Jak znaleźć i poznać wiek lub datę produkcji mojego komputera z systemem Windows lub Mac Jak długo działa komputer?

Dziś możemy powiedzieć, że technologia jest fundamentalną częścią prawie każdego sektora społeczeństwa, więc zawsze była przed czasem i aby wiedzieć, kiedy zmienić nasz sprzęt, musimy zacząć sprawdź wiek lub datę produkcji mojego komputera dzięki czemu możesz zdecydować, czy nadszedł czas, aby kupić nowy i przejść dalej.

Możemy określić, że masowe i ciągłe korzystanie z technologii stopniowo ewoluuje. W ten sposób zauważono, że istnieje znaczne zbliżenie w społeczeństwie ze środowiskiem technologicznym.

Komputery są dosłownie obecne w większości naszego życia. Ponieważ wykorzystanie tych osób staje się zbyt duże, ponieważ ich znaczenie w środowisku ma kluczowe znaczenie.

Początkowo jego funkcją było obliczanie liczb i gromadzenie danych osobowych ale z czasem ich funkcje są mnożone.

Ale nadal Komputery to łatwy sposób na przechowywanie danych osobowychl i treści multimedialne. W tym sensie możesz pobierać i digitalizować wszystkie rodzaje treści.

Zawsze musimy być czujni wobec podmiotów przed wykonaniem jakiejkolwiek procedury, aby sprawdzić, czy nasz komputer ma oryginalny system operacyjny, a nie fałszywy.

Indeks
 1. Jak poznam wiek lub datę produkcji mojego komputera?
  1. Jak poznać wiek porządku?
  2. Jak go uruchomić w opcjach systemu Windows?
  3. Z Powershella
 2. Jak znaleźć wiek lub datę produkcji mojego komputera na komputerze Mac?
  1. Z iTunes
  2. Z komputera Mac

Jak poznam wiek lub datę produkcji mojego komputera?

W szczególności komputery są zainteresowane komponentami sprzętowymi i programowymi, które kształtują strukturę komputera. Ponieważ mają znaczące elementy, które są wszystkie łączą się i mają określony cel.

Teraz, jeśli komputer korzysta z systemu operacyjnego takiego jak „Windows”, możesz użyć dwóch sposobów uzyskania dostępu do informacji o systemie BIOS. Spowoduje to wyświetlenie szacowanej daty budowy sprzętu.

W tym sensie, jeśli chcesz poznać wiek swojego komputera Tutaj przedstawimy kroki do prezentacji. Które pokażemy dwie opcje jako; za pomocą polecenia CMD lub systemu Windows.

Jak poznać wiek porządku?

Najpierw poznaj wiek BIOS-u W przypadku poleceń przechodzimy do Start, piszemy CMD i automatycznie otworzy się okno z wierszem poleceń. następnie złożyliśmy zamówienia:

 1. debugowane
 2. df000: fff5

W ten sam sposób możemy iść do "Start" i piszemy "Uruchom", otwieramy do wejścia do programu i dodajemy "debug df000:fff5". Zabierze nas więc do niektórych plików, w których wiek naszego komputera pojawi się od razu.

Jak go uruchomić w opcjach systemu Windows?

informacje o systemie

gdzie nie miałeś dostępu do danych z poprzednim wyjaśnieniem, mamy jeszcze łatwiejszy sposób poznania życia naszego komputera.

Później naciśniesz "start", a następnie opcja "wszystkie programy" otworzy okno. wtedy pojawi się kolejna opcja, która mówi „akcesoria” w wierszu „narzędzia systemowe” i wreszcie „informacje o systemie”.

W ten sposób Informacje o systemie zawierające datę systemu BIOS.

Z Powershella

To narzędzie Windows bardzo przydatne jest wykonywanie różnych czynności na naszym komputerze które mamy dostępne w prawie wszystkich wersjach tego systemu operacyjnego. Aby zrozumieć wiek lub datę produkcji mojego komputera od powerhell, musimy wykonać następujące kroki:

Pierwszą rzeczą jest wejście na początek naszego komputera i wyszukanie Powershell.

Podczas otwierania zakładki musimy wprowadzić następujący kod, jak pokazano poniżej; ([WMI]"") .ConvertToDateTime ((Get-WmiObject Win32_OperatingSystem) .InstallDate)

W końcu wciskamy „Enter” i gotowe otrzymujemy nasze informacje.

Kiedy wykonujemy te procedury, zalecamy ich kopię zapasową wszystkie informacje na naszym komputerze.

komputer stacjonarny mac

Jak znaleźć wiek lub datę produkcji mojego komputera na komputerze Mac?

Z iTunes

Ciało iTunes zaprojektowany przez Apple tak, że jest podłączony do wszystkich swoich komputerów, dzięki czemu po zainstalowaniu na naszym komputerze będziemy mogli starzeć się w Sekcja „Podsumowanie” i opcja „Serial”

Z komputera Mac

Wystarczy znaleźć wybór „O tym Macu” z menu naszego sprzętu i gotowi bardzo szybko będziemy mieli wszystkie informacje o naszym komputerze.

Zawsze ważne jest, aby znać wiek naszego komputera wiedząc, kiedy jest czas na zmianę i aktualizację naszego sprzętu, ze względu na brak pamięci, którą musimy od czasu do czasu zwolnić miejsce lub której nasz sprzęt już nie dostarcza.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up