Jak zarządzać zawartością iPhone'a bez iTunes

Firma Apple całkowicie przeprojektowała najnowszą aktualizację iTunes. Wersja 12.7 pojawiła się niespodziewanie, nawet jak na standardy lojalistów Apple: firma całkowicie usunęła App Store z iTunes. Wszystkie czynności związane z aplikacjami muszą być wykonywane bezpośrednio na urządzeniach z systemem iOS.

Zarządzanie aplikacjami to nie jedyna zmiana, jaką znajdziesz w iTunes 12.7. Jeśli jesteś fanem iTunes U, zawartość zostanie przeniesiona do sekcji Podcasty.

Wielu użytkowników było zachwyconych, ponieważ uwolnienie iTunes od jego muzycznego rdzenia zbyt długo znajdowało się na ich liście życzeń, aby stracić nadzieję. Ambicja firmy Apple, aby uczynić iTunes centrum wszystkiego, sprawiła, że ​​aplikacja jest zaśmiecona i mniej przyjazna dla użytkownika. Ta aktualizacja ma na celu uczynienie iTunes bardziej intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika.

Ale stało się coś jeszcze nieoczekiwanego. Od wielu lat niezliczeni użytkownicy iPhone'ów i iPadów mają zwyczaj zarządzania swoimi aplikacjami i treściami za pośrednictwem iTunes. Teraz, gdy funkcja zniknęła, są zdezorientowani. Jak ręcznie zarządzać zawartością iPhone'a i iPada po tym, jak iTunes przestanie obsługiwać aplikacje?

Indeks

Korzystaj z urządzeń iTunes i iOS

Chociaż multimediami, takimi jak muzyka, filmy, programy telewizyjne, podcasty i książki audio, nadal można zarządzać za pomocą iTunes, wszystkie aspekty zarządzania aplikacjami zostały usunięte. Jednak nadal możesz udostępniać pliki, takie jak dokumenty, prezentacje lub komiksy, między zgodnymi aplikacjami iOS a komputerem.

Zarządzaj plikami z iTunes

Jeśli przechowujesz niektóre dokumenty służbowe na urządzeniu z systemem iOS lub używasz odtwarzacza multimedialnego innej firmy do zarządzania swoimi wideo, wiesz, że iTunes był Twoim najlepszym przyjacielem do zarządzania nimi za pomocą menedżera aplikacji. Ale co powinien zrobić, jeśli umiejętność została usunięta?

Okazuje się, że nadal możesz zarządzać plikami iOS za pomocą iTunes na swoim komputerze.

1. Najpierw otwórz iTunes na komputerze i podłącz urządzenie z systemem iOS.

2. Wybierz swoje urządzenie z listy dostępnych urządzeń.

3. Wybierz „Udostępnianie plików” z menu po lewej stronie.

4. Wybierz aplikację, której chcesz udostępnić pliki, a następnie przeciągnij i upuść je w odpowiednim obszarze plików.

Zarządzanie aplikacjami z iOS

Możesz pobierać, usuwać lub ponownie pobierać aplikacje bezpośrednio na urządzenie z systemem iOS. Chociaż pobieranie i usuwanie aplikacji jest tym, co większość użytkowników iOS robi na co dzień, ponowne pobieranie aplikacji nie jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku.

1. Najpierw otwórz aplikację App Store.

2. Jeśli masz iOS 10, wybierz „Aktualizacje -> Kupione” na iPhonie lub iPodzie Touch lub „Kupione” na iPadzie. Z dowolnego miejsca w iOS 11 stuknij swoje konto, a następnie wybierz Kupione -> Moje zakupy.

3. Naciśnij "Nie do"[dispositivo]”.

4. Znajdź aplikację, którą chcesz pobrać, w razie potrzeby użyj funkcji wyszukiwania, a następnie stuknij ikonę pobierania.

Oto jak udostępnić niedostępne aplikacje

Długoletni użytkownicy iOS często mają aplikacje, które nie są już dostępne w App Store. Tych aplikacji nie można instalować bezpośrednio na urządzeniu z systemem iOS. Co powinienem zrobić?

Jeśli nadal masz na swoim komputerze pliki aplikacji, które kończą się rozszerzeniem „.ipa”, możesz je zainstalować na swoim urządzeniu z systemem iOS.

1. Najpierw znajdź pliki. Na komputerach Mac pliki te znajdują się w folderze / Users / Username / Music / iTunes / iTunes Media. W systemie Windows 7 lub nowszym otwórz C: „Użytkownicy” Moja muzyka „iTunes” iTunes Media „. Użyj Findera (Mac) lub Eksploratora Windows (Windows), aby wyszukać pliki.

2. Otwórz iTunes i podłącz swoje urządzenia.

3. Przeciągnij i upuść aplikacje z listy na pasku bocznym iTunes na swoje urządzenie.

4. Możesz także użyć tej metody, aby dodać dzwonki i książki.

Pamiętaj, że starsze aplikacje, które nie są kompatybilne z urządzeniami 64-bitowymi, nie są kompatybilne z iOS 11. Jeśli masz tego typu pliki, przywitaj się.

Przejdź do iTunes „Business Edition”

Jeśli nie masz nic przeciwko trzymaniu się oldschoolowego iTunes i zarządzaniu aplikacjami za pomocą iTunes, jest dla Ciebie inna opcja. Możesz obniżyć wersję iTunes 12.7 do wersji „Business Edition” lub 12.6.3, która umożliwia pobieranie aplikacji i dzwonków oraz zarządzanie nimi.

Apple wydał tę wersję po cichu, ponieważ „niektórzy partnerzy biznesowi mogą potrzebować użyć iTunes do zainstalowania aplikacji”. Pobieranie jest dostępne dla wszystkich pod następującymi linkami: Prochowiec i komputer (32-bitowy oraz 64-bitowy ).

Po zainstalowaniu tej wersji nie będziesz już monitowany o aktualizację. A jeśli to konieczne, odbuduj bibliotekę iTunes, przytrzymując przycisk „Opcja” podczas uruchamiania iTunes. Po wyświetleniu monitu wybierz Utwórz bibliotekę.

Zarządzasz aplikacjami za pomocą iTunes? A może wolisz iTunes bez aplikacji? Podziel się swoimi przemyśleniami z komentarzem poniżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up