Jak zainstalować i skonfigurować RecalBox na Raspberry Pi?

Rodzina komputerów jednopłytowych Raspberry Pi jest niezwykle popularna wśród majsterkowiczów. Te małe komputery mogą być używane do różnych projektów, ale jednym z najczęstszych jest granie w stylu retro. Istnieje wiele darmowych projektów open source, które koncentrują się na emulowaniu gier wideo, ale Recalbox jest jednym z najłatwiejszych do skonfigurowania.

System operacyjny, który obejmuje szeroką gamę konsol do gier wideo, systemów arkadowych i komputerów osobistych, RecalBox jest jedną z najpopularniejszych alternatyw dla RetroPie i ma kilka znaczących zalet.

Ten przewodnik zawiera kroki niezbędne do pracy RecalBox na Raspberry Pi.

Indeks
 1. Zdobądź odpowiedni sprzęt
 2. Pobierz Recalbox i nagraj go na kartę SD
 3. Konfiguracja sterownika
 4. Połącz się z siecią
 5. Transfer ROM
 6. Zdrap swoją kolekcję ROM

Zdobądź odpowiedni sprzęt

Pierwszy to pierwszy. Jeśli nie masz jeszcze Raspberry Pi i wszystkich związanych z nim elementów, musisz je kupić. Jeśli nie wiesz, czego potrzebujesz, nie martw się, zajmiemy się tym.

 • Raspberry Pi - Recalbox współpracuje z Pi 0/1/2/3
 • Zasilacz Micro USB: upewnij się, że dostarcza co najmniej 2,5 A
 • Karta MicroSD: Śledź renomowane marki i poszukaj karty klasy 10. Wymagany rozmiar będzie zależał od liczby gier, które chcesz zainstalować. Recalbox zaleca 16 GB i więcej.
 • kabel HDMI
 • Kontroler: Recalbox współpracuje z przewodowymi bezprzewodowymi kontrolerami USB PS3 i Xbox 360 zaraz po wyjęciu z pudełka
 • Klawiatura USB - Jeśli nie masz sterownika lub masz sterownik, którego Recalbox nie rozpoznaje od razu, będziesz potrzebować klawiatury do skonfigurowania.
 • Obudowa Raspberry Pi: niewymagana, ale zalecana.

Istnieje lista kompatybilności, która jest ciągła aktualizacja. Lista zawiera różnych producentów i rozmiary kart MicroSD. Ponadto zawiera również akcesoria, takie jak kontrolery i tym podobne. Lista jest żywym dokumentem i jest stale aktualizowana. Niestety, ponieważ dokument jest aktualizowany przez użytkowników, jest daleki od ukończenia.

Notatka : Oprócz Raspberry Pi, Recalbox można zainstalować na komputerze PC lub Odroid. Na potrzeby tego przewodnika skupimy się na Raspberry Pi; Jednak proces instalacji jest taki sam niezależnie od sprzętu.

Pobierz Recalbox i nagraj go na kartę SD

Teraz, gdy masz już wszystkie swoje części, jesteś gotowy do zainstalowania Recalbox. Najpierw musisz Pobierz plik obrazu Recalbox . W chwili pisania tego tekstu wersja 12/17/02 jest najnowszą dostępną wersją Recalbox. Znajdź odpowiedni plik obrazu dla swojego sprzętu i pobierz go.

Następnie włóż kartę microSD do komputera i sformatuj ją do FAT32. Pamiętaj, że sformatowanie karty spowoduje usunięcie wszystkich znajdujących się na niej plików. Po sformatowaniu karty pobierz program taki jak: grawer lub Win32DiskImager . Użyj programu, aby nagrać plik obrazu Recalbox na kartę MicroSD.

Na koniec włóż MicroSD do swojego Raspberry Pi i włącz go. Recalbox zostanie zainstalowany automatycznie. Proces instalacji trwa kilka minut.

Konfiguracja sterownika

Teraz, gdy Recalbox jest zainstalowany i gotowy do użycia, musisz poprawnie skonfigurować kontroler. Niektóre kontrolery, takie jak kontroler USB dla konsoli Xbox 360, działają automatycznie. Jeśli tak, to gratulacje! Zapraszam do przejścia do następnej sekcji. Jeśli kontroler nie działa, musisz go skonfigurować.

Aby to zrobić, podłącz klawiaturę USB i naciśnij „Enter”. Otworzy się menu Recalbox. Użyj klawiszy strzałek, aby przewinąć w dół do opcji Konfiguruj wejście. Naciśnij klawisz „A” na klawiaturze, aby go wybrać. Następnie wybierz „Konfiguruj kontroler” i ponownie naciśnij przycisk „A”. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przypisać przyciski do kontrolerów. Zauważ, że Recalbox nazywa przyciski po kontrolerze Super Nintendo. Po przypisaniu wszystkich przycisków możesz poruszać się po Recalbox za pomocą kontrolera. Jeśli wszystko pójdzie gładko, możesz po prostu pominąć klawiaturę.

Połącz się z siecią

Otwórz menu Recalbox za pomocą klawisza Enter na klawiaturze lub przycisku Start na kontrolerze. Przewiń w dół i wybierz Ustawienia sieciowe. Tutaj chcesz aktywować „Włącz WLAN”. Następnie wybierz „WiFi SSID” i wprowadź nazwę swojej sieci. Na koniec wybierz „Klucz WiFi” i wprowadź hasło sieciowe.

Transfer ROM

W tym momencie prawdopodobnie będziesz chciał zagrać w niektóre gry. Przenoszenie ROM-ów do Recalboxa można wykonać na dwa sposoby. Jeśli używasz systemu Windows, otwórz okno Eksploratora plików. Wpisz RECALBOX w pasku adresu, aby połączyć się z Recalbox za pośrednictwem sieci.

Kliknij dwukrotnie „Udostępnij” i znajdź folder o nazwie „romy”. W tym folderze zobaczysz foldery odpowiadające wszystkim systemom gier wideo, które Recalbox może emulować. Przeciągnij ROMy z grami do odpowiedniego folderu w systemie.

Alternatywnie możesz użyć interfejsu przeglądarki internetowej Recalbox, aby przesłać swoje ROMy. Aby to zrobić, otwórz przeglądarkę internetową. Wpisz „http: //reacalbox.local/” w pasku adresu. Powinno to doprowadzić Cię do interfejsu internetowego. Tutaj możesz zarządzać swoimi pamięciami ROM, plikami BIOS i nie tylko.

Notatka : Dodane ROMy są dostępne tylko wtedy, gdy porysujesz ROMy (patrz następna sekcja) lub zrestartujesz Recalbox.

Zdrap swoją kolekcję ROM

Złomowanie Twojej kolekcji ROM-ów jest ostatnim krokiem, który sprawi, że wisienka na torcie Twojej kompilacji Recalbox. Dzięki temu uzyskasz metadane, takie jak streszczenie, informacje o dacie wydania i grafikę pudełek dla każdej z twoich gier. Aby rozpocząć skrobanie, otwórz menu i przewiń w dół do „Scraper”. Na następnym ekranie przewiń w dół do „Zdrap teraz”. Tutaj możesz zmienić kilka ustawień, ale jeśli po raz pierwszy drapiesz swoje gry, kliknij Rozpocznij.

Długość procesu skrobania zależy od tego, ile gier masz w swojej kolekcji. Po zakończeniu Twoje gry powinny mieć odpowiednią grafikę bokserską i metadane.

Recalbox łączy prosty interfejs użytkownika z uproszczonym procesem instalacji. W porównaniu do RetroPie, Recalbox jest szybszy i łatwiejszy w konfiguracji, o ile nie masz nic przeciwko pominięciu niektórych opcji dostosowywania. Czy próbowałeś Recalbox? Który wolisz: Recalbox czy RetroPie? Daj nam znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up