Jak zainstalować Android TV na Raspberry Pi 3?

Istnieje kilka modeli Raspberry Pi, a najnowszy Raspberry Pi 3 jest najlepszy z nich wszystkich. Jest wyposażony w adapter WiFi i Bluetooth oraz 64-bitowy procesor, co czyni go jednym z najlepszych i najtańszych minikomputerów na rynku. Jest mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić z Raspberry Pi, ale przy takich specyfikacjach naprawdę fajnie jest używać go jako telewizora. W tym artykule pokażemy, jak zainstalować Android TV na Raspberry Pi 3.

Notatka - Ten artykuł zawiera instrukcje instalacji w systemie Linux, ale te same kroki dotyczą systemów Windows i Mac OS X. Należy również pamiętać, że używana przez nas wersja Android TV nie jest stabilna i niektóre aplikacje mogą nie działać poprawnie.

Indeks
  1. Rzeczy, których potrzebujesz
  2. Zainstaluj Android TV na Raspberry Pi
  3. Dostępne narzędzie GUI do nagrywania plików graficznych na dysk USB
  4. Ustawienia Android TV
  5. Przenoszenie aplikacji na Android TV z innego telefonu/tabletu z Androidem
  6. ukończenie szkoły

Rzeczy, których potrzebujesz

Oczywiście potrzebujesz Raspberry Pi 3. Potrzebujesz również karty micro SD (najlepiej klasy 10) o pojemności co najmniej 8 GB.

Zainstaluj Android TV na Raspberry Pi

Będziemy używać obrazu Android TV stworzonego przez Geek Till it Hertz.

1. Wejdź na stronę „Maniakiem do Hertza” i pobierz plik

2. Wyodrębnij obraz. Powinieneś teraz mieć plik atvrpi320160530.img. (Nazwa pliku może się zmienić, jeśli programista zaktualizuje kompilację, ale nadal powinna mieć rozszerzenie .img).

3. Włóż kartę micro SD do komputera. (Będziesz potrzebował adaptera USB do kart SD, jeśli Twój komputer nie jest wyposażony w gniazdo kart micro SD).

4. Otwórz terminal. Wpisz następujące polecenie, aby znaleźć lokalizację karty micro SD:

sudo fdisk -l

Musi mieć format "/dev/sdX". W tym przypadku moja karta micro SD znajduje się w slocie „/dev/sdc”.

Notatka : Jeśli twoja karta micro SD nie jest w formacie FAT32, będziesz musiał sformatować ją w formacie FAT32. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia gParted. Utwórz również kopię zapasową zawartości karty SD, ponieważ zostanie ona wyczyszczona w następnym kroku.

4. Uruchom następujące polecenie, aby zainstalować obraz na karcie SD:

dd if=/location/to/androidtv-image-file.img of=/dev/sdX

Zastąp „/location/to/androidtv-image-file.img” rzeczywistą lokalizacją wcześniej pobranego obrazu Android TV. Zastąp także „sdX” rzeczywistą lokalizacją karty micro SD. W moim przypadku polecenie wygląda następująco:

dd if=/home/damien/atvrpi320160530.img of=/dev/sdc

To zajmie trochę czasu. Usiądź wygodnie i ciesz się kawą.

5. Po zakończeniu odłącz kartę SD, podłącz ją do Raspberry Pi i włącz. Powinieneś zobaczyć, jak Twój Android TV się uruchamia.

Dostępne narzędzie GUI do nagrywania plików graficznych na dysk USB

Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy wierszem poleceń lub jesteś użytkownikiem systemu Windows, oto kilka narzędzi GUI, które pomogą Ci nagrać plik img na dysk USB (karta micro SD).

Ustawienia Android TV

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest podłączenie klawiatury i myszy do Raspberry Pi, aby móc poruszać się po ekranie startowym. Gdy uruchomisz go po raz pierwszy, zobaczysz, że na ekranie głównym nie ma nic do zobaczenia poza ikonami „Ustawienia” i „Ustawienia sieciowe”. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to podłączyć Android TV do Internetu.

Użyj klawisza strzałki na klawiaturze (kliknięcie myszą nie działa), przejdź do ikony Ustawienia sieci i naciśnij Enter.

Stamtąd wybierz „Wifi” i włącz go. Następnie wyszuka istniejącą sieć Wi-Fi. Wybierz swoją sieć lokalną i połącz się z nią.

Po połączeniu będziesz musiał zidentyfikować adres IP połączenia sieciowego (w przypadku aplikacji sideloading).

Wybierz podłączoną sieć, naciśnij Enter i wybierz Informacje o stanie.

Wprowadź adres IP. W moim przypadku było to 192.168.1.8.

Możesz dalej przeglądać różne ustawienia, ale na razie są one prawie puste. Aby zainstalować aplikacje, musisz przejść do "Ustawienia -> Bezpieczeństwo i ograniczenia" i włączyć "Nieznane źródła".

Przenoszenie aplikacji na Android TV z innego telefonu/tabletu z Androidem

Przekonasz się, że Twój Android TV nie ma zainstalowanych aplikacji i nie ma sklepu z aplikacjami, w którym można znaleźć i zainstalować nowe aplikacje. W tym celu musimy pobrać aplikację z App Store, abyśmy mogli rozpocząć instalację innych aplikacji. W tym przypadku Sklep Google Play nie jest dobrze obsługiwany w tej wersji Android TV, więc używamy Sklep z aplikacjami Aptoide zamiast tego.

Będziesz potrzebować innego urządzenia z Androidem, aby załadować aplikacje na Raspberry Pi.

1. Na telefonie z Androidem wejdź na stronę Aptoide i pobierz Aptoide TV apk . Alternatywnie możesz pobrać główny apk z Sklep z aplikacjami Aptoide zamiast aplikacji telewizyjnej Aptoide.

2. Po pobraniu pliku APK przejdź do Sklepu Play i zainstaluj aplikację Apps2Fire . (Każda inna aplikacja, która może ładować z boku Kindle Fire, również będzie działać.)

3. Uruchom aplikację Apps2Fire. Przewiń ekran do ostatniej strony „SETUP”. Wprowadź adres IP Raspberry Pi i kliknij „Zapisz”.

4. Gdy Raspberry Pi nadal działa, naciśnij przycisk Prześlij w aplikacji Apps2Fire na telefonie z systemem Android.

Wybierz pobrany wcześniej plik APK Aptoide. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję Zainstaluj.

Jeśli wszystko poszło dobrze, po chwili powinieneś zobaczyć aplikację "Aptoide" na ekranie głównym twojego Raspberry Pi.

To wszystko. Teraz możesz uruchomić aplikację Aptoide i rozpocząć instalowanie innych aplikacji. Zalecam zainstalowanie Eksploratora plików Es, aby można było przeglądać system plików i bezpośrednio instalować plik APK.

ukończenie szkoły

Ta wersja Android TV dla Raspberry Pi jest w tej chwili zepsuta i nie wszystkie aplikacje działają. Przetestowałem go z różnymi grami i aplikacjami telewizyjnymi i niektóre działają dobrze, podczas gdy inne mają problemy z grafiką i wyświetlaniem. Twoje doświadczenie może być inne. Dzięki powyższym instrukcjom będziesz mieć działający Android TV na swoim Raspberry Pi; po prostu nie oczekuj, że wszystko się ułoży. Przyjemność!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up