Jak zmienić domyślną pamięć w systemie Android

Możliwości jest wiele, Przenieś aplikacje zainstalowane w pamięci wewnętrznej Androida na kartę SD które instalujemy na naszym urządzeniu mobilnym lub tablecie. Jednak tutaj wyjaśniamy, jak Zmień domyślną pamięć w systemie Android aby były automatycznie instalowane w wybranej przez Ciebie pamięci.

Indeks
  1. Po co zmieniać domyślną pamięć w systemie Android?
  2. Jak zmienić domyślną pamięć w systemie Android
  3. Zainstaluj aplikacje na microSD na Androidzie
  4. MicroSD domyślnie

Po co zmieniać domyślną pamięć w systemie Android?

Większość telefonów komórkowych musi to robić, ponieważ użytkownikom często brakuje pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego, nawet po zainstalowaniu wielu aplikacji, gier, zbyt wielu zdjęć itp. Zmień domyślną pamięć Androida Możesz zainstalować wszystko bezpośrednio na karcie microSD telefonu, która w innym przypadku byłaby używana oszczędzaj pamięć mobilną i nie otrzymuj irytujących wiadomości, które Niewystarczająca pamięć wewnętrzna.

Ponieważ wielu ma telefony komórkowe Android 4.0 lub nowszy mają bardzo małą pamięć, szybko się wyczerpuje podczas instalowania 2 lub 3 aplikacji, więc aktualizacja, która umożliwia zmianę domyślnej pamięci. To powiedziawszy, jeśli chcesz, aby karta microSD była główną pamięcią, a pamięć wewnętrzna była pamięcią dodatkową, teraz można to zrobić automatycznie na karcie SD telefonu po zainstalowaniu nowej aktualizacji. Musisz to wziąć pod uwagę Aby to zadziałało, musisz mieć zainstalowaną pamięć w urządzeniu.

Jak zmienić domyślną pamięć w systemie Android

Aby to zrobić, jest to bardzo proste, wystarczy wykonać poniższe czynności:

1.-Musisz otworzyć menu ustawienia Twoje urządzenie.

2.- Teraz musisz iść do Składowanie.

3.- Teraz musisz Wybierz domyślną pamięć masową. Kiedy wejdziesz w tę opcję, Musisz wybrać żądaną pamięć, w której wszystkie aplikacje będą instalowane automatycznie.

To wszystko, co musisz wiedzieć Zmień domyślną pamięć w Androidzie. Jeśli masz jakieś pytania lub problemy, zostaw nam komentarz, a my Ci pomożemy.

Zainstaluj aplikacje na microSD na Androidzie

Cóż, w tym momencie musimy powiedzieć, że od czasu aktualizacji Android 4.0 Możliwa jest zmiana domyślnej pamięci tak, że jeśli chcesz, aby karta była microSD może być główną pamięcią masową, gdy odbierane są pliki lub aplikacje, a pamięć wewnętrzna jest drugorzędna. Zaletą jest to, że nie musisz rootować smartfona ani nic w tym stylu. Pliki, dokumenty, zdjęcia, filmy i aplikacje są instalowane na karcie microSD, dzięki czemu możesz w pełni ją wykorzystać.

Aby zwolnić dużo miejsca z oryginalnej pamięci urządzenia, zdecydowanie zalecamy przeniesienie folderu, w którym otrzymujemy pliki WhatsApp, Facebook i Zdjęcia, aby od teraz zapisać je na karcie microSD. Ponadto powinieneś wiedzieć, że jest to samouczek, który W każdej chwili możemy wrócić, więc nie ma mowy, abyś był na stałe związany z jakimś konkretnym sklepem.

Jeśli chodzi o zdjęcia, które robimy na urządzeniu mobilnym, wystarczy przejść do ustawień samej aplikacji i wybrać kartę microSD w telefonie z Androidem, aby przechowywać tam całą zawartość, więc nie ma zbyt wielu trudności. Dokładnie to samo dzieje się, gdy myślimy o pozostałych aplikacjach, niezależnie od tego, czy są w magazynie, czy sami je instalujemy. Następnie, jeśli chcesz przenieść konkretną aplikację, przejdź do Ustawienia, Aplikacje, wybierz aplikację, którą chcesz przenieść i wejdź w opcję „Przenieś na kartę microSD”.bez dawania dużo więcej zakrętów.

MicroSD domyślnie

W przypadku, gdy chcesz, aby wszystkie aplikacje były domyślnie instalowane na microSD, ponieważ na pewno nie masz więcej miejsca na telefonie komórkowym lub masz kartę microSD o pojemności 32 GB i oczywiście masz dużo miejsca na to i tak dalej , zostawimy Ci film poniżej, w którym wyjaśnia, jak to zrobić, aby móc zmienić domyślną pamięć w swojej Urządzenie z Androidem.

Jedyną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że Twój telefon komórkowy musi być rootowany, w przeciwnym razie będzie to niemożliwe. W każdym razie, jeśli nie chcesz źródło Wideo też nie. Możesz przenieść wszystkie zdjęcia i WhatsApp na kartę microSD, wystarczy już zauważone, aby odróżnić i Opcje aparatu i WhatsApp możesz skonfigurować tak, aby wszystko było automatycznie zapisywane na karcie microSD bez konieczności przeglądania wszystkiego indywidualnie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up