Jak zainstalować Skype na Ubuntu

W rzeczywistości istnieje kilka sposobów na zainstalowanie i uruchomienie Skype'a w systemie Ubuntu. Oba są dość łatwe. Prawdopodobnie taniej jest korzystać z pakietu Snap, ale możesz też pobrać i zainstalować Skype bezpośrednio ze strony Microsoftu.

Indeks

  Jednym kliknięciem

  Snapy to stosunkowo nowy, uniwersalny format pakowania dla Linuksa. Oznacza to, że pakiety Snap będą działać we wszystkich dystrybucjach Linuksa, co czyni go idealnym formatem dla aplikacji takich jak Skype.

  Skype niedawno zaczął tworzyć pakiety w formacie Snap, co jest dużym problemem, ponieważ Skype był historycznie jednym z najbardziej problematycznych pakietów do zarządzania w systemie Linux. Mamy nadzieję, że ten krok pomoże zwiększyć niezawodność Skype'a dla systemu Linux.

  Spójrz na Snapd

  Canonical, firma macierzysta Ubuntu, jest odpowiedzialna za stworzenie formatu Snap. Więc wsparcie w Ubuntu jest najlepsze, jakie może być. Po prostu sprawdź, czy instalacja Ubuntu uruchamia usługę Snapd, ale prawdopodobnie tak jest.

  sudo systemctl status snapd

  Jeśli nie, zainstaluj pakiet.

  sudo apt install snapd

  Zainstaluj Skype

  Jesteś teraz gotowy do zainstalowania Skype'a. Migawki są jak każdy inny pakiet Linuksa, więc możesz powiedzieć menedżerowi pakietów, aby go zainstalował.

  sudo snap install skype --classic

  Do udostępniania plików przez Skype wymagana jest flaga –classic.

  Związane z 4 najlepsze alternatywy dla Skype'a w systemie Linux

  Klasyczny sposób

  Jeśli nie chcesz angażować się w Snap, możesz pobrać i zainstalować klasyczny pakiet „.deb” bezpośrednio od firmy Microsoft.

  Odbierz pakiet

  Przejdź do strony pobierania Microsoft Skype i wybierz „Skype dla Linux DEB”. Zapisz pakiet po wyświetleniu monitu.

  Instalacja z DPKG

  Otwórz terminal i przejdź do katalogu pobierania.

  cd ~/Downloads

  Następnie użyj dpkg, aby zainstalować Skype.

  sudo dpkg -i skypeforlinux-64.deb

  Najprostszy sposób: podwójne kliknięcie

  Łatwiejszym (lub być może najłatwiejszym) sposobem zainstalowania pliku .deb w Ubuntu jest po prostu dwukrotne kliknięcie go – na przykład dwukrotne kliknięcie pliku .exe w systemie Windows. W oknie, które się otworzy, kliknij „Zainstaluj”.

  Użyj Skype

  Skype dla Linuxa jest bardzo podobny do wersji aplikacji internetowej Skype. Dzieje się tak, ponieważ jest to w zasadzie wersja aplikacji internetowej. Microsoft trochę się rozleniwił. Jest jednak lepszy niż stara wersja Skype'a z błędami, która nigdy nie została zaktualizowana.

  Po uruchomieniu Skype zaloguj się na swoje konto lub utwórz je. Zostaniesz przedstawiony w tym samym interfejsie, którego oczekiwałeś, z kontaktami po lewej stronie i obszarem czatu / statusu po prawej. Znowu jest prawie identyczny z interfejsem sieciowym.

  Stąd możesz normalnie korzystać ze Skype'a. Domyślnie Skype działa podczas uruchamiania i przechodzi w tło po jego zamknięciu. Pamiętaj, aby zmienić to zachowanie, jeśli nie chcesz.

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej