Jak zwiększyć pamięć wirtualną w systemie Windows 10? - Zmiany i ustawienia

Tak jak zaleca się, aby być świadomym i korzystać z całej pamięci RAM zainstalowanej w systemie Windows 10, należy również wziąć pod uwagę pamięć wirtualną. Biorąc to pod uwagę, dzięki poniższemu przewodnikowi nauczymy Cię Jak zwiększyć pamięć wirtualną swojego komputera?.

Indeks
 1. Jak działa pamięć wirtualna w systemie operacyjnym Windows 10?
 2. Jak zmienić i zwiększyć pamięć wirtualną systemu Windows 10?
  1. Gdzie znajdują się informacje o systemie?
  2. Co można wybrać w zaawansowanych ustawieniach systemu?
  3. Dowiedz się, jak znaleźć opcje wirtualnej pamięci systemowej
 3. W jaki sposób można się dowiedzieć, ile pamięci jest modyfikowanej?
  1. Jak wykonujesz szybkie obliczenia w tym celu?
  2. Dlaczego wygodnie jest używać konwertera?
  3. Jaka ilość pamięci powinna być zmodyfikowana pamięć wirtualna?

Jak działa pamięć wirtualna w systemie operacyjnym Windows 10?

Pamięć wirtualna to technika używana przez system operacyjny Windows i jest używana w podobny sposób jak pamięć RAM. Pamięć wirtualna jest reprezentowana w pliku pagefile.sys, znany również jako plik stronicowaniaktóry znajduje się w katalogu głównym dysku twardego.

Taka pamięć jest używana przez system i inne programy, gdy pamięć RAM jest niedostępna lub pełna, mimo że jest również używany, nawet gdy dostępna jest pamięć RAMktóre są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komputera.

Jak zmienić i zwiększyć pamięć wirtualną systemu Windows 10?

Podczas gdy chcesz zwiększyć pamięć RAM komputera, musisz wiedzieć, ile pamięci RAM obsługuje płyta główna komputera, technicznie z pamięcią wirtualną możesz ustawić dowolną ilość, ale oczywiście jest kilka rzeczy, które musisz o tym wiedzieć zrobić to poprawnie.

Gdzie znajdują się informacje o systemie?

Jeśli chcesz przejść bezpośrednio do tych ustawień, po prostu wyszukaj „Zaawansowane ustawienia systemu”. Po wyświetleniu wyniku kliknij go, a przejdziesz do menu „Właściwości systemu”, w którym Ustawienia lub zaawansowane opcje systemu.

zwiększyć pamięć wirtualną systemu Windows

Co można wybrać w zaawansowanych ustawieniach systemu?

W „Opcjach zaawansowanych” systemu możesz dokonywać zmian związanych z wydajnością, użytkownikami i uruchamianiem systemu. Tym razem skupimy się na zakładce „Wydajność”, przestrzeni, z której można wprowadzać zmiany w efektach wizualnych, zapobieganiu wykonywaniu danych oraz sekcji „Opcje zaawansowane”, która jest gdzie są ustawienia pamięci wirtualnej.

Dowiedz się, jak znaleźć opcje wirtualnej pamięci systemowej

Po wejściu do zaawansowanych opcji konfiguracji systemu, poszukaj zakładki Pamięć wirtualna i kliknij „Zmień”. Odznacz opcję „Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania…” i wprowadź zmiany, ustawiając wielkość na „Rozmiar niestandardowy”.

W jaki sposób można się dowiedzieć, ile pamięci jest modyfikowanej?

Bez wątpienia Pliki stronicowania systemu Windows Mają ogromne znaczenie dla stabilności systemu. W rzeczywistości, nawet jeśli masz dużo pamięci RAM, usuwanie pamięci wirtualnej nie jest zalecane, ponieważ wiele programów używa go stale. Z kolei ważne jest również, aby znać ilość pamięci, którą zmienisz.

Jak wykonujesz szybkie obliczenia w tym celu?

W tym artykule wspomnimy o czymś ważnym dla Ciebie, a to jest to, że naprawdę najbardziej zalecana jest domyślna konfiguracja Windows. W każdym razie, jeśli chcesz ustawić określoną ilość pamięci wirtualnej, pamiętaj o następujących kwestiach.

zmień pamięć wirtualną w systemie Windows

Zwykle zaleca się ustawienie wartości pamięci wirtualnej na wyższe niż pamięć RAM zainstalowana w systemie. Na przykład, jeśli masz 16 GB pamięci RAM, powinieneś mieć więcej pamięci wirtualnej, powiedzmy około 24 GB. W rzeczywistości jest to zalecane pomnóż zainstalowaną pamięć RAM o 1,5 lub 2 znaleźć optymalną pamięć wirtualną dla systemu.

Z drugiej strony, jeśli z jakiegoś powodu nie masz pewności, ile masz pamięci RAM, wiedza o tym, ile pamięci RAM ma twój komputer z systemem Windows, jest bardzo prostym procesem, z którym musisz sobie poradzić jeśli zamierzasz ulepszyć swój zespół w przyszłości i wprowadzić zmiany, takie jak ta, o której mowa powyżej.

Dlaczego wygodnie jest używać konwertera?

Właściwie konwertery nie są bezwzględnie potrzebne, wystarczy przeanalizować nasz sprzęt, aby ustalić ilość pamięci wirtualnej, z której będziemy korzystać. Coś, co polecamy pamiętaj, czy jest wolna przestrzeń które masz w magazynie.

Należy pamiętać, że dyski twarde mają tendencję do zwalniania, gdy zapełniają się z kolei nadmiernie zapełniony dysk twardy może nie wystarczyć na pamięć wirtualną. Rozumiejąc powyższe, poza konwerterem, martw się ilością dostępnego miejsca, gdzie zalecamy co najmniej 20% wolnego miejsca.

Jaka ilość pamięci powinna być zmodyfikowana pamięć wirtualna?

Pytanie za milion dolarów, jeśli chodzi o ustawienie pamięci wirtualnej, dotyczy dokładnie tego, ile zostanie ustawione. Prawda jest taka, że ​​odpowiedź może nie wszystkim się podobać, ale najlepsze jest to pozostaw domyślną konfigurację ustanowioną przez system Windowsponieważ w większości przypadków działa najlepiej.

zwiększyć pamięć wirtualną lub plik stronicowania systemu Windows

W każdym razie, jeśli widzisz, że wydajność sprzętu nie jest optymalna, możesz mieć na myśli inne rzeczy. Z pewnością komputery z przeszłości lub z małą ilością pamięci RAM mogą skorzystać na zwiększeniu pamięci wirtualnej (nawet bardziej, jeśli masz dysk SSD). Biorąc to pod uwagę, możesz zmienić wartości, na przykład, jeśli masz tylko 2 GB pamięci RAM, ustawienie pamięci wirtualnej na 4 GB nie jest złym pomysłem.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up