Jak zmienić region komputera z systemem Windows 10 — skonfiguruj komputer

Najnowsze wersje systemu Windows przyniosły narzędzie, które jest lokalizacją, w której się znajdujemy, co znacząco wpłynęło na aplikacje. Chociaż nie jest to przystosowane automatycznie i na większości nowych komputerów ma tendencję do przynieś całkowicie zły region do którego się znajdujemy, jest to szczegół, który może pozostać niezauważony, chociaż może generować błędy w niektórych aplikacjach lub programach, które są już zainstalowane w komputerze.

Dzięki temu normalne jest, że niektóre aplikacje wydają się niekompatybilne na komputerze lub generują błędy, np. gdy chcesz coś zainstalować przez Microsoft Store. Więc jeśli masz nowy komputer lub niedawno przeprowadziłeś się z kraju i chcesz zaktualizować te informacje, tutaj pokazujemy, jak zmienić region komputera za pomocą Pobrano system Windows 10.

Indeks
  1. Jakie kroki należy wykonać, aby ustawić region komputera z systemem Windows 10?
    1. Bezpośrednio z paska zadań Windows
    2. Z panelu sterowania
  2. W jaki sposób zmienić separator dziesiętny w ustawieniach regionalnych?
  3. Jak sprawdzić, czy Twoja strefa lub region został poprawnie skonfigurowany na komputerze z systemem Windows 10?

Jakie kroki należy wykonać, aby ustawić region komputera z systemem Windows 10?

Aby zmienić ustawienia regionu na komputerze, można to zrobić na dwa sposoby, jedna z nich to ustawienia komputera, a druga to panel kontroli. W zależności od Twoich potrzeb i komfortu będziesz musiał wybrać jedną z dwóch metod, które zostaną wyjaśnione poniżej.

Bezpośrednio z paska zadań Windows

Z paska zadań musimy wybrać symbol Windows, który znajduje się po lewej stronie ekranu, w zależności od tego, jak dostosowałeś pasek zadań. Później wyszukasz „Ustawienia”, które znajduje się nad symbolem, aby wyłączyć komputer.

zmień region komputera

Po załadowaniu ustawień kliknij „Czas i język”, a następnie na liście opcji po lewej stronie ekranu musisz kliknąć drugą opcję o nazwie 'Region i język' gdzie pojawi się lista rozwijana z nazwami krajów uporządkowanymi alfabetycznie i na koniec pozostaje nam tylko wybrać kraj lub region, w którym się znajdujemy.

Z panelu sterowania

Innym sposobem zmiany regionu w systemie Windows 10, używanym również w poprzednich wersjach systemu Windows, jest panel sterowania. Aby to zrobić, otwórz Panel sterowania i wybierz „Oglądaj, język i region”' gdzie obok globusa pojawia się zegar. Następnie musisz wybrać miejsce, w którym jest napisane „Region”, co jest ostatnią z pojawiających się opcji.

Otworzy się wyskakujące okienko i musisz upewnić się, że znajdujesz się na karcie z napisem „Lokalizacja”, poniżej głównej lokalizacji wyświetlana jest lista rozwijana, w której wybierzemy kraj lub region niech to będzie nasza obecna lokalizacja. Na koniec kliknij akceptuj, aby zapisać wszystkie wprowadzone zmiany.

W jaki sposób zmienić separator dziesiętny w ustawieniach regionalnych?

Wewnątrz konfiguracji regionalnej możesz również zmienić separator dziesiętny, wybierając tam, czy chcemy użyć kropka lub przecinek w zależności od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Aby to zrobić, musimy ponownie znaleźć się w Panelu sterowania i wybrać „Zegar, język i region”. Tam musisz kliknąć „Region”, aby wyświetlić nam wyskakujące okienko.

panel sterowania separatorem dziesiętnym

Będziemy musieli wybrać kliknięcie na dole okna, gdzie jest napisane „Dodatkowa konfiguracja”, a pojawi się nowe wyskakujące okno z kilkoma opcjami dostosowania konfiguracji, którą domyślnie ma nasz komputer. W pierwszym pudełku pokazuje nam „symbol dziesiętny” a z rozwijanej listy obok niego musimy wybrać znak, z którym chcemy, aby służył jako separator dziesiętny. Na koniec musisz zaakceptować w obu wyskakujących okienkach.

Jak sprawdzić, czy Twoja strefa lub region został poprawnie skonfigurowany na komputerze z systemem Windows 10?

Aby sprawdzić, czy region został poprawnie zmieniony na Twoim urządzeniu, wystarczy zamknij program Ustawienia i ponownie wprowadź obszar regionu, aby sprawdzić, czy miejsce, które wcześniej wybraliśmy, jest nadal utrzymane. Podobnie kilka aplikacji automatycznie zauważy zmianę i zacznie wyświetlać bardziej spójną treść.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up