Jak zainstalować i grać w World of Warcraft na Ubuntu

Wraz z siódmym rozszerzeniem World of Warcraft zainteresowanie szacownym MMO ponownie rośnie. WoW od dawna jest grą, o której wiadomo, że bezproblemowo przechodzi przez warstwę zgodności Linuksa w systemie Linux, mimo że nigdy nie była oficjalnie obsługiwana. Był też czas, kiedy rozeszła się wieść, że programiści Blizzarda testowali WoW, aby sprawdzić, czy jest kompatybilny z Wine.

Nie było to takie proste, odkąd World of Warcraft przestał wspierać OpenGL i przeszedł na DirectX 11. Wystąpiło wiele dziwnych problemów z grafiką i awarii, a to nie bierze pod uwagę irytującej aplikacji Battle.net ani zmniejszonej liczby klatek na sekundę. Ale nadal może być tak proste, jak było wcześniej.

Lutris i jego planowane instalacje sprawiają, że gra w World of Warcraft na Ubuntu jest równie łatwa jak w Windows, a wydajność jest doskonała nawet na systemach o niskim poborze mocy.

połączony 15 najlepszych darmowych gier na Linuksa

Indeks

Upewnij się, że sterowniki są zainstalowane

Przed kontynuowaniem upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki karty graficznej. Sprawdź przewód parowy z przewodu parowego. Świetnie radzi sobie z instalacją sterownika. Po zainstalowaniu sterowników uruchom ponownie komputer, aby upewnić się, że ich używasz.

Zainstaluj Lutris

Lutris nie znajduje się domyślnie w repozytoriach Ubuntu, ale programiści Lutris utrzymują podręczne repozytorium. Jednak przed skonfigurowaniem musisz utworzyć konto Lutris, jeśli jeszcze go nie masz.

Utwórz swoje konto Lutris

Przejdź do strony rejestracji Lutris i utwórz swoje konto. Lutris używa konta tylko do śledzenia twoich pobrań i biblioteki. Nic ci nie sprzedają i nie próbują cię wytropić. Wystarczy, że podasz nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło.

Dodaj repozytorium Lutris

Te instrukcje repozytorium są kierowane przez Lutris. Najpierw znajdziesz wersję Ubuntu, której używasz, a następnie utwórz plik w katalogu źródłowym apt, który wskazuje na repozytorium twojej wersji Ubuntu. Na koniec importują klucz podpisu GPG do repozytorium.

view = $ (lsb_release -sr); tak [ $ver!= «18.04» -a $ver!= «17.10» -a $ver!= «17.04» -a $ver!= «17.04» -a $ver!= «16.04» ];; wtedy patrz = 18.04; fi
echo "deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/xUbuntu_$ver/ ./" | sudo tee /etc/apt/sources.list.list.d/lutris.list
wget -q http://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/xUbuntu_$ver/Release.key -O- | sudo dodaj apt-key -

Po uruchomieniu wszystkich trzech poleceń czas zaktualizować apt i zainstalować Lutrisa. Od teraz będziesz regularnie otrzymywać aktualizacje Lutris w swoim systemie.

Zainstaluj Lutris

Zaktualizuj apt i zainstaluj Lutrisa jak zwykle.

aktualizacja sudo apt
zainstaluj sudo apt lutris

>

Uruchom instalator WoW

Lutris ma w swojej witrynie stronę poświęconą każdej grze, którą poleca. WoW nie jest wyjątkiem. Przejdź na bok Lutris WoW i kliknij przycisk „Instaluj” pod głównym obrazem. Twoja przeglądarka zapyta Cię, czy chcesz otworzyć skrypt w Lutris. Kliknij OK ".

Otworzy się nowe okno. Najpierw zostaniesz zapytany, czy naprawdę chcesz rozpocząć instalację WoW. Kliknij, aby potwierdzić. Uruchomiony zostaje skrypt instalacyjny Lutrisa i ustawiony jest prefiks Wine dla WoW. W trakcie tego procesu pobierzesz niektóre składniki systemu Windows i czcionki, aby wszystko działało płynnie.

Następnie instalator uruchamia zwykły instalator Battle.net. Postępuj zgodnie z instrukcjami Battle.net. Kiedy to się skończy nie loguj się . Zamiast tego zamknij okno Battle.net, aby instalacja zakończyła się. Po kilku sekundach Lutris wyświetli komunikat o sukcesie. Zamknij okno wiadomości. Musisz zrobić coś innego.

połączony Oto jak łatwo zainstalować gry Windows w systemie Linux za pomocą Winepak

Sprawdź aktualizacje wina

Wino jest często aktualizowane, a te aktualizacje często przynoszą poprawę wydajności. Najlepszą rzeczą do zrobienia przed rozpoczęciem gry jest upewnienie się, że używasz najnowszej wersji Wine.

W górnej części głównego okna Lutris kliknij ikonę Runner. Jest to druga ikona od lewej i domyślnie wygląda jak koła zębate.

Otworzy się nowe okno z listą dostępnych brokerów. Lista jest alfabetyczna, więc wino jest na dole. Przewiń w dół i kliknij Wino. Otworzy się nowe okno z listą dostępnych wersji Wine. Jest wiele. Sprawdź najnowszą wersję z poprawkami PBA. Nazwa zawiera „pba”. Zaznacz pole obok nazwy, aby rozpocząć pobieranie. Jeśli jest już wybrana, masz najnowszą. Zamknij oba okna skrzydłowe i wróć do głównego ekranu Lutris.

Kliknij prawym przyciskiem myszy obraz banera WoW i wybierz „Konfiguruj” z menu, które się otworzy. Otworzy się kolejne okno ze wszystkimi dostępnymi opcjami dla twojej instalacji WoW. Kliknij Opcje brokera i znajdź opcję Wino. Wybierz wersję Wine i najnowszą wersję Wine-PBA.

Wróć do głównego okna Lutris.

Zagraj w World of Warcraft

Kliknij baner WoW, aby rozpocząć grę. W rzeczywistości to nie jest gra. Instalator Lutrisa może posunąć się tylko tak daleko i nie napisać skryptu klienta Battle.net. Będziesz musiał zalogować się na swoje konto Battle.net i kliknąć przycisk Instaluj WoW. Jednak nie potrzebujesz nic specjalnego. To tylko standardowa procedura, jak w systemie Windows.

Pobieranie gry zajmie trochę czasu. World of Warcraft waży około 50 GB. Po jej otrzymaniu rozpocznij grę za pomocą opcji „Graj”.

Zawsze można bezpiecznie odrzucić konfigurację, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Następnie wybierz wolne, aby zobaczyć, jak radzi sobie Twój komputer. Spróbuj zbadać stolicę w grze, aby ją wypróbować.

Właśnie ukazała się najnowsza łatka do rozszerzenia. Nie oczekuj perfekcji. Podczas testowania wystąpił rzadki błąd uniemożliwiający ładowanie tekstur. Wygląda na to, że jest to problem z buforowaniem tekstur, ponieważ zostało wycofane, ale wystarczy być na to przygotowany. Oznacza to również, że nie powinieneś mieć żadnych nowych problemów z rozpoczęciem Battle for Azeroth.

Nie ma jednak powodu, dla którego nie możesz w pełni cieszyć się grą. I oczywiście HEAD!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up