Jak znaleźć adres IP

Możliwe jest znalezienie sieciowego adresu IP w celu określenia lokalizacji komputera lub strony internetowej

Adres IP to liczba identyfikująca lokalizację połączenia komputera w Internecie i jest określona w wersji klasycznej (tzw. TCP/IP v4) ciągiem 4 cyfr z zakresu od 0 do 255 (na przykład 123.123. 123.123 ). Może być postrzegany jako fizyczny adres domu (numer domu i ulica) i jest zarządzany przez protokół IP, który jest podstawą komunikacji internetowej. Dlaczego więc, gdy łączymy się z witryną, nigdy nie widzimy jej adresu IP, a jedynie nazwę (lub adres internetowy)? Czy możemy śledzić położenie geograficzne określonego adresu IP (jeśli jest znany)?

Pokażemy Ci szczegółowo w poniższym przewodniku Jak znaleźć znany adres IP serwera WWW lub komputera podłączonego do Internetu?wiedzieć (z dobrym przybliżeniem), gdzie znajduje się dana witryna lub skąd łączy się abonent internetowy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wskazówka dotycząca śledzenia IP WhatsApp, Facebooka, poczty e-mail i stron internetowych

Indeks
  1. Dlaczego nie zawsze możemy zobaczyć adres IP?
  2. Znajdź osobisty lub internetowy adres IP
  3. Znajdź adres IP PowerShell
  4. Znajdź adres IP komputera zewnętrznego
    1. Wniosek

Dlaczego nie zawsze możemy zobaczyć adres IP?

Każda witryna jest zarządzana przez serwer i identyfikowana przez numeryczny adres IP, który nigdy nie jest widoczny; Dzieje się tak, ponieważ adres IP każdej strony internetowej jest powiązany z nazwą, którą można łatwo zapamiętać za pośrednictwem usługi DNS, więc połączenie wystarczy na przykład do pisania www.google.com a nie coś 123.232.222.222. W rzeczywistości działa jak duża książka telefoniczna, w której nasze żądania są tłumaczone na adres IP, do którego komputer może dotrzeć bez naszej wiedzy (w rzeczywistości nadal widzimy klasyczną witrynę w pasku adresu).
podczas na Wikipedii Możesz przeczytać prosty przewodnik na temat tego, co oznacza adres IP, wyjaśniliśmy to tutaj na sztuczkitechniczne.com jak komputery PC komunikują się ze sobą przez TCP/IP.
Z tych wstępnych rozważań od razu wynika, że ​​teoretycznie… Dzięki adresowi IP komputera możliwe jest śledzenie jego położenia geograficznego a właściwie to bardzo proste znajdź adres IP.

Łatwy do zrozumienia Tak działa usługa DNS i jak generowane są IP, możemy też przeczytać nasze instrukcje our Jak zmienić DNS.

Znajdź osobisty lub internetowy adres IP

Każda strona internetowa jest zatem w stanie zrozumieć, skąd się łączymy i może dostarczyć nam różne informacje w zależności od tego, gdzie się znajdujemy. Na przykład Google otwiera się w języku włoskim i pokazuje nam zlokalizowane wyniki, na przykład podczas wyszukiwania hoteli, sklepów lub innych firm. Aby poznać nasz adres IP, z którym jesteśmy wyświetlani na zewnątrz, wystarczy połączyć się z taką witryną ipinfo.io.

Jak tylko strona się otworzy, natychmiast zrobimy Informacje o naszej aktywnej linii internetowej, ale możemy również użyć paska wyszukiwania witryny, aby wyszukać bardziej szczegółowe informacje na stronach internetowych. Na przykład możemy wpisać pasek adresu https://ipinfo.io/8.8.8.8 aby znaleźć adres 8.8.8.8 (czyli serwer DNS Google).

Aby odkryć inne witryny, które mogą znaleźć każdy adres IP, odsyłamy Cię do naszego przewodnika Co to jest adres IP i do czego służy?.

Znajdź adres IP PowerShell

Dzięki IPinfo możemy również użyć nowej linii poleceń (nazywanej Powłoka mocy), aby znaleźć adres IP bez otwierania przeglądarki. Aby kontynuować, otwórz menu Start w systemie Windows 10, znajdź aplikację PowerShell, a po jej otwarciu wpisz jedno z następujących poleceń.

Aby od razu poznać nasz adres IP w Internecie i gdzie jesteśmy, używamy polecenia:

curl ipinfo.io

Z drugiej strony, jeśli chcemy wiedzieć, gdzie znajduje się adres IP witryny (np. 8.8.8.8), wystarczy użyć polecenia:

curl ipinfo.io/8.8.8.8

Dzięki tym poleceniom możemy również obejść się bez strony internetowej i po prostu użyć poleceń terminalowych. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz poradnik Różnica między Powershell a wierszem poleceń systemu Windows.

Znajdź adres IP komputera zewnętrznego

Znalezienie adresu IP komputera, który nie znajduje się w naszej sieci wewnętrznej, jest dość trudne i wymaga dobrej znajomości obsługi komputera. W międzyczasie musimy znajdź adres IP ten komputer, który chcemy zlokalizować, a do tego konieczne jest, aby istniał kontakt lub komunikacja między naszym komputerem a komputerem osoby, która ma być zlokalizowana. Ta komunikacja lub wymiana danych może odbywać się za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub transferu plików.

Problem w tym, że przy tych operacjach zawsze korzystamy z usług zewnętrznych, takich jak Gmail, WhatsApp czy Facebook, które posiadają systemy bezpieczeństwa, dzięki którym użytkownicy nie znają adresu IP osób, które korzystają z ich usług. Jeden z najłatwiejszych sposobów poruszania się uzyskać dokładny adres IP komputera zewnętrznego planuje wesprzeć ten komputer dedykowaną usługą (np. Teamviewer) oraz dostępu do przeglądarki internetowej podczas wsparcia i korzystania z powyższej usługi.

Gdy już mamy adres IP komputera, możemy go łatwo prześledzić; jednak musimy wziąć to pod uwagę żadna usługa lokalizacyjna nie może być dokładna jak byśmy chcieli: adres IP przypisany do komputera możliwe dzielić wiele innych komputerów (także w specjalny przewodnik), chowaj się za nim VPN lub proxy i dlatego niemożliwe do odzyskania.

Wniosek

Podsumowując, możemy powiedzieć, że usługi lokalizacyjne IP (w większości przypadków) są przydatne tylko do znalezienia miasta, z którego się łączysz (czasem nawet nie dokładnie), ale nie jest możliwe prześledzenie jego dokładnego pochodzenia .

Jak wyjaśniono w artykule Kto może zobaczyć nasz adres IP i co z nim zrobić Dokładnej tożsamości użytkownika nie można wyśledzić z adresu IP, a jedynie tożsamość osoby zarządzającej połączeniem jest to z reguły dostawca usług internetowych, tj. Telekom, Fastweb itp. Oznacza to, że tylko dostawca usług internetowych zna tożsamość osoby podłączonej do sieci Internet i informuje o niej władze w przypadku wykroczenia lub działań niezgodnych z prawem.

Tylko dostawca usług internetowych zna tożsamość osób podłączonych do Internetu i powiadamia władze o wszelkich naruszeniach lub nielegalnych działaniach.
Sytuacja wygląda inaczej w sieci, gdzie adres IP różni się od adresu publicznego i jednoznacznie identyfikuje konkretny komputer lub urządzenie. Na przykład jest to możliwe w biurze Przeskanuj sieć, aby znaleźć podłączone komputery dlatego lokalizuj i szpieguj, gdy nie mają ochrony.

Jeśli jesteś zdesperowany, aby uzyskać i zlokalizować adres IP konkretnego komputera (zwłaszcza jeśli jest to notebook), zalecamy przeczytanie naszych artykułów na temat szpiegostwa: Szpieguj na komputerze i zobacz, jak komputer jest używany przez innych jest Nagrywaj działania komputera, aby monitorować i szpiegować korzystanie z komputera.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up