Jak zainstalować Windows 10 na Raspberry Pi?

Chociaż Raspberry Pi istnieje od kilku lat, zainstalowano tylko Linux, BSD i inne systemy operacyjne oparte na ARM, nigdy Microsoft Windows. Zmieniło się to wraz z wydaniem systemu Windows 10. Microsoft zintensyfikował i stworzył niezbędną edycję tylko dla Pi.

Użytkownicy komputerów Mac i Linux Chociaż w tych systemach operacyjnych możliwe jest flashowanie obrazu karty SD, jądro systemu Windows 10 IoT wymaga określonego pliku, który można znaleźć tylko w systemie Windows.

Notatka: Chociaż Raspberry Pi 3 jest już dostępne, a wsparcie dla systemu Windows 10 jest w drodze, instalacja za pośrednictwem panelu sterowania IoT nie jest jeszcze możliwa. Ta instrukcja zostanie zaktualizowana o instrukcje dla Pi 3, gdy nadejdzie czas.

Indeks

Zainstaluj system Windows 10 na komputerze podstawowym

Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji systemu Windows 10 na komputerze, którego używasz do tworzenia karty SD. Ta metoda nie zadziała, jeśli używasz systemu Windows 7, 8, a nawet Windows 8.1. Możesz szybko pobrać ISO z Oficjalna strona pobierania firmy Microsoft dla systemu Windows 10 .

Po pobraniu włóż dysk DVD do napędu optycznego i kliknij dwukrotnie plik ISO, aby go nagrać, lub postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby utworzyć dysk instalacyjny USB (skorzystaj z tych łączy do samouczków Mac i Linux. W tym samouczku jesteśmy z Rufus aby utworzyć instalator USB.

Przejdź do serwisu Rufus a kiedy jesteś na stronie przewiń w dół. Powinieneś zobaczyć przycisk pobierania. Kliknij na niego i pobierz program. Po pobraniu programu uruchom go. Podłącz dysk USB (nie mniej niż 4 gigabajty) i kliknij ikonę dysku twardego. Spowoduje to otwarcie okna dialogowego z prośbą o określenie ISO. W tym oknie dialogowym otwierania pliku znajdź plik ISO systemu Windows 10 w swoim systemie i kliknij Otwórz.

Kliknij przycisk Start, aby utworzyć instalacyjną pamięć USB. Po utworzeniu pamięci USB po prostu ustaw BIOS, aby uruchamiał się z niej i postępuj zgodnie ze standardowym procesem instalacji systemu Windows. Upewnij się, że bardzo dokładnie postępujesz zgodnie ze wszystkimi instrukcjami firmy Microsoft.

Zainstaluj pulpit nawigacyjny IoT systemu Windows 10

Po zainstalowaniu systemu Windows 10 na komputerze nadszedł czas na zainstalowanie pulpitu nawigacyjnego IoT dla systemu Windows 10. Jest to program potrzebny do utworzenia karty SD dla Raspberry Pi 2. Obecnie nie ma innego sposobu zainstalowania systemu Windows na tym urządzeniu. Uzyskaj pulpit nawigacyjny, podążając za tym połączyć . Na stronie kliknij przycisk » Uzyskaj główny pulpit nawigacyjny IoT „Aby go pobrać. Instalator tego programu zawiera instrukcje. Postępuj zgodnie z nimi uważnie.

Microsoft ma wiele informacji na temat Panelu sterowania Windows 10 IoT i tego, co może zrobić dla twojego Raspberry Pi. Jeśli chcesz używać swojego Pi do programowania w systemie Windows 10, odwiedź Ta strona aby dowiedzieć się wszystkiego, co Microsoft ma do powiedzenia na temat rozwoju Core IO i Raspberry Pi.

Zainstaluj Windows 10 IoT na Raspberry Pi 2

Teraz, gdy wszystkie niezbędne programy są zainstalowane w twoim systemie, możesz wreszcie utworzyć kartę SD. Wyjmij kartę SD, na której chcesz zainstalować system Windows 10, i włóż ją do czytnika kart SD na pulpicie systemu Windows 10. Pamiętaj, że karta SD ma co najmniej 8 gigabajtów i jest sklasyfikowana jako klasa 10 lub wyższa.

Uruchom pulpit nawigacyjny IoT Core. Po uruchomieniu zobaczysz kilka rzeczy na ekranie w postaci trzech rozwijanych menu. Wybierz Raspberry Pi 2 w pierwszym menu rozwijanym, Windows 10 IoT Core dla Raspberry Pi 2 w drugim, a kartę SD, której chcesz użyć w trzecim.

Gdy wszystko jest zaznaczone, kliknij pole, które mówi, że zgadzasz się z Warunkami użytkowania firmy Microsoft i wybierz przycisk pobierania i instalacji.

Poniżej przedstawiono proces flashowania. Na ekranie pojawi się pasek postępu informujący, że wyświetla się Twoja karta SD. To może chwilę potrwać. Bądź cierpliwy.

Gdy tylko miganie ustanie, otworzy się kolejne okno. Karta SD uruchomi się poprawnie w tym oknie.

Po zakończeniu procesu partycjonowania pulpit nawigacyjny IoT powiadomi Cię, że karta SD jest gotowa.

Na koniec wystarczy włożyć kartę SD do Raspberry Pi, podłączyć peryferia, kabel sieciowy, ekran i włączyć. To wszystko! Korzystasz teraz z systemu Windows 10 IoT na swoim Pi!

Wniosek

Windows 10 IoT Core dla Raspberry Pi to dobry początek rynku, który jest prawie wyłącznie zdominowany przez Linuksa. Ponieważ jest to Windows 10, nie ma tej samej społeczności, a zatem mniej entuzjazmu do wdrażania go na tego typu tablicach hobbystycznych.

Możemy mieć tylko nadzieję, że wraz z rosnącą popularnością Windows 10 IoT, społeczność Pi zjednoczy się i zrozumie, jak bardzo jest użyteczny i jaki ma potencjał, aby stać się narzędziem.

Czy użyłbyś systemu Windows 10 na swoim Pi 2? Powiedz nam, dlaczego lub dlaczego nie poniżej!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up