Jeśli system Windows 10 nie zainstaluje się, napraw błędy aktualizacji

Poniżej znajdują się znaczenia najczęstszych kodów błędów dotyczących aktualizacji i instalacji systemu Windows 10 z rozwiązaniami

Fakt, że Windows jest kompatybilny z praktycznie każdym komputerem na świecie, również go przesądza najróżniejsze błędy, głównie spowodowane słabą konfiguracją systemu lub faktem, że komputer ma stare części, które nie są już obsługiwane. Aby pomóc tym, którzy mają problemy z systemem Windows 10 Podczas uruchamiania, aktualizowania lub po prostu otwierania programu firma Microsoft oferuje: Lista rozpoznanych i znanych błędów które napotykamy i które możemy rozwiązać w prosty sposób, często bez konieczności formatowania czegokolwiek.

W poniższym przewodniku zobaczymy Rozwiązania najczęstszych błędów, gdy system Windows 10 nie instaluje się lub nie aktualizujeabyśmy mogli osobiście spróbować rozwiązać zaistniały problem (często trudny do zidentyfikowania z nieznanym ciągiem znaków).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak aktywować system Windows 10 i naprawić błędy klucza produktu

Indeks
 1. Rozwiązania dla błędów aktualizacji i instalacji systemu Windows 10
  1. Kody błędów aktualizacji systemu Windows
  2. Ogólne błędy systemu Windows 10
  3. Wniosek

Rozwiązania dla błędów aktualizacji i instalacji systemu Windows 10

Przy każdym błędzie instalacji system Windows 10 generuje kod, który można przeszukać w Google, aby znaleźć przyczynę problemu i rozwiązanie go. Przed sporządzeniem listy najczęstszych kodów błędów, które mogą szybko zidentyfikować przyczynę ekranu błędu, rozważ najbezpieczniejsze i najbardziej decydujące rozwiązanie, gdy aktualizacja systemu Windows 10 nie działa prawidłowo: użyj Narzędzie do tworzenia mediów.
Dzięki Media Creation Tool, które można pobrać, klikając Pobierz narzędzie w Strona pobierania dla systemu Windows 10 10, możliwa jest ponowna instalacja systemu na używanym komputerze PC, z opcją zachowania wszystkich plików osobistych, które w związku z tym nie są usuwane. Możliwe jest również tworzenie nośników do instalacji lub aktualizacji systemu Windows 10 na innych komputerach.
Zwykle, gdy instalacja aktualizacji funkcji dla nowej wersji systemu Windows 10 kończy się niepowodzeniem lub zatrzymuje się na pewnym procencie bez posuwania się do przodu, wszystko jest rozwiązywane przez wymuszenie aktualizacji za pomocą narzędzia do tworzenia multimediów. .
PRZECZYTAJ TAKŻE: Oto jak wymusić aktualizację systemu Windows 10 i zainstalować najnowszą wersję

Kody błędów aktualizacji systemu Windows

Większość błędów w systemie Windows 10 zawiera błąd alfanumeryczny, który możemy znaleźć na niebieskim ekranie błędu (niesławny BSOD) lub w ogólnym oknie ostrzeżenia, a później można go odzyskać za pomocą bezpłatnego narzędzia, takiego jak Widok niebieskiego ekranu. Aby natychmiast spróbować rozwiązać problem z poniższej listy, naciśnij CTRL + F na klawiaturze i wprowadź pełny kod błędu, abyśmy mogli znaleźć właściwe dopasowanie.

 • Błąd 0x80070020: Ogólny błąd Windows Update w systemie Windows 10, który można łatwo naprawić przez ponowne uruchomienie lub lepiej za pomocą konkretnego rozwiązywania problemów (można je znaleźć w Ustawieniach> Aktualizacja i bezpieczeństwo > Rozwiązywanie problemówklikając w link po prawej stronie Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów > Aktualizacja systemu Windows).
  Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować wyłączyć zainstalowany program antywirusowy.
  Innym rozwiązaniem jest uruchomienie narzędzia skanującego SFC, które automatycznie przywróci pliki systemowe.
 • Błąd 0x80073712: Błąd występuje, gdy brakuje wymaganego pliku dla systemu Windows 10, a aktualizacje nadal muszą być instalowane przez usługę Windows Update.
 • Błąd 0x800F0923: Jeśli napotkasz ten błąd, oznacza to, że na komputerze jest sterownik niezgodny z systemem Windows 10. Pozostaje tylko skontaktować się z firmą Microsoft lub producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji, aktualizacji lub rozwiązania. Wsparcie Microsoft.
 • Błąd 0x80200056: Błąd występuje, gdy komputer został przypadkowo ponownie uruchomiony, co przerwało proces aktualizacji. W takim przypadku lepiej zacząć od nowa i uważać, aby nie wyłączać komputera z powodu przerwy w dostawie prądu.
 • Błąd 0x800F0922: Z tym błędem system Windows informuje nas, że komputer nie może połączyć się z serwerami Windows Update. Może się to zdarzyć na firmowym komputerze PC korzystającym z sieci VPN przez Internet lub z powodu zapory sieciowej lub tymczasowego połączenia. Odłącz wszystkie sieci VPN, upewnij się, że połączenie internetowe działa i ponów próbę aktualizacji.
 • Błąd C 0xC1900208 - 0x4000C: Błąd występuje, gdy niekompatybilna aplikacja zainstalowana na komputerze blokuje proces aktualizacji i uniemożliwia jego zakończenie. Dlatego konieczne jest sprawdzenie wszystkich zainstalowanych programów i usunięcie mniej znanych, starszych i nigdy nie używanych.
 • Błąd 80240020: Jest to konkretny komunikat o błędzie zawierający instrukcje dotyczące rozwiązania problemu. Te instrukcje powinny zawierać powiadomienie. W rzeczywistości prostym sposobem naprawienia tego błędu jest otwarcie folderu C: pobieranie dystrybucji oprogramowania Windows Windows i usuń zawartość.
 • Kody 0xC1900200 - 0x20008, 0xC1900202 - 0x20008: Jeśli zobaczysz którykolwiek z tych błędów, Twój komputer może nie spełniać minimalnych wymagań do pobrania lub zainstalowania systemu Windows 10. Przed ponowną próbą Sprawdźmy minimalne wymagania systemowe dla Windows 10.
 • Kody 0x80070070 - 0x50011, 0x80070070 - 0x50012, 0x80070070 - 0x60000: Wszystkie te błędy dotyczą braku miejsca na dysku. Zacznijmy od tego Zwolnij trochę miejsca na swoim komputerze i spróbuj ponownie pobrać lub zaktualizować plik.
 • Błąd 0x80070057Jest to bardzo częsty błąd w systemie Windows, który uniemożliwia pobieranie aktualizacji. Jeśli napotkamy ten błąd, warto od razu zapoznać się z naszym poradnikiem. Problemy z aktualizacją systemu Windows, jeśli nie pobiera lub nie znajduje aktualizacji.
 • Kody 0x800F081F, 0x800F0906, 0x800F0907: Te błędy nadal wpływają na platformę .NET Framework i zgłaszają błąd podczas aktualizacji lub instalacji tego krytycznego składnika systemu Windows. Aby rozwiązać, możemy przeczytać nasz przewodnik Microsoft .NET Framework, naprawia błędy instalacji i dezinstalacji.
 • Błąd 0xc0000225: System Windows generuje ten błąd, gdy nie może znaleźć plików systemowych, a tym samym uniemożliwia prawidłowe uruchomienie systemu Windows 10. Aby naprawić system Windows 10, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem Sposoby naprawy systemu Windows 10 i tworzenia dysków odzyskiwania.

To tylko część błędów, które mogą pojawić się w systemie Windows 10, ale większość z nich wyświetla ten kod alfanumeryczny na niebieskich ekranach lub w oknie błędu, dzięki czemu możemy szybko zidentyfikować problem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kody błędów i rozwiązania Menedżera urządzeń systemu Windows 10

Ogólne błędy systemu Windows 10

Ogólne kody błędów, które niekoniecznie są związane z instalacją lub aktualizacją systemu Windows 10, mogą również pojawiać się na niebieskich ekranach błędów w systemie Windows 10, którym towarzyszy ciąg znaków, który jest trudny do zidentyfikowania dla niedoświadczonego użytkownika. Z tego powodu zalecamy przygotowanie narzędzia Widok niebieskiego ekranu i porównaj komunikat o błędzie z jednym z tych zebranych poniżej.

 • KIEROWCA IRQL NIE MNIEJSZY LUB RÓWNY: Ten błąd jest generowany podczas uruchamiania wadliwego sterownika lub sterownika, który nie został zaktualizowany do najnowszej wersji. Jeśli zdarza się to sporadycznie, zawsze zaleca się aktualizowanie sterowników na komputerze zgodnie z opisem w instrukcji. Automatycznie aktualizuj sterowniki komputera z systemem Windows; Jeśli to całkowicie uniemożliwia uruchomienie komputera, to warto Uruchom komputer w znanej dobrej konfiguracji lub uruchom komputer w trybie awaryjnym i odinstaluj najnowszy zainstalowany lub zaktualizowany sterownik.
 • BŁĄD STRONY W OBSZARZE NIESTRONICOWANEJ: Ten błąd występuje, gdy dodawany jest nowy komponent sprzętowy lub gdy jeden z komponentów jest uszkodzony (zwłaszcza pamięć RAM). Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz poradnik Sprawdź test pamięci RAM komputera za pomocą diagnostyki pamięci systemu Windows Windows.
 • NTFS_FILE_SYSTEM: Awaria dysku rozruchowego systemu lub dysku twardego. Możemy spróbować rozwiązać, otwierając zamówienie cmd z menu start uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami administratora (kliknij prawym przyciskiem myszy) i wpisz chkdsk / r / f.
 • DATA_BUS_ERROR: Błąd spowodowany wadliwą pamięcią RAM. Spróbujmy usunąć moduły lub zmienić je wszystkie.
 • MACHINE_CHECK_EXCEPTION: Błąd spowodowany wadliwym procesorem lub zasilaczem.
 • INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE: Ten błąd występuje, gdy system nie może odczytać dysku rozruchowego. Często przyczyną są wadliwy sterownik, uszkodzony dysk twardy lub niebezpieczny zestaw startowy (wirus ukryty w sektorze rozruchowym).
 • HAL_INITIALIZATION_FAILED: Błędy spowodowane problemami sprzętowymi lub wadliwymi sterownikami.
 • WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR- Ogólny błąd dotyczący problemów z niekompatybilnością sterowników, uszkodzonych plików rejestru lub systemowych lub problemów z nagrzewaniem się procesora.
 • SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION: bardzo ogólny błąd (jeden z najgorszych), ponieważ może być spowodowany problemami z przestarzałymi lub uszkodzonymi sterownikami, ale także błędami z niektórymi plikami systemowymi.

Uważnie czytamy wszystkie podane informacje, abyśmy mogli zidentyfikować nasz ekran błędu za pomocą kodu dostarczonego przez niebieski ekran. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasze przewodniki czytaj Sprawdź, czy system Windows zawiesza się na niebieskim ekranie i znajdź przyczynę błędu jest Niebieski ekran, nagłe wyłączenie lub ponowne uruchomienie komputera.

Wniosek

Jeśli coś nie działa po zainstalowaniu systemu Windows 10Jeśli ekran pozostaje czarny lub coś ważnego nie działa, pamiętaj, że zawsze możemy zresetować system Windows 10 do oryginalnych ustawień bez utraty jakichkolwiek plików osobistych: zwykle rozwiązuje to większość problemów spowodowanych uszkodzonymi sterownikami lub uszkodzonymi plikami systemowymi, ale robi to nie rozwiązywać problemów sprzętowych (które będą powtarzać się nawet po resecie).

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasze przewodniki czytaj Jak zresetować system Windows 10 (zresetować komputer) jest Jeśli system Windows 10 nie uruchamia się, jak zapisać wszystko i ponownie zainstalować wszystko.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up