Jak znaleźć adres IP

Możliwe jest znalezienie sieciowego adresu IP w celu określenia lokalizacji komputera lub strony internetowej

Adres IP to liczba identyfikująca lokalizację połączenia komputera w Internecie i jest określona w wersji klasycznej (tzw. TCP/IP v4) ciągiem 4 cyfr z zakresu od 0 do 255 (na przykład 123.123. 123.123 ). Może być postrzegany jako fizyczny adres domu (numer domu i ulica) i jest zarządzany przez protokół IP, który jest podstawą komunikacji internetowej. Dlaczego więc, gdy łączymy się z witryną, nigdy nie widzimy jej adresu IP, a jedynie nazwę (lub adres internetowy)? Czy możemy śledzić położenie geograficzne określonego adresu IP (jeśli jest znany)?

Pokażemy Ci szczegółowo w poniższym przewodniku Jak znaleźć znany adres IP serwera WWW lub komputera podłączonego do Internetu?wiedzieć (z dobrym przybliżeniem), gdzie znajduje się dana witryna lub skąd łączy się abonent internetowy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wskazówka dotycząca śledzenia IP WhatsApp, Facebooka, poczty e-mail i stron internetowych

Indeks

  Dlaczego nie zawsze możemy zobaczyć adres IP?

  Każda witryna jest zarządzana przez serwer i identyfikowana przez numeryczny adres IP, który nigdy nie jest widoczny; Dzieje się tak, ponieważ adres IP każdej strony internetowej jest powiązany z nazwą, którą można łatwo zapamiętać za pośrednictwem usługi DNS, więc połączenie wystarczy na przykład do pisania www.google.com a nie coś 123.232.222.222. W rzeczywistości działa jak duża książka telefoniczna, w której nasze żądania są tłumaczone na adres IP, do którego komputer może dotrzeć bez naszej wiedzy (w rzeczywistości nadal widzimy klasyczną witrynę w pasku adresu).
  podczas na Wikipedii Możesz przeczytać prosty przewodnik na temat tego, co oznacza adres IP, wyjaśniliśmy to tutaj na sztuczkitechniczne.com jak komputery PC komunikują się ze sobą przez TCP/IP.
  Z tych wstępnych rozważań od razu wynika, że ​​teoretycznie… Dzięki adresowi IP komputera możliwe jest śledzenie jego położenia geograficznego a właściwie to bardzo proste znajdź adres IP.

  Łatwy do zrozumienia Tak działa usługa DNS i jak generowane są IP, możemy też przeczytać nasze instrukcje our Jak zmienić DNS.

  Znajdź osobisty lub internetowy adres IP

  Każda strona internetowa jest zatem w stanie zrozumieć, skąd się łączymy i może dostarczyć nam różne informacje w zależności od tego, gdzie się znajdujemy. Na przykład Google otwiera się w języku włoskim i pokazuje nam zlokalizowane wyniki, na przykład podczas wyszukiwania hoteli, sklepów lub innych firm. Aby poznać nasz adres IP, z którym jesteśmy wyświetlani na zewnątrz, wystarczy połączyć się z taką witryną ipinfo.io.

  Jak tylko strona się otworzy, natychmiast zrobimy Informacje o naszej aktywnej linii internetowej, ale możemy również użyć paska wyszukiwania witryny, aby wyszukać bardziej szczegółowe informacje na stronach internetowych. Na przykład możemy wpisać pasek adresu https://ipinfo.io/8.8.8.8 aby znaleźć adres 8.8.8.8 (czyli serwer DNS Google).

  Aby odkryć inne witryny, które mogą znaleźć każdy adres IP, odsyłamy Cię do naszego przewodnika Co to jest adres IP i do czego służy?.

  Znajdź adres IP PowerShell

  Dzięki IPinfo możemy również użyć nowej linii poleceń (nazywanej Powłoka mocy), aby znaleźć adres IP bez otwierania przeglądarki. Aby kontynuować, otwórz menu Start w systemie Windows 10, znajdź aplikację PowerShell, a po jej otwarciu wpisz jedno z następujących poleceń.

  Aby od razu poznać nasz adres IP w Internecie i gdzie jesteśmy, używamy polecenia:

  curl ipinfo.io

  Z drugiej strony, jeśli chcemy wiedzieć, gdzie znajduje się adres IP witryny (np. 8.8.8.8), wystarczy użyć polecenia:

  curl ipinfo.io/8.8.8.8

  Dzięki tym poleceniom możemy również obejść się bez strony internetowej i po prostu użyć poleceń terminalowych. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz poradnik Różnica między Powershell a wierszem poleceń systemu Windows.

  Znajdź adres IP komputera zewnętrznego

  Znalezienie adresu IP komputera, który nie znajduje się w naszej sieci wewnętrznej, jest dość trudne i wymaga dobrej znajomości obsługi komputera. W międzyczasie musimy znajdź adres IP ten komputer, który chcemy zlokalizować, a do tego konieczne jest, aby istniał kontakt lub komunikacja między naszym komputerem a komputerem osoby, która ma być zlokalizowana. Ta komunikacja lub wymiana danych może odbywać się za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub transferu plików.

  Problem w tym, że przy tych operacjach zawsze korzystamy z usług zewnętrznych, takich jak Gmail, WhatsApp czy Facebook, które posiadają systemy bezpieczeństwa, dzięki którym użytkownicy nie znają adresu IP osób, które korzystają z ich usług. Jeden z najłatwiejszych sposobów poruszania się uzyskać dokładny adres IP komputera zewnętrznego planuje wesprzeć ten komputer dedykowaną usługą (np. Teamviewer) oraz dostępu do przeglądarki internetowej podczas wsparcia i korzystania z powyższej usługi.

  Gdy już mamy adres IP komputera, możemy go łatwo prześledzić; jednak musimy wziąć to pod uwagę żadna usługa lokalizacyjna nie może być dokładna jak byśmy chcieli: adres IP przypisany do komputera możliwe dzielić wiele innych komputerów (także w specjalny przewodnik), chowaj się za nim VPN lub proxy i dlatego niemożliwe do odzyskania.

  Wniosek

  Podsumowując, możemy powiedzieć, że usługi lokalizacyjne IP (w większości przypadków) są przydatne tylko do znalezienia miasta, z którego się łączysz (czasem nawet nie dokładnie), ale nie jest możliwe prześledzenie jego dokładnego pochodzenia .

  Jak wyjaśniono w artykule Kto może zobaczyć nasz adres IP i co z nim zrobić Dokładnej tożsamości użytkownika nie można wyśledzić z adresu IP, a jedynie tożsamość osoby zarządzającej połączeniem jest to z reguły dostawca usług internetowych, tj. Telekom, Fastweb itp. Oznacza to, że tylko dostawca usług internetowych zna tożsamość osoby podłączonej do sieci Internet i informuje o niej władze w przypadku wykroczenia lub działań niezgodnych z prawem.

  Tylko dostawca usług internetowych zna tożsamość osób podłączonych do Internetu i powiadamia władze o wszelkich naruszeniach lub nielegalnych działaniach.
  Sytuacja wygląda inaczej w sieci, gdzie adres IP różni się od adresu publicznego i jednoznacznie identyfikuje konkretny komputer lub urządzenie. Na przykład jest to możliwe w biurze Przeskanuj sieć, aby znaleźć podłączone komputery dlatego lokalizuj i szpieguj, gdy nie mają ochrony.

  Jeśli jesteś zdesperowany, aby uzyskać i zlokalizować adres IP konkretnego komputera (zwłaszcza jeśli jest to notebook), zalecamy przeczytanie naszych artykułów na temat szpiegostwa: Szpieguj na komputerze i zobacz, jak komputer jest używany przez innych jest Nagrywaj działania komputera, aby monitorować i szpiegować korzystanie z komputera.

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej