Jak wyodrębnić hasło do mojego komputera Mac lub zarządzać nim przy logowaniu administratora

Bardzo przydatne jest hasło blokujące, takie jak chronić naszą prywatność. Szczególnie jeśli mamy komputer w biurze, warto ustawić dla niego hasło; Tak proste, że nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do naszych prywatnych dokumentów lub danych.

Gdy udostępniasz swój komputer różnym osobom, może tak być wtrącać się w swoje osobiste pliki, więc znalezienie sposobu na ochronę jest bardzo dobrą opcją, jeśli nie masz nic przeciwko temu, możemy zasugerować pewne bezpieczne i oryginalne hasła, aby zapewnić większe bezpieczeństwo na urządzeniu.

Możesz jednak mieć teraz komputer w domu i czuć się z nim komfortowo wolność nie wpisywania haseł, oszczędzenie Ci problemu z logowaniem się za pomocą hasła. W takim przypadku nauczymy Cię, jak usunąć hasło z komputera Mac.

Indeks
 1. Jakie są wady i zalety posiadania hasła
 2. Jak łatwo usunąć hasło do komputera Mac podczas logowania
 3. Jak usunąć hasło z komputera Mac po uśpieniu krok po kroku
 4. Jakie są najlepsze menedżery haseł dla systemu Mac OS X.
  1. Dashlane ma kilka naprawdę fajnych funkcji.
  2. Sticky Password, ma możliwość przechowywania dużej ilości danych.
  3. Opcja Keeper, która pozwala wypróbować za darmo.
  4. LastPass to jeden z najbezpieczniejszych sposobów.
  5. EnPass jest najlepszy w autouzupełnianiu
  6. 1Password, wypróbuj bezpłatnie, zanim zdecydujesz
  7. Brelok jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i tradycyjnych.

Jakie są wady i zalety posiadania hasła

Jedną z zalet posiadania hasła podczas logowania jest to bezpieczeństwo. Nie ma ryzyka, że ​​zaciekawiona osoba spróbuje przejrzeć Twoje pliki, foldery, muzykę lub obiekty prywatne.

A jeśli Twój komputer zostanie skradziony, będziesz mieć spokój ducha, jeśli nie wpadną na niego wcześniej. blokada ekranu; utrudniając im dostęp do prywatnych witryn, takich jak Twoje konta lub dostęp do danych osobowych lub plików.

Ma jednak również wady. A prawda jest taka, że ​​przy logowaniu zawsze trzeba podać hasło; lub gdy komputer zrelaksować się. Dlatego usuwając hasło z komputera Macintosh, będziesz mógł wprowadzić je w łatwiejszy i szybszy sposób.

zawsze wprowadzaj hasło

Chociaż można przyzwyczaić się do używania hasła za każdym razem, gdy się logujemy, może tak być czujemy, że tego nie potrzebujemy, chociaż powinieneś rozważyć jego posiadanie.

Tylko dlatego, że widzimy, że nasz komputer znajduje się w bezpiecznym miejscu, może to być nasz dom; i nikt inny nie może uzyskać dostępu do naszego komputera. Więc czy to z tego czy innego powodu chcesz wyłączyć blokadę, a następnie pokażemy, jak usunąć hasło z komputera Mac.

Jak łatwo usunąć hasło do komputera Mac podczas logowania

 1. Udać się "Preferencje systemowe ”, a raz„ Użytkownicy i grupy ”.
 2. W tym oknie, które się pojawi, zobaczysz swoje dane, takie jak nazwa użytkownika i inne dane logowania. Kliknij zegar, który zostanie zablokowany w lewym dolnym rogu. Po kliknięciu musisz podać swoje hasło, które obecnie masz.
 3. Następnie kliknij "Opcje logowania ”i wybierz„ Automatyczne logowanie ”; wprowadź ponownie swoją nazwę użytkownika i hasło.
 4. I gotowy! Będzie już hasło logowania zostało usunięte z komputera Mac.

Ale jest też inny przypadek i wtedy komputer przechodzi w stan uśpienia; jak tylko ją aktywujesz, pojawi się hasło. Jeśli chcesz dezaktywować tę opcję, pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak usunąć hasło z komputera Mac po uśpieniu krok po kroku

 1. Przede wszystkim najpierw upewnij się, czy File Vault jest włączony. W tym celu musimy przejść do „Preferencji systemowych”, następnie do „Zabezpieczeń i systemu” i wtedy zobaczymy opcję Sejf plików. Jeśli jest aktywna, musimy wybrać opcję "Dezaktywacja".
 2. Po zakończeniu procesu poszukamy odpowiedniej opcji "generał" a my go wybierzemy. W lewej dolnej części pojawi się dzwonek, który musimy nacisnąć; aw oknie, które wychodzi, będziemy wprowadź nazwę użytkownika i hasło. Wszystko po to, aby wprowadzić zmiany, których potrzebujemy.
 3. Następnie przechodzimy do opcji „Poproś o hasło po uśpieniu lub uruchom wygaszacz ekranu”. A następnie potwierdzamy akcję, naciskając pudełko „Wyłącz blokowanie ekranu”.
 4. Następnie zada nam pytanie „Czy chcesz dezaktywować pęku kluczy iCloud i usunąć hasła Safari zapisane na tym Macu?”; i daje opcje dalszego korzystania z pęku kluczy lub wyłączania i usuwania haseł. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj jednak, że jeśli nadal będziesz używać pęku kluczy, jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego komputera, będzie miał dostęp do wszystkich Twoich haseł.
 5. I gotowy! Na jak długo usuniesz hasło Macintosh wraca ze snu.

system rozwiązywania problemów

Ty również możesz mam inny problem z komputerem, na przykład jeśli zauważysz, że Twój Mac nie jest połączony z Internetem, w sekcji Zobacz, jak to zrobić, nauczymy Cię, jak rozwiązać ten problem.

Chociaż prawdą jest, że system operacyjny Windows nadal ma największy udział w rynku, duża liczba użytkowników ma własne urządzenia Mac od ludzi z Apple, aw tym konkretnym przypadku chcieliśmy nimi żyć.

Zdarza się, że każdy ma różne konta w różnych witrynach internetowych, sieciach społecznościowych i platformach, które wymagają od nas podania hasła, aby uzyskać do nich dostęp. Z biegiem czasu liczba haseł stała się tak duża możemy o nich zapomnieć.

W takich przypadkach zawsze zaleca się skorzystanie z menedżera haseł, który nam pomoże, i chociaż jest wiele bardzo dobrych, chcieliśmy wybrać te największe. Polecane dla systemu Mac OS X..

skorzystaj z polecanego menedżera

Jakie są najlepsze menedżery haseł dla systemu Mac OS X.

Jak powiedzieliśmy, w kolejnych wierszach chcemy sprawdzić, kim jesteśmy najlepsi menedżerowie haseł W przypadku systemu operacyjnego Mac OS X duża liczba aplikacji z pewnością będzie dla Ciebie bardzo przydatna.

Dashlane ma kilka naprawdę fajnych funkcji.

Zacznijmy od jednej z najbardziej znanych aplikacji na Mac OS X, jakie mieliśmy w tamtym czasie zarządzaj naszymi hasłami. Chociaż jest w stanie zaoferować nam wiele interesujących funkcji front-endowych, płatna wersja tej usługi jest szeroko stosowana.

Jeśli chodzi o wersję darmową, musimy powiedzieć, że pozwala nam ona bezpiecznie przechowywać do 50 kont, co prawdopodobnie wystarczy dla wielu osób. Ma też atrybuty, które nam na to pozwalają autouzupełnienie synchronizować formularze, a także wszystkie informacje w jednym urządzeniu.

Jeśli przejdziemy do wersji płatnej, musimy powiedzieć, że limit konta znika całkowicie, więc możemy zarządzać i udostępniaj nasze hasła, kiedy tylko zechcemy. Uzyskamy również dostęp do priorytetowego systemu pomocy w rozwiązywaniu problemów.

Sticky Password, ma możliwość przechowywania dużej ilości danych.

Kolejna bardzo dobra aplikacja do zarządzania wszystkimi danymi używanymi na urządzeniu w zakresie haseł, znowu taka, która ma takie funkcje, jak formularze do samodzielnego wypełnianiaczy też możliwość przechowywania wszystkich naszych danych użytkownika. Posiada również wirtualny portfel, w którym możemy przechowywać płatności.

Ponownie, plik Usługa Sticky Password Ma wersję darmową i płatną oraz specyfikę, którą możemy w tym drugim przypadku uzyskać ciekawe rabaty jeśli otrzymamy ostateczną darowiznę.

Opcja Keeper, która pozwala wypróbować za darmo.

Kolejna aplikacja, która oczywiście pozwoli Ci zarządzać Twoimi danymi osobowymi zrób swoje nazwy użytkownika, hasła i wiele więcej.

W szczególności ma wiele planów wg do użytku, który chcemy dać. I jakby tego było mało, możesz wypróbować go przez dwa tygodnie za darmo, aby przekonać się, czy cię uszczęśliwi.

LastPass to jeden z najbezpieczniejszych sposobów.

Jedna z kwestii, która bardzo nam się spodobała w tej platformie, jest związana z tym, że ma system wewnętrzny Dzięki temu wiemy, kiedy replikowane są dwa klucze, co zapobiega temu, ponieważ nasze zabezpieczenia mogą być sprawdzane.

Oczywiście nie może zabraknąć również innych dodatkowych elementów, takich jak automatyczne wypełnianie formularzy zapisz wszystkie dane dotyczące płatności, które dokonujemy lub otrzymujemy, a także oferowania nam kilkudniowego okresu próbnego.

formularze elementów danych

EnPass jest najlepszy w autouzupełnianiu

Kolejny program zaprojektowany, aby pomóc Ci w zarządzaniu kontami i hasłami, który wyróżnia się tam, gdzie jest włączony liczba formularzy wszelkiego rodzaju kont na naszych zwykłych stronach.

Chociaż ma płatną wersję, która usuwa pewne ograniczenia, dla większości użytkowników to może wystarczyć z jego bezpłatną wersją.

1Password, wypróbuj bezpłatnie, zanim zdecydujesz

1Password to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych opcji, jakie możemy znaleźć w tym segmencie, wysoko ceniona przez użytkowników usługa, która pozwala nam cieszyć się testowaniem bezpłatnie przez cały miesiąc zanim będą musieli opanować którykolwiek z wielu planów, które mają do zaoferowania, osobisty, rodzinny lub biznesowy.

Brelok jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i tradycyjnych.

Ostatecznie nie mogliśmy zignorować tej aplikacji opracowanej przez Sami specjaliści Apple, biorąc pod uwagę, że przedstawiamy menedżera haseł, który umożliwia przechowywanie różniących się od siebie kluczy.

Nie tylko te, które mają dostęp do tradycyjnych stron internetowych, ale także te pokrewne Serwery FTP, konta SSHitp. Ponadto jest całkowicie darmowy.

Czy łatwo zarządzałeś hasłem do komputera Mac?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up