Jeśli chcesz zainstalować przeglądarkę Opera na Androida, masz kilka opcji: Opera, Opera Mini i Opera Touch. Którego powinienem użyć?

Jeśli jesteś jednym z mniej więcej dwóch procent internetu z przeglądarką Opera na komputer (bez wątpienia bardzo przyzwoita opcja), gratuluję bycia innym! Być może nawet szukałeś swojej ulubionej przeglądarki na Androida, aby znaleźć tylko trzy opcje z logo Opery: Opera, Opera Mini i Opera Touch. Każda z tych przeglądarek jest legalnym produktem Opery, ale wszystkie są przeznaczone dla różnych odbiorców i zastosowań. Twój inny produkt w Sklepie Play, Opera News, nie surfuje po Internecie, tylko dodaje wiadomości.

Jak można się domyślić, Opera jest standardowym okrętem flagowym, podczas gdy Opera Mini jest lżejsza. Opera Touch jest najnowszą wersją na rynku i, jak sama nazwa wskazuje, została specjalnie zaprojektowana do użytku na smartfonach. Jeśli nie masz pewności, który wybrać, i nie masz czasu ani energii, aby pobrać i wypróbować wszystkie trzy, prawdopodobnie pomoże Ci znajomość kluczowych różnic.

połączony Opera na Androida automatycznie blokuje powiadomienia o plikach cookie

Indeks

Opera: pełna przeglądarka, bardzo podobna do wersji na komputery stacjonarne

Jeśli podoba Ci się wersja Opery na komputery stacjonarne, prawdopodobnie spodoba Ci się Ta aplikacja . Następuje podobna estetyka projektu, a większość funkcji, które można znaleźć w głównym produkcie, również jest tutaj. Obejmuje to znane szybkie wybieranie (lista często odwiedzanych witryn) u góry i ostatnie dodanie niestandardowego kanału informacyjnego u dołu, który pozwala przeczytać wiadomości, które według Opery zostaną Ci dostarczone. chociaż możesz dostosować je do swoich upodobań.

Skok

Dostępne są standardowe funkcje przeglądarki mobilnej, takie jak tryb incognito, tryb nocny, synchronizacja przeglądarki i blokowanie reklam. Jednak Opera ma również kilka smacznych dodatków, takich jak wbudowany darmowy VPN, portfel kryptograficzny i tryb przechowywania danych (więcej informacji w sekcji Opera Mini) oraz funkcję zawijania tekstu, aby zapewnić, że rozmiar strony zostanie dopasowany do rozmiaru ekranu przeglądarki za każdym razem, gdy powiększasz.

osąd - Solidna i kompletna przeglądarka dla fanów Opery, którzy chcą korzystać ze wszystkich funkcji, to dobra opcja standardowa.

połączony Dlaczego powinieneś pobrać i wypróbować Operę Mini?

Opera Mini: maksymalna oszczędność danych

Jeśli masz dobry pakiet danych i stosunkowo nowoczesny smartfon, prawdopodobnie go nie potrzebujesz Opera Mini . Ta przeglądarka jest przeznaczona dla użytkowników, którzy surfują z powolnymi połączeniami na urządzeniach o niskim zużyciu energii. Żądanie Twojej witryny jest najpierw wysyłane do serwera Opera, który pobierze stronę za Ciebie, wyświetli ją, skompresuje i wyśle ​​mniejszą stronę do Twojego telefonu. Możesz nawet dostosować dokładnie, ile chcesz skompresować. Domyślnie jakość pozostaje w miarę dobra, ale można zmniejszyć rozmiar strony (a często także jakość) nawet o dziewięćdziesiąt procent przy włączonym trybie ekstremalnym. Dane są również zapisywane w głównej przeglądarce mobilnej, ale z mniejszą liczbą opcji dostosowywania.

W porównaniu z podstawową ofertą Opery w Mini nie brakuje funkcji. Obejmuje podstawy, takie jak szybkie wybieranie, kanał aktualności, tryb incognito, blokowanie reklam, tryb nocny, synchronizacja i nie tylko. Jednak inne dodatki, takie jak VPN i Crypto Wallet, zostały zmniejszone na korzyść rozmiaru i wydajności.

osąd - Jeśli korzystasz z ograniczonego abonamentu, masz słabe połączenie lub masz dużo problemów z wydajnością telefonu, Opera Mini to świetna opcja. W przeciwnym razie idź z jednym z pozostałych.

połączony Jak najlepiej wykorzystać New Opera Touch

Opera Touch: Zaprojektowany dla użytkowników jednoręcznych

To najnowsza przeglądarka mobilna firmy, a także najbardziej zróżnicowana. Opiera się na zasadzie, że powinieneś być w stanie przeglądać internet jedną ręką i jest przeznaczony dla zapracowanych użytkowników, którzy po prostu chcą dostać się tam, gdzie są w Internecie. Niektóre ważne przyciski nawigacyjne zostały przesunięte w dół w postaci „przycisku szybkiej akcji”. Naciśnij i przytrzymaj przycisk, aby wyświetlić karty, przeprowadzić wyszukiwanie, przeprowadzić wyszukiwanie głosowe lub zeskanować kod QR. Jednak wiele innych przycisków nadal znajduje się na górze, więc najlepiej nadają się do łatwej nawigacji.

Jest również wyposażony w funkcję synchronizacji przeglądarki o nazwie „Flow”, która umożliwia połączenie przeglądarki z dowolnym urządzeniem bez zakładania konta - wystarczy zeskanować kod QR. Możesz nawet wysyłać linki i notatki do podłączonych urządzeń za pośrednictwem przeglądarki.

Touch obejmuje również blokady reklam, ciemny motyw, szybkie wybieranie i ochronę przed wydobywaniem kryptowalut. Jednak w tej chwili brakuje nam wielu innych funkcji, których oczekujemy od Opery: bez trybu incognito, bez trybu przechowywania danych, bez VPN, bez portfela kryptograficznego, bez przesyłania wiadomości i tak dalej. Pod wieloma względami jest to zupełnie inna przeglądarka i może działać lepiej jako dodatek „w locie” do głównej przeglądarki mobilnej Opery.

osąd : Jest genialny, bardzo przydatny, ale nie jest dziełem twojego dziadka. Może być lepszy w połączeniu z Operą.

Myślę, że rozumiem, ale przez większość czasu przewijałem do końca i czekałem na podsumowanie

Tak, wiem. Robię to samo. Oto podsumowanie terminu „zbyt długi; nie czytałem”:

  • Opera: Świetna przeglądarka mobilna ze znacznie dłuższą listą funkcji niż większość jej konkurentów. Z tych trzech jest to najlepsza opcja standardowa.
  • Opera Mini - w zasadzie to samo co Opera, ale z mniejszą liczbą funkcji i mocniejszą kompresją. Jeśli chcesz priorytetowo zaoszczędzić miejsce w pamięci i / lub dane, zrób to.
  • Opera Touch: To nie jest takie jak inne. Ułatwia nawigację jedną ręką, wygląda świetnie i ma kilka wymyślnych funkcji, ale traci większość dodatków Opery. Może to być dobra przeglądarka główna lub dobra przeglądarka alternatywna, jeśli nie masz wystarczającej liczby rąk.

Kredyt:

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up