadczeni użytkownicy mogą z niego efektywnie korzystać.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: Zobacz Porty połączeń TCP i korzystanie z Internetu na komputerze

Indeks
 1. Pełny przewodnik po GlassWire
  1. Ściągnij i zainstaluj
  2. interfejs użytkownika
  3. Jak kontrolować ruch
  4. Jak włączyć zaporę
  5. Wnioski

Pełny przewodnik po GlassWire

Glasswire to program, który pozwala zobaczyć wszystko, co komputer robi w Internecie, i wyraźnie pokazuje, które programy generują ruch i ile danych jest używanych przez każdy protokół internetowy (sieć, poczta e-mail, FTP itp.).
Możesz również zobaczyć wykres wykorzystania Internetu w czasie rzeczywistym i jest to dobry program nie tylko dla Sprawdź ruch internetowy, ale także dla Chroń swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem i oprogramowaniem, którego nie chcesz przenosić online.

Ściągnij i zainstaluj

GlassWire Można go pobrać bezpłatnie z oficjalnej strony internetowej i nie ukrywa w nim żadnego złośliwego oprogramowania ani oprogramowania reklamowego, dzięki czemu możemy bez problemu kontynuować instalację.

Podczas instalacji możemy początkowo wyłączyć automatyczne uruchamianie programu tylko przy włączonym komputerze. Można to ponownie aktywować, gdy będziesz zadowolony. Po instalacji mamy natychmiastowy dostęp do interfejsu programu bez ekranu do wpisania wyświetlanej licencji: GlassWire jest dostępny dla wszystkich użytkowników bezpłatnie, ale ma wersję płatną z większą liczbą funkcji (ale opcjonalnie).

interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika GlassWire jest prosty i bardzo przejrzysty. Jest dostępny nie tylko w języku włoskim (jeśli jest w języku angielskim, po prostu dotknij nazwy programu w lewym górnym rogu i otwórz menu Języki zmienić język).

Powyżej mamy różne menu, które umożliwiają dostęp do różnych funkcji tego programu:

 • graficzny: przedstawia schemat aktywnych połączeń i programów uzyskujących dostęp do Internetu w danym czasie.
 • Używać: Wyświetla aplikacje najczęściej używane przez użytkownika i programy, które najczęściej uzyskują dostęp do Internetu.
 • Co to jest: Ten ekran pokazuje sieci, z którymi jesteśmy obecnie połączeni, sieci, do których ostatnio uzyskiwaliśmy dostęp, oraz inne urządzenia w sieci.
 • Firewall: System bezpieczeństwa programu, który blokuje ruch z podejrzanych aplikacji, zapobiega połączeniom z niezabezpieczonymi sieciami i chroni przed hakerami.
 • Uwaga: Ekran, na którym znajdziesz wszystkie powiadomienia wysłane przez dany program.

Jak wspomniano w poprzednim rozdziale, możemy uzyskać dostęp do innych parametrów GlassWire, klikając nazwę programu w lewym górnym rogu, aby włączyć tryb przeglądania prywatnego, zmienić skórkę aplikacji, przenieść ostrzeżenia i uzyskać dostęp do strony pomocy lub strony Forum.

Jak kontrolować ruch

Aby sprawdzić ruch na naszym komputerze wystarczy wejść do menu graficzny i dotknij jednej z „fal” pokazanych na rysunku.

Jeśli chcemy sprawdzić ruch, który został wygenerowany w ciągu ostatnich godzin lub dni wcześniej, po prostu przesuń wskaźnik na oś czasu poniżej. Stuknij karty u góry, aby dokładniej filtrować połączenia przychodzące lub wychodzące Aplikacje, ruch drogowy lub Autorski lub dotknij czasu wyświetlanego w prawym górnym rogu (miesiąc, tydzień, 24 godziny, Trzy dni lub 5 minut).

Aby uzyskać więcej informacji o poszczególnych procesach lub aplikacjach łączących się z Internetem, możesz również nacisnąć Używać Znajdź najdroższe procesy pod względem dostępu do sieci lub zidentyfikuj ukryty proces, o którym nie wiadomo.

Jak włączyć zaporę

GlassWire to skuteczna dwukierunkowa zapora ogniowa, ponieważ może blokować połączenia z aplikacjami lub procesami, które nie mają certyfikatu Microsoft lub łączą się bez zgody użytkownika.

Aby odpowiedzieć na firewall, musimy nacisnąć menu Firewall Naciśnij przycisk OFF na górze (obok elementu) Firewall), a następnie kliknij ikonę płomienia obok procesu, który chcesz zablokować. Możesz także użyć aplikacji do tworzenia Reguły zaporyJest to przydatne do blokowania wszystkich niechcianych aplikacji, gdy jesteśmy podłączeni do niezabezpieczonej sieci Wi-Fi lub hotspotu, chroniąc w ten sposób komputer przed złośliwymi ludźmi i hakerami.

Aby zwiększyć poziom ochrony za pomocą GlassWire, możesz również otworzyć menu w lewym górnym rogu (z nazwą programu) i nacisnąć ustawieniaOtwórz menu ochronaU góry kliknij ikonę blokwprowadź niezbędne uprawnienia Kontroli konta użytkownika i na koniec upewnij się, że następujące ustawienia zabezpieczeń są aktywne: Pierwsza aktywność sieciowa, Kontrola działań, Monitorowanie plików systemowych, Monitor informacji o aplikacji, Wykrywanie parodii ARP, Wykrywanie pulpitu zdalnego, Monitoruj ustawienia serwera proxy, Monitoruj ustawienia DNS, Monitorowanie podejrzanych hostów jest Evil Twin WiFi Alert.

Wszystkie aktywne procesy na komputerze można przeskanować za pomocą VirusTotal, po prostu klikając je prawym przyciskiem myszy (na dowolnym ekranie programu) i uruchamiając proces skanowania w celu natychmiastowego wykrycia wirusów, złośliwego oprogramowania lub innych rodzajów zagrożeń sieciowych.

Wnioski

GlassWire to prosta, ale skuteczna zapora sieciowa do ochrony wszystkich komputerów z systemem Windows, znacznie większa niż zapora zintegrowana z systemem operacyjnym. Oprócz tego, że jest zaporą ogniową, GlassWire pozwala nam badać aktywne procesy w pamięci, dowiedzieć się, która aplikacja lub proces najczęściej łączy się z Internetem oraz znaleźć ukryte lub podejrzane procesy.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury naszych poradników Sprawdź ruch internetowy i monitoruj przepustowość sieci jest Najlepsze bezpłatne zapory ogniowe dla komputerów z systemem Windows.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up