Jak zaimportować i wyeksportować certyfikat cyfrowy za pomocą Google Chrome na moim komputerze z systemem Windows 10

Certyfikat cyfrowy to taki, który służy do wykonywania przez Internet procedur związanych z administracją publiczną i można go uzyskać za pomocą przeglądarki Google Chrome. To ogólnie są przechowywane w przeglądarce, aby można było z nich korzystać w razie potrzeby.

Autoryzowane stowarzyszenia zawodowe mogą wydawać certyfikaty cyfrowe. Ponadto w Hiszpanii jest to Na ich czele stoi Państwowa Mennica i Fabryka Znaczków lub Europejska Agencja Zaufania Cyfrowego.

Dlaczego ważne jest, aby wyeksportować certyfikat cyfrowy na USB? To więcej niż cokolwiek ze względów bezpieczeństwa. Aby uzyskać kopię na wypadek, gdyby coś stało się z danym komputerem lub przeglądarką.

Musimy być bardzo ostrożni, gdy mamy do czynienia z certyfikatem cyfrowym. bardziej niż cokolwiek innego. tak jak proces ich zdobywania jest dość długi i skomplikowany. Połącz niektóre w Internecie, a niektóre z wizytą w siedzibie firmy. Dlatego, aby tracić czas i bóle głowy, niezbędne jest posiadanie kopii zapasowej.

Dziś mamy to zobaczyć jak wyeksportować certyfikat cyfrowy na USB mieć kopię zapasową lub zaimportuj go na inny komputer.

Należy pamiętać o tym Powiedział, że urządzenie USB powinno być unikalne dla certyfikatu cyfrowego a tam, gdzie masz go używać, powinien być niezawodny komputer.

Należy między innymi wziąć pod uwagę, wersja i złącza pamięci USB, której będziesz używać w tym celu. Oznacza to, że wersja dla lepsza prędkość pod względem przesyłania danych i złącza zapewniającego kompatybilność musisz mieć port komputera.

Indeks
 1. Co to jest certyfikat cyfrowy?
  1. Dlaczego ważne jest, aby mieć kopię zapasową certyfikatu cyfrowego?
 2. Jak uzyskać certyfikat cyfrowy za pomocą przeglądarki Google Chrome?
 3. Jak wyeksportować certyfikat cyfrowy z Mozilla Firefox?

Co to jest certyfikat cyfrowy?

google chrome jedna z najlepszych przeglądarek

Wielkie pytanie z dość prostą odpowiedzią. Certyfikacja cyfrowa służy wielu celom. Obejmuje to oczywiście możliwość cyfrowego podpisywania różnych ważnych dokumentów. Również do identyfikacji na różnych stronach internetowych, takich jak banki.

Kolejną przydatną rzeczą jest wykonywanie różnych procedur online. Dlatego ważne jest, aby go mieć i na wszelki wypadek wykonać kopię zapasową.

Dlaczego ważne jest, aby mieć kopię zapasową certyfikatu cyfrowego?

Wyobraź sobie, jak ważne jest posiadanie kopii zapasowej wszystkich naszych plików osobistych. Znacznie więcej na temat certyfikacji cyfrowej. Nie tylko dlatego, że wypróbowanie innego może być bardzo trudne. Ale także dla kiedy musimy go użyć z innego komputera, dla byle jakiego powodu.

Pamiętaj, że każdy musi używać własnego certyfikatu cyfrowego. Zlub dane innej osoby mogą zostać wykorzystane do wykonania tego typu procedur.

Jak uzyskać certyfikat cyfrowy za pomocą przeglądarki Google Chrome?

W takim razie zobaczmy jak wyeksportować certyfikat cyfrowy na pendrive lub dysk USB. Szczegółowo zobaczymy kroki, które musimy wykonać, aby móc poprawnie wykonać kopię zapasową.

Będziemy używać przeglądarki Google Chrome do zakończenia procesu uzyskiwania kopii certyfikatu cyfrowego. Jest to najbezpieczniejsza przeglądarka i zawsze zalecamy ją w większości przypadków. Jeśli nie masz go na swoim komputerze, nie wahaj się go pobrać.

 • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do menu konfiguracji. W tym celu przechodzimy do prawej górnej części przeglądarki, gdzie znajdziesz trzy poziome punkty.
 • Kliknięcie na nie otwiera menu rozwijane i zobaczysz kilka opcji. Ten, który nas interesuje, zbliża się do końca ”Układ”.
 • Otworzy się nowa karta i tutaj musisz poszukać opcji „Zaawansowane ustawienia„Móc zobaczyć wszystkie opcje dostępne w przeglądarce. Ta opcja znajduje się na dole strony.
 • Teraz musisz wyszukać „Zarządzaj certyfikatamiI kliknij ikonę po prawej stronie.
 • Otworzy się nowe okno, w którym będziesz miał wiele opcji do modyfikacji. Interesuje nas pierwsza zakładka, która mówi „Osobisty”.
 • Jeśli spojrzysz poniżej, zobaczysz trzy przyciski: Importuj, eksportuj i usuwaj. Naciśnij drugi „Eksportuj”.
 • Otwiera nowe okno o nazwie „Kreator eksportu certyfikatów„Więc tutaj mamy kliknąć poniższy przycisk”Naprzód”.
 • Teraz musisz wybrać opcję „Wyeksportuj klucz prywatny„I kliknij ponownie”Naprzód”.
 • Potem znowu naciskasz ”Naprzód”.
 • Pojawi się nowe okno, w którym będziesz musiał wprowadź hasło, aby zabezpieczyć plik udowodnić. Postaraj się, aby było to silne hasło, trudne do odgadnięcia, ale łatwe do zapamiętania.
 • Po zakończeniu trzeba będzie ponownie kliknąć „Naprzód”.
 • Teraz musisz wybrać, gdzie chcesz zapisać wygenerowany plik. W tym celu kliknij „Zbadać„I wybierz napęd USB, który powinien być już podłączony do komputera.
 • Aby zakończyć, kliknij „koniec”.
 • Następnie pojawia się kolejne okno. Wystarczy kliknąć „Być zaakceptowanym”.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest zmiana utworzonego rozszerzenia pliku. Ten stworzony Powinien mieć rozszerzenie .pfx. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest przekonwertowanie go do .p12.

Jeśli nie wiesz, jak zmienić rozszerzenie pliku, kliknij plik prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz „Przemianować„I wybierz rozszerzenie do zapisania .p12.

Jak wyeksportować certyfikat cyfrowy z Mozilla Firefox?

uzyskać cyfrowy certyfikat z komputera

Jeśli jesteś przyzwyczajony do przeglądarki Firefox, użyj jednej z przeglądarek najpopularniejszy i używany na całym świecie. Dlatego musisz go zawsze trzymać zoptymalizowany dla twojego komputera.

Będziemy postępować zgodnie z instrukcjami, które musisz wykonać, aby utworzyć kopię zapasową Twojego certyfikatu cyfrowego, którą musisz mieć ze względów bezpieczeństwa lub używać na innym komputerze.

 • W tym celu mamy „Menu„W prawym górnym rogu ekranu. Kliknij trzy linie po prawej stronie.
 • Następnie musimy przejść do „Wybory”.
 • Następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest kliknięcie „prywatność i bezpieczeństwo„A potem spójrz na część”Certyfikaty„Gdy zobaczysz po prawej stronie przycisk z napisem„Zobacz certyfikaty”.
 • Ze względów bezpieczeństwa może poprosić o hasło. To hasło jest tym hasłem dla utworzonego certyfikatu cyfrowego.
 • Teraz musisz poczekać na pierwszej karcie "Twoje certyfikaty”.
 • Jeśli spojrzysz poniżej, zobaczysz przycisk z napisem „Zrób kopię ... " naciśnij.
 • Następnie musisz określić, gdzie chcesz zapisać plik. to jest czyste potrzebujemy podłączonego dysku USB wybierać.
 • Wybieramy nazwę pliku, a następnie podajemy „Być zaakceptowanym”.
 • Tak samo, jak dzieje się z Chrome, musisz wybierz hasło, aby zabezpieczyć ten plik.
 • Za każdym razem, gdy importujesz plik do nowej przeglądarki będziesz musiał wprowadzić to hasło. Więc to musi być coś, co pamiętasz.
 • Kliknij "Być zaakceptowanym„Poczekaj, aż proces się zakończy, a po jego zakończeniu pojawi się kolejny komunikat informujący nas, że wszystko zakończyło się poprawnie.

Po otrzymaniu cyfrowego certyfikatu wystarczy, że zapiszesz go na pamięci USB. Możesz go również wydrukowaćmieć fizyczną kopię tego ważnego dokumentu.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up