Jak zaplanować automatyczne włączanie i wyłączanie na moim komputerze z systemem Windows Vista, 7, 8 lub 10?

Osoby, które nie mają wystarczająco dużo wolnego czasu w ciągu dnia lub muszą się przemieszczać tam iz powrotem, prawdopodobnie będą potrzebować obsługuje korzystanie z komputera.

Chociaż oczywiście iIstnieje wiele ciekawych samouczków do zrobienia w Systemy operacyjne Windows 10, aby np. aktywować asystenta głosowego Cortany, tym razem chcemy się zatrzymać krok po kroku.

Ta procedura będzie szczególnie przydatna dla tych, którzy w pewnym momencie musieli poprosić znajomego, członka rodziny lub partnera włącz komputer przed wyjazdem do domu móc z niego korzystać natychmiast lub wyłączyć, aby nie zużywał energii.

Cóż, jeśli w pewnym momencie znalazłeś się w takiej sytuacji, musisz o tym wiedzieć na szczęście istnieją rozwiązania, niektóre są dostarczane przez sam Microsoft, a niektóre możemy wykorzystać dzięki programom stron trzecich.

Dzięki technologii możemy oszczędzaj nam dużo czasu, od niedawna urządzenia są tak troskliwe, że rozumieją nas, co chcemy zrobić lub o co prosimy, wypowiadając np. komendy głosem

Są nawet sposoby na zaprogramowanie ich tak, aby mogły nas obudzić, wyłączyć, włączyć. przypominają nam o czymś itp. i sami możemy obsłużyć wszystkie te funkcje, decydując kiedy chcemy ich posłuchać lub dobrze je prowadź.

Wszystko, czego będziesz potrzebować opracuj ten samouczek To, co pokażemy później, to to, że Twój komputer ma system operacyjny Windows 10 i tylko pięć minut za darmo, ponieważ mamy wszystko inne.

pięć minut za darmo

Indeks
 1. Jak mogę zautomatyzować komputer na komputerze z systemem Windows 10 lub poza nim?
 2. Jakich programów mogę użyć do zautomatyzowania uruchamiania komputera
 3. Co powinienem zrobić, aby zaplanować automatyczne wyłączanie systemu Windows 8 krok po kroku?
 4. Jak zaplanować automatyczne wyłączanie w systemie Windows Vista i Windows 7 krok po kroku?

Jak mogę zautomatyzować komputer na komputerze z systemem Windows 10 lub poza nim?

Przede wszystkim chcemy Ci pokazać jak harmonogram wyłączania komputer, aby był automatycznie wyłączany codziennie o określonej godzinie. Można to zrobić za pomocą systemu Windows, krok po kroku:

 • Wpisz to Harmonogram zadań systemu Windows 10
 • Gdy już się w nim znajdziesz, przejdź do opcji Utwórz podstawowe zadanie
 • Nadaj zadaniu nazwę, aby się nie pomylić, i dodaj opis, jeśli chcesz
 • Następnie należy dodać częstotliwość, z jaką to zadanie powinno być wykonywane, np. codziennie
 • Ty też musisz wskaż datę i godzinę wykonania zadania
 • Następną rzeczą jest wyjaśnienie samego zadania
 • Powiemy Ci, że chcemy jednocześnie uruchomić program shutdown.exe
 • Gdy skończysz, kliknij Zakończ, aby utworzyć zadanie

Po wykonaniu poprzednich kroków będziesz już miał ustalony harmonogram, w którym komputer powinien być wyłączony, ale zalecamy sprawdzenie, czy rzeczywiście jest wszystko w porządku krok po kroku:

 • Znajdź listę zadań w panelu centralnym
 • Kliknij dwukrotnie, aby zobaczyć jego właściwości
 • Przejdź do warunków
 • Zaznacz pole Uruchom zadanie tylko wtedy, gdy komputer jest nieaktywny przez minuty, które chcemy skonfigurować

W ten sposób nie tylko będziesz mieć pewność, że akcja została zarejestrowana, ale będziesz mógł spokojnie korzystać z komputera, jakbyś robił coś innego nie wyłączy się, gdy nadejdzie czas wykonania tego zadania.

Programowanie zapłonu naszego komputera jest trochę skomplikowane, choć to wszystko w jaki sposób mamy możliwość to zrobić z BIOS-u komputera, czego nauczymy cię później:

 • To jest to, co musisz zrobić najpierw Uruchom ponownie system
 • Gdy proces się rozpocznie, musisz wejść do systemu BIOS, naciskając klawisze takie jak F2, F8, F10, Del lub odpowiedni, który może się różnić w zależności od producenta. Powinieneś przejrzeć ten, który odpowiada twojemu sprzętowi przed wykonaniem poprzedniego kroku
 • Po wejściu do systemu BIOS powinieneś poszukać funkcji o nazwie Restart alarm, Turn on RTC alarm lub podobnej
 • W ramach opcji Ustalenia dotyczące zarządzania energią
 • Tutaj możesz wskazać godzinę, o której chcesz codziennie włączać komputer
 • Po skonfigurowaniu zapisz zmiany i gotowe

Jak widać, jest to procedura. proste we wszystkim, a jego ukończenie nie będzie Cię zbyt drogie, ponieważ zawiera szybkie, łatwe do wykonania kroki.

skonfiguruj bios bios

Jakich programów mogę użyć do zautomatyzowania uruchamiania komputera

Z drugiej strony, jeśli nie chcesz dokonywać zmian w BIOS-ie komputera, powinieneś wiedzieć, że mamy również możliwość korzystania z niektórych narzędzi opracowanych przez osoby trzecie, na przykład Budzenie w trybie gotowości.

Kiedy ty Pobrano WakeupOnStandBy, wszystko co musisz zrobić to is Określ godzinę włączenia opcji komputera, który pozwoli Ci ustawić czas, w którym musisz włączyć komputer.

Podobnie masz możliwość określić ten czas zapłonu ustawić tylko na następny dzień, czy komputer powinien być włączany codziennie o tej porze, np. gdy przestajesz pracować.

Jak widać, sztuczki, których Cię nauczyliśmy, takie jak nagrywanie ekranu w systemie Windows 10 lub automatyzacja komputera na lub poza komputerem z tym systemem operacyjnym iTo bardzo prosta sprawa, a przede wszystkim bardzo ale bardzo przydatne.

Automatyczne wyłączanie to jedna z funkcji naprawionych przez pracowników firmy Microsoft dodaj najnowsze wersje Twojego systemu operacyjnego Windows, dzięki czemu mamy możliwość ustawienia okresu wyłączenia naszego komputera, który zapobiegnie dalszemu zużywaniu energii, gdy z niego nie korzystamy. Jasne, nie wszyscy wiedzą, jak naprawić tę akcję, dlatego o tym rozmawiamy.

zdecyduj się na harmonogram

Co powinienem zrobić, aby zaplanować automatyczne wyłączanie systemu Windows 8 krok po kroku?

Zaczniemy wtedy od rozmowy o tym najnowsza wersja Windows, Windows 8, ponieważ mechanizm konfigurowania automatycznego wyłączania jest taki sam, więc postępuj zgodnie z instrukcjami:

 • Najpierw kliknij klawisz Windows, a w nowym oknie wpisz Uruchom i naciśnij Enter
 • To da ci szansę wejdź do menu Uruchom a kiedy tam jest, musisz wpisać Shutdown -st, i liczbę sekund, które potrzebujesz, aby spowolnić komputer. Aby dać ci przykład, jeśli chcesz go wyłączyć za pół godziny, powinieneś napisać Shutdown -st 1800. Nie ma wielkiej tajemnicy, wystarczy określić liczbę sekund w tym zakresie
 • W międzyczasie, jeśli chcesz anulować automatyczne wyłączanie w pewnym momencie, wystarczy, że wpiszesz Shutdown -aa w oknie Uruchom

zdefiniuj przydatne funkcje

Jak zaplanować automatyczne wyłączanie w systemie Windows Vista i Windows 7 krok po kroku?

Z drugiej strony mechanizm programowania automatycznego wyłączania i Windows Vista i Windows 7 różne, w szczególności następujące:

 • Kliknij menu Start systemu Windows, a Uruchom programy wyszukiwania i typ pliku
 • Otworzy się okno Uruchom, a następnie musisz wpisać polecenie Shutdown -st, a następnie poświęć liczbę sekund potrzebną do wyłączenia komputera, tak jak w poprzednim samouczku
 • Poniższe wskazania są dokładnie takie same jak w Windows 8

Jak widać, rejestracja automatycznego wyłączenia komputera z systemem operacyjnym Windows może być jednak wykonana perfekcyjnie mamy programy stron trzecich, ponieważ Microsoft pozwala nam na samodzielne wykonanie tej czynności.

Podobnie może być bardzo przydatne, gdy nie masz nikogo w domu do pomocy, lub gdy jesteś jedną z tych zapominalskich osób, które nie pamiętają, aby wyłączyć komputer i pozostawić go na wyczerpaniu energii.

Więc teraz, gdy wiesz, jak zaprogramować to przydatne narzędzie, jesteśmy pewni, że będziesz w stanie ułatwić sobie codzienne czynności, nie martwiąc się o włącz lub wyłącz komputer

Jeśli już wiesz, że wyjeżdżasz w pewnym momencie dnia i nie chcesz tego robić komputer nadal zużywa energię, Jest to doskonałe rozwiązanie, a co najważniejsze, wykonując powyższe kroki, nie musisz nawet być ekspertem komputerowym, aby skorzystać z tej funkcji.

Czy udało Ci się włączyć lub wyłączyć programowanie komputera dzięki temu krok po kroku, którego Cię nauczyliśmy?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up