Jak zrobić przenośny projektor do smartfona (lub go kupić)

Czy chcemy emitować filmy ze smartfona na białej ścianie jak w kinie? Zobaczmy, jak zrobić przenośny projektor

Korzystając z projektora można oglądać filmy z efektem kinowym w domu, będziemy musieli jedynie wyposażyć białą ścianę, zamontować podkład, stworzyć odpowiednie miękkie światło i cieszyć się naszymi serialami i ulubionymi filmami z dużo bardziej wciągającym efektem niż zwykłe telewizory. Jednak wysokiej klasy projektory są drogie i trudno je umieścić w domu, aby zastąpić dobry telewizor Smart TV ostatniej generacji.

Jeśli chcemy poczuć się jak projektor bez kupowania wysokiej klasy projektora, na odtworzyć efekt kinowy w domu, a także na wakacjach, gdy wyjeżdżasz na kemping lub w innych sytuacjach, trafiłeś na odpowiedni przewodnik: tutaj pokażemy Ci nie tylko przenośne projektory, które możemy kupić, ale także jak stworzyć przenośny projektor za pomocą smartfona, dzięki czemu możesz oglądać filmy i nagrania wideo tak, jakbyś był w kinie przez cały czas, nawet gdy jesteśmy poza domem lub w ogrodzie (w końcu wystarczy biała ściana lub brezent, aby wyświetlić obrazy).

Indeks
  1. Jak używać przenośnego projektora ze smartfonem
    1. Projektor DIY do smartfona
  2. Kup przenośny mini projektor do smartfonów
    1. Wnioski

Jak używać przenośnego projektora ze smartfonem

Najpierw musimy rozróżnić rodzaje przenośnych projektorów dostępnych na rynku i współpracujących ze smartfonem. Pierwszy typ projektora odtwarza rodzaj „ciemnego pokoju” w który włożyć smartfon i dzięki systemowi luster wyświetla obraz ekranu na wiązkę światła, tak aby można go było oglądać na ścianie lub białej prześcieradle; drugi typ wygląda jak prawdziwy mini projektor (wyposażony w HDMI lub połączenie bezprzewodowe z Chromecastem), przystosowany do transmisji wideo ze smartfona na plandekę lub białą ścianę, bez konieczności odtwarzania ciemnego pomieszczenia. Oczywiście wybór jednego z nich zależy również od tego, kiedy jesteśmy skłonni wydać i jaką jakość chcemy osiągnąć.

Projektor DIY do smartfona

Najtańszymi i najłatwiejszymi w obsłudze modelami są projektory do wbudowania, często dostarczane z prostym kartonowym pudełkiem, w które można włożyć smartfon. Oczywiście jakość wideo nie jest świetna, ale to więcej niż wystarczające, aby móc wyświetlić film lub odcinek serialu telewizyjnego na małej ścianie, nawet gdy jesteśmy daleko od domu.

Na Amazon możesz znaleźć przenośne projektory kartonowe gotowy, który powinien szybko odtworzyć efekt kinowy. Działają one poprzez umieszczenie naszego smartfona w środku (z ekranem skierowanym w stronę obiektywu) i skierowanie wiązki światła na ścianę lub przygotowaną białą prześcieradło.

Biorąc pod uwagę konstruktywną prostotę tego pudełka, możesz go zbudować samodzielnie w domu, kompletny styl Art Attack! Poniżej zebraliśmy wszystkie elementy potrzebne do odtworzenia przenośnego projektora domowego:

Po uzyskaniu wszystkiego, czego potrzebujemy, od razu odcinamy rączkę lupy, wycinamy jedną z wąskich krawędzi tektury w kształcie lupy, mocujemy gorącym klejem i przystępujemy do tworzenia podpórki dla smartfona które muszą pozostać na swoim miejscu w pudełku. Jeśli nigdy nie byliśmy wielkimi ekspertami w zakresie zdolności manualnych i sztuki majsterkowania zapraszamy do obejrzenia jednego z filmów na YouTube w górę jak zrobić projektor do domu, aby uzyskać jasny obraz czynności, które należy wykonać, oraz tego, co zrobić, aby uzyskać odpowiednią rozdzielczość i skupić się na obrazach.

Kup przenośny mini projektor do smartfonów

Czy nie mamy czasu do stracenia na artystyczne ataki lub kartonowe pudełka? Czy chcemy osiągnąć przynajmniej akceptowalną jakość prognoz? W takim przypadku będziemy musieli postawić na projektory kieszonkowe lub mini projektorydo połączenia kablowego lub bezprzewodowego z naszym smartfonem i mogącym działać jako tradycyjny projektor.

Pierwszym modelem, który zalecamy przeglądać, jest Projektor VANKYO Leisure 430, dostępne na Amazon za mniej niż 80 €.

Projektor ma natywną rozdzielczość 1080p Full HD, jasność 1000 luksów i współczynnik kontrastu 1000: 1, złącze HDMI, złącze VGA, złącze USB, obsługę microSD i zasilanie przez USB (możemy podłączyć do power banku, w tym samym czasie smartfona lub PC do zasilania).

Tańszy przenośny projektor, idealny jako prezent dla dzieci do stworzenia efektu kinowego w domu lub na kempingu to Projektor Vamvo, dostępne na Amazon za mniej niż 60 €. To prawdziwy przenośny projektor, który obsługuje transmisję wideo ze smartfona przez kabel (USB-C do HDMI) lub wifi przez Chromecast.

Jeśli szukamy bardzo kompaktowego projektora, zalecamy przyjrzenie się projektorowi OTHA D05E, dostępne na Amazon za mniej niż 200 €.

Na tym projektorze znajdziemy system oświetlenia LED, wymiary równe 147,4 x 80,6 x 18,5 mm, waga 205 g, rozdzielczość natywna 480P, współczynnik kontrastu 2000: 1, złącze HDMI, złącze USB, interfejsy audio, wbudowany akumulator i sterowanie dotykowe z tyłu urządzenia (głośność, odtwarzanie, touchpad).

Czy chcemy, aby projektor bezprzewodowy był wyposażony i zdolny do odtwarzania nawet bez pomocy smartfona? W takim przypadku radzimy przyjrzeć się plikowi Projektor Artlii Play, dostępne na Amazon za mniej niż 300 €.

Ten projektor oferuje rozdzielczość 1280x720 pikseli, współczynnik kontrastu 3000: 1, podświetlenie LED, wbudowany system operacyjny Android 9.0, połączenie Wi-Fi, połączenie Bluetooth, fabrycznie zainstalowane aplikacje do oglądania najpopularniejszych serwisów streamingowych (Disney +, Netflix itp.) Oraz możliwość instalacji innych aplikacji ze sklepu Android.

Wnioski

Chociaż nie możemy całkowicie zastąpić dobrego 50-calowego telewizora Smart TV lub kina, te małe projektory mogą być używane przez dzieci do oglądania kreskówek w sypialni lub gdy są na zewnątrz z przyjaciółmi. - po prostu pionowa ściana, sufit lub prosta plandeka do rozpoczęcia wizualizacji. Oczywiście „ataki artystyczne” wy, dorośli, robicie, ponieważ istnieje wiele niebezpiecznych obiektów! Jeśli natomiast od razu zależy Ci na wydajnym i dobrej jakości projektorze, wybierz jeden z oferowanych modeli.

Jeśli szukamy prawdziwych projektorów do salonu, proponujemy zapoznać się z naszymi przewodnikami Jak używać projektora w domu. Jeśli wręcz przeciwnie, chcieliśmy wyświetlić ekran komputera z systemem Windows 10, zalecamy przeczytanie naszego artykułu Wyświetlaj system Windows 10 na telewizorze za pomocą Miracast (bezprzewodowe połączenie z ekranem).

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up