Jeśli połączenie danych komórkowych 4G lub 5G nie działa (Android)

Co zrobić, jeśli połączenie danych komórkowych nie działa na smartfonie z systemem Android, aby zresetować sieć komórkową?

Niestety smartfony mogą mieć również problemy z połączeniem internetowym. Jak wiemy, istnieją dwa sposoby łączenia się z Internetem ze smartfona z Androidem: przez Wi-Fi lub korzystając z połączenia transmisji danych udostępnianego przez operatora telefonicznego w ramach abonamentu. Jeśli nasz telefon nagle przestaje surfować lub wiadomości na czacie przestają się uruchamiać, mamy ich kilka możliwe rozwiązania, aby ponownie surfować po Internecie tak szybko, jak to możliwe.

Gdy komórkowe połączenie danych nie działa, zauważymy u góry ekranu smartfona z Androidem (obok zegara), że ikona szybkiej sieci (LTE, 4G lub 5G) nie pojawia się lub widzimy tylko wolniejsze sieci (H+, 3G lub 2G). , wyraźna oznaka problemu z połączeniem danych. Przyczyny mogą być różne i spójrzmy na najczęstsze, które dotyczą każdego telefonu z Androidem, czy to Samsunga, Xiaomi czy innych znanych producentów.

CZYTAJ TAKŻE -> Co zrobić, jeśli Wi-Fi nie działa na Androidzie i nie ma połączenia z Internetem?

Indeks
  1. sieć danych nie obsługuje nie
  2. Problem z operatorem
  3. Sprawdź aktywny limit ruchu
  4. Nazwy punktów dostępowych APN
  5. Internet nie działa za granicą
  6. Sieć 4G lub 5G nie działa
    1. Wniosek

sieć danych nie obsługuje nie

Jeśli spróbujesz aktywować połączenie internetowe telefonu komórkowego i nie możesz surfować, może wystąpić błąd wewnętrzny, który można łatwo rozwiązać, ponownie uruchamiając telefon. W rzeczywistości istnieje jeszcze prostszy sposób na zresetowanie zablokowanego połączenia, i to z Włącz tryb samolotowy na co najmniej 30 sekund, a następnie wyłącz tryb samolotowy.

Aby zrobić to dobrze, musisz skonfigurować tryb samolotowy, wyłączyć telefon, odczekać chwilę, włączyć go ponownie, a później włączyć komórkową transmisję danych.

Problem z operatorem

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w którejkolwiek z opcji w telefonie dobrze jest szybko sprawdzić, czy nie jest to przejściowy błąd problem z TIM, Fastweb, WindTre, Vodafone lub jednym z innych wirtualnych operatorów obecnych we Włoszech. W przypadku awarii krajowych możemy włączyć komputer lub skorzystać z połączenia Wi-Fi w celu uzyskania dostępu Świergot i dowiedz się, które hashtagi są popularne we Włoszech, abyś mógł szybko dowiedzieć się, czy inne osoby mają ten sam problem z dostawcą, z którego obecnie korzystamy.

Wystarczy poszukać na Twitterze, aby dowiedzieć się, czy to tylko nasz problem, czy problem ogólny, na który nie możemy się powstrzymać. Jeśli jednak to tylko nasz problem, przed skontaktowaniem się z przedstawicielem call center w celu uzyskania pomocy wypróbuj następujące możliwe rozwiązania. Aby zadzwonić do wsparcia, możemy również przeczytać nasz przewodnik Poproś o wsparcie operatora z TIM, WindTre, Vodafone, Fastweb.

Sprawdź aktywny limit ruchu

W systemie Android istnieje opcja, która blokuje połączenie z siecią komórkową, jeśli przekroczono określony limit ruchu. Ta opcja nie włącza się automatycznie, ale mogła zostać włączona w przeszłości, a następnie zapomniana.

Aby szybko sprawdzić, idziemy do Ustawienia -> Wykorzystanie danych lub w aplikacji Bezpieczeństwo -> wykorzystanie danych (na Xiaomi) i upewniamy się, że grafika wykorzystania ruchu nie przekroczyła ustawionego limitu. Ze względów bezpieczeństwa dezaktywujemy Limit sieci danych i staramy się nawigować; Po upływie tego czasu resetujemy licznik do zera lub do dnia odnowienia subskrypcji, uważając, aby ustawić prawdziwy limit giga w ofercie.

Nazwy punktów dostępowych APN

Nazwy punktów dostępowych (zwane również APN) to ustawienia dostępu do sieci, które są różne dla każdego operatora sieci komórkowej. Ustawienia te są automatycznie odbierane przez kartę SIM, ale może się zdarzyć, że tak Konfiguracje zostały z jakiegoś powodu utracone.

Aby zresetować APN, przechodzimy do ustawienia, naciskamy Sieci komórkowe albo więcej Karty SIM i sieci komórkowe, naciśnij skonfigurowaną kartę SIM i na koniec przejdź do menu Nazwy punktów dostępu. Stąd możesz sprawdzić ustawiony APN, dotykając go i sprawdzić, czy konfiguracja jest poprawna (porównaj ją z oficjalną, którą można wyszukać w Internecie dla każdego operatora).
Możesz także zresetować APN, dotykając przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu i. nacisnąć przywróć ustawienia domyślne.

Aby poznać APN wszystkich operatorów, możemy również przeczytać nasz przewodnik Jak skonfigurować APN od TIM, Vodafone, WindTRE, Iliad i innych operatorów?.
Bądź ostrożny z umowami firmowymi: Na smartfonach dostarczonych przez firmę i używanych do celów biznesowych, APN mogą odbiegać od standardów i są wymagane od kierownika technicznego.

Internet nie działa za granicą

Połączenie danych za granicą powinno działać jak we Włoszech, zwłaszcza jeśli płyniemy po krajach Unii Europejskiej, co również widać w przewodniku Bezpłatny roaming w Europie: limity, warunki i dodatkowe koszty. Jeśli podróżujemy poza Unię Europejską, koszty roamingu mogą być bardzo wysokie, dlatego najlepiej nie surfować po sieci danych, a jedynie w razie potrzeby surfować przez WiFi.

Jeśli nie płyniemy za granicę, możliwe, że zablokowaliśmy roaming w sieci danych: aby wyłączyć tę opcję (tylko na terenie Unii Europejskiej) otwieramy aplikację ustawienia, przejdźmy do menu Karty SIM i sieci komórkowe lub podobne przedmioty, wpiszmy Roaming danych i głosem Roaming międzynarodowy, zaczęliśmy zawsze albo więcej Tylko dla wyjątków (aby wybrać, które aplikacje mogą się łączyć).

Sieć 4G lub 5G nie działa

W przypadku połączenie internetowe nigdy nie korzysta z najszybszych sieci (4G i 5G) Nawet gdybyśmy zażądali tego typu połączenia od naszego operatora sieci, mogły wystąpić dwa rodzaje problemów: telefon jest nieprawidłowo skonfigurowany lub telefon nie obsługuje szybszych sieci. Tak czy inaczej, możesz sprawdzić, czy telefon może połączyć się z szybką siecią, przechodząc do aplikacji. ustawienia, Otwórz menu Sieci komórkowe lub podobnie, wybierając aktywną kartę SIM i naciskając Preferowany typ sieci I ustawienie przedmiotu! Preferuj sieci 4G lub Skup się na sieciach 5G.

Jeśli wpisu tam nie ma, oznacza to, że smartfon nie obsługuje szybkich połączeń 4G lub 5G. Jeśli zależy nam na szybkim telefonie, możemy też przeczytać nasz poradnik Najlepsze telefony z integracją 5G.

Wniosek

Na szczęście większość problemów z połączeniem sieciowym 4G lub 5G na Androidzie można rozwiązać, działając w ustawieniach telefonu lub włączając lub wyłączając określony element bez konieczności przełączania telefonów lub, co gorsza, przejdź do telefonu "zepsutego" (lub lepiej uwierz, że jest zepsuty).

Jeśli nasz telefon nie odbiera dobrze lub sygnał jest naprawdę słaby, możemy przeczytać nasze poradniki Zoptymalizuj odbiór sygnału i danych 4G (LTE) i 5G w systemie Android jest Rozwiąż problemy ze słabym lub brakiem sygnału w telefonie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up