Jaka jest różnica między MicroSIM a NanoSIM? Czy któryś z nich jest najlepszy? Zalety i wady

Prawdopodobnie, kiedy ostatnio kupowałeś telefon komórkowy, jeśli jest od operatora, Karta SIM. Ale jeśli jest to wersja mobilna, będziesz używać tej, którą miałeś na swoim starym urządzeniu.

Bez karty SIM smartfon nie jest używany prawie do niczego. Prawda jest taka, że ​​chociaż wszystkie telefony komórkowe mają karty SIM, nie wszystkie karty są takie same. Właśnie dlatego w tym miejscu chcieliśmy pokazać niektóre różnice, które są ważne dla każdego.

Indeks
 1. Jaki rodzaj karty SIM musisz kupić do swojego telefonu komórkowego?
 2. NanoSIM kontra MicroSIM. Kilka różnic, o których należy pamiętać
  1. Jakie są zalety i wady każdego z tych typów kart SIM?
  2. Zalety i wady NanoSim
  3. Zalety i wady Microsim

Jaki rodzaj karty SIM musisz kupić do swojego telefonu komórkowego?

rodzaje sim, które istnieją dla urządzeń mobilnych

Zdarza się, że przed aktualizacją telefonu komórkowego warto o tym pamiętaćZ jakiego typu karty SIM korzysta Twój telefon komórkowy. Dzieje się tak z tego prostego powodu, że rozmiar różni się w zależności od typu karty SIM. A jeśli umieścimy jeszcze jeden na małej przestrzeni, możemy go uszkodzić. Wręcz przeciwnie, można go stracić, co jest logiczne.

W tym konkretnym przypadku chcemy mieć dwa z nich najbardziej aktualne typy kart SIM. Z jednej strony NanoSIM, a z drugiej MicroSIM. Jeśli więc musisz skorzystać z któregoś z nich, znasz już wszystkie ich szczegóły. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są różne i czy jeden jest lepszy od drugiego.

NanoSIM kontra MicroSIM. Kilka różnic, o których należy pamiętać

różnice między nanosim i microsim

Cóż, jeśli mówimy o kartach SIM, musimy zacząć od omówienia oryginalnych kart SIM. Do tego stopnia, że ​​karty SIM pierwszej generacji, zwane po prostu SIM, są największe i najstarsze, choć prawie nie używa ich żaden telefon komórkowy.

Karty SIM były bardzo popularne. Na przykład dla urządzeń mobilnych Nokia i innych marek lata temu, mimo że jest to technologia, która jest teraz całkowicie przestarzała.

Przekaż nas później Karty MicroSIM, to te, które następowały po wielkich literach, znacznie zmniejszona wersja, która już zajmowała mniej miejsca. Podczas gdy ci, którzy mają wszystkie ważne informacje, są oczywiście konserwacją, elementy, których nie można pominąć, są oczywiście.

I wreszcie mamy karty NanoSIM, najnowsza generacja została ogłoszona ręką iPhone'a 5, a najnowsze terminale na rynku zostały z czasem przyjęte.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, karta MicroSIM była w zasadzie zmniejszoną wersją standardowej karty SIM. Jego rozmiar był znacznie mniejszy, co dało producentom większą swobodę zajmowania tej przestrzeni innymi elementami. IPhone 4 był jednym z nich pierwsze urządzenia, które pozwoliły nam na korzystanie z karty microSIM, pomijając tradycyjne karty SIM, z którymi byliśmy do tej pory przyzwyczajeni.

Na przykład jaNanoSIM jest o 40% mniejszy niż MicroSIM, abyśmy mogli sprawdzić różnicę między nimi. Oczywiście kluczem do różnicy między różnymi generacjami SIM musi być zwłaszcza rozmiar.

Ponieważ pod koniec dnia terminale wykorzystywały coraz mniejsze elementy wewnętrzne, co doprowadziło do zwiększenia ekranu i innych jego cech. W tym sensie musimy wspomnieć, że karty microSD nie należy mylić z MicroSIM. O MicroSIM rozmawialiśmy już w tym artykule. Podczas gdy microSD jest tym, który nam pozwala zwiększyć pojemność pamięci wewnętrznej naszego telefonu komórkowego;.

Jakie są zalety i wady każdego z tych typów kart SIM?

Zalety i wady NanoSim

 1. Zajmują mniej miejsca wewnątrz urządzenia, co można wykorzystać do ulepszenia konstrukcji i designu telefonu komórkowego.
 2. Ma to samo cpojemność pamięci, a nawet wyższa niż MicroSim
 3. Mierzą do 40% niż jego poprzednik
 4. Dzięki temu telefon ma lepszą wydajność i większą pojemność.

Zalety i wady Microsim

 1. IS Karty MicroSim mają większy rozmiar a jego pojemność to tylko 128Kb.
 2. Ma więcej miejsca w urządzeniach, co w wielu przypadkach ogranicza wyposażenie gniazda SIM.
 3. Na tych kartach można zapisać niektóre ustawienia i konfiguracje.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up