Jak zarządzać iPhonem z komputera Mac

Czy chcemy podłączyć naszego iPhone'a do Maca? Zobaczmy, jak się łączyć, przesyłać pliki i synchronizować pliki.

Jako użytkownicy surfujący z iPhonem wiemy, że musimy zainstalować program, aby zarządzać telefonem z komputera iTunesMożesz synchronizować swoje dane osobowe w dowolnym momencie, tworzyć kopie zapasowe, aby zapisać je na swoim komputerze, a nawet zmieniać niektóre elementy synchronizacji. Jednak gdy po raz pierwszy użyjemy Apple Mac lub MacBook, od razu zauważysz, że brakuje iTunes, którego nie można już zainstalować w najnowszych wersjach macOS, a jego funkcje są w pełni zintegrowane z systemem.

Jeśli nigdy nie podłączyliśmy iPhone'a do Maca, jesteśmy we właściwym przewodniku: tutaj tak naprawdę ci pokażemy Jak zarządzać iPhonem z komputera MacSkorzystaj z wbudowanych w system głosów iTunes i pokaż, jak synchronizować dane za pomocą kabla USB i połączenia Wi-Fi (bardzo przydatne do natychmiastowego podłączenia telefonu do komputera Mac, nawet jeśli nie jest podłączony do kabel).

Indeks
  1. Zastąp iTunes na Macu dla iPhone'a
  2. Podłącz iPhone'a za pomocą kabla lub połączenia Wi-Fi
  3. Funkcja zarządzania telefonem iPhone
  4. Jak synchronizować pliki i foldery
    1. Wnioski

Zastąp iTunes na Macu dla iPhone'a

Ponieważ ten przewodnik jest przeznaczony dla początkujących użytkowników komputerów Mac, w kolejnych rozdziałach wyjaśniono metody połączenia do zarządzania iPhone'em z komputera Mac razem oraz dostępne opcje, aby nie trzeba było koniecznie włączać komputera z systemem Windows i przełączać się na korzystanie z iTunes (całkowicie zastąpione przez nowsze wersje Maca).

Podłącz iPhone'a za pomocą kabla lub połączenia Wi-Fi

Po prostu użyj kabla Lightning USB dołączonego do telefonu, aby podłączyć iPhone'a do Maca. Kabel należy podłączyć do jednego z portów USB z boku lub z tyłu. Po podłączeniu iPhone'a odblokujemy ekran i wprowadzimy hasło (lub użyjemy FaceID / TouchID), aby potwierdzić naszą tożsamość. W wyświetlonym oknie potwierdzamy połączenie z komputerem Mac. Teraz możemy wygodnie zarządzać funkcjami iPhone'a z komputera Mac, otwierając aplikację Wizjer i kliknij ikonę telefonu (obecną na lewym pasku bocznym).

Ekran jest identyczny z tym, który znajdziemy w iTunes w systemie Windows, ze wszystkimi elementami potrzebnymi do zarządzania funkcjami iPhone'a (o czym przekonamy się w następnym rozdziale). Kiedy nie chcemy już podłączać iPhone'a kablem USB, po prostu podłącz go raz za pomocą kabla, a następnie po prostu otwórz WizjerStuknij nazwę podłączonego iPhone'a i zaznacz element Pokaż iPhone'a, gdy Wi-Fi jest włączone. Po dokonaniu zmiany naciśnij przycisk Zastosować i odłącz kabel: iPhonem można teraz zarządzać bez kabla. Musimy tylko połączyć się z tą samą siecią Wi-Fi, co używany przez nas komputer Mac.

Funkcja zarządzania telefonem iPhone

Teraz, gdy podłączyliśmy iPhone'a do komputera Mac, zobaczmy, co możemy zrobić z Finderem wbudowanym w system operacyjny. Jeśli otworzysz Findera natychmiast po zalogowaniu, pozostaną nam różne opcje zarządzania kopią zapasową iPhone'a: ​​Możemy Wybierz, czy chcesz zapisać kopię zapasową w iCloud (zalecane) lub czy lokalna kopia zapasowa powinna być zapisana w wewnętrznej pamięci komputera Mac.

Na tym samym ekranie możemy również zainstalować aktualizacje dla iOS (jeśli dotyczy), ręcznie zarządzać muzyką, filmami i dokumentami oraz konwertować utwory odtwarzane na iPhonie. Otwierając dowolną inną zakładkę na ekranie, możemy zarządzać wszelkiego rodzaju danymi lub plikami (muzyka, wideo, dokument, film itp.), Kopiować i wklejać pliki, które mają zostać przeniesione na iPhone'a (lub Maca). Jeśli nigdy wcześniej nie robiliśmy kopii zapasowej iPhone'a, zalecamy przeczytanie naszego przewodnika Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a.

Jak synchronizować pliki i foldery

A co by było, gdybyśmy chcieli zsynchronizować określone foldery lub pliki bez konieczności podłączania iPhone'a do komputera Mac za każdym razem? W takim przypadku możemy skorzystać z mocy iCloud, osobistej chmury udostępnionej wszystkim posiadaczom Apple ID (niezbędnej do dostępu do wszystkich funkcji Maca i iPhone'a). Przed kontynuowaniem upewnij się, że iCloud jest aktywny na obu platformach. Po prostu otwórz aplikację z iPhone'a ustawieniaU góry stuknij nazwę używanego konta Apple, a następnie stuknij daną rzecz iCloud i na koniec włącz przełącznik obok elementu Czytnik iCloud.

Następnie przejdźmy do komputera Mac, dotknij ikony nadgryzionego jabłka w lewym górnym rogu i otwórz menu Ustawienia systemowe i kliknij ikonę Apple IDPrzejdźmy do menu iCloud i upewnij się, że element jest zaznaczony Czytnik iCloud.

Mamy teraz wspólny obszar, w którym możemy zsynchronizować foldery, które nadal mamy na obu urządzeniach. Aby dodać pliki i foldery z iPhone'a do iCloud Drive, otwórzmy aplikację kaucjanaciśnijmy menu Szukaj U dołu kliknij i przytrzymaj folder lub plik, który chcesz skopiować do chmury. Wybierz element Ruszaj się i wybieramy Czytnik iCloud jako cel.

Aby wykonać tę samą operację na komputerze Mac, otwórzmy aplikację Wizjer i przeciągnij plik lub folder do menu Czytnik iCloud po lewej stronie ekranu. Aby to zrobić jako pierwszy krok, zalecamy utworzenie nowych folderów i plików bezpośrednio z iCloud Drive, aby były one natychmiast dostępne na iPhonie. Aby korzystać z innych usług chmurowych podobnych do iCloud, zalecamy przeczytanie naszego przewodnika Najlepsza darmowa chmura do przechowywania plików online.

Wnioski

Kupując iPhone'a, jest rzeczą oczywistą, że prędzej czy później będziemy mieli do czynienia z MacBookiem lub MacBookiem, zarówno w pracy, jak i z pasji marki Apple. Dzięki temu prostemu przewodnikowi możemy szybko podłączyć naszego iPhone'a do Maca bez konieczności korzystania z iTunes, który został usunięty z macOS (wszystko jest wbudowane w system). Dla początkujących przydatne jest również nauczenie się synchronizowania najważniejszych folderów i plików, aby można było z nich korzystać na dowolnej platformie Mac dzięki przestrzeni dyskowej oferowanej przez iCloud.

Jeśli posiadamy smartfon z Androidem i chcemy podłączyć go do Maca lub MacBooka w celu zamieszczania zdjęć i osobistych zdjęć, zapraszamy do lektury naszych poradników Jak przenieść zdjęcia z Androida na Maca jest Jak podłączyć smartfon do komputera Mac. Z drugiej strony, jeśli chcemy wykonać kopię lustrzaną ekranu iPhone'a na komputerze Mac i zarządzać nim bez dotykania ekranu palcami, po prostu przeczytaj naszą dogłębną analizę. Jak wykonać kopię lustrzaną ekranu iPhone'a na komputerze Mac.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up