Jak wyłączyć ochronę DVD i Blu-Ray, aby skopiować na komputer lub DVD 5

Jak wykonać kopię nawet chronionego dysku DVD lub Blu-ray na komputerze lub skompresować DVD9 do dysków 4,7 GB

Jak wielu użytkowników komputerów wie, jest ich kilka Programy do kopiowania dysków DVD na komputer, naprawdę świetne do tworzenia kopii zapasowych komputera i nagrywania na inne dyski DVD. Kiedy zaczynają się trudności Płyta DVD jest zabezpieczona przed kopiowaniem (W większości przypadków DVD Video) i chcemy, aby tak było Skopiuj DVD z normalnym palnikiem. Chociaż praktyka ta znacznie się zmniejszyła na przestrzeni lat (ze względu na rozpowszechnienie transmisji strumieniowej), użytkownicy, którzy decydują się na kopiowanie dysków DVD objętych prawami autorskimi, nadal nie wiedzą, jak i które programy są używane do szybkiego kopiowania treści z optycznego dysku DVD.

W tym przewodniku przedstawiliśmy ostateczną metodę, aby to zrobić Kopiuj chronione płyty DVDaby wykonać kopię dysku twardego lub nagrać zawartość na płytę DVD o standardowym rozmiarze (4,7 GB) lub inny kompatybilny typ płyty.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Jak utworzyć DVD wideo do oglądania w telewizji

Indeks
  1. Jak skopiować chroniony dysk DVD lub Blu-ray
    1. Jak usunąć wszystkie zabezpieczenia dysków (DVD i Blu-ray)
    2. Jak skopiować całą płytę na komputer (kopia 1: 1)
  2. Jak zgrać DVD9 na DVD5 lub plik wideo
    1. Wnioski

Jak skopiować chroniony dysk DVD lub Blu-ray

Procedura kopiowania zabezpieczonych dysków DVD dotyczy również filmów Blu-ray. Jednak w tym drugim przypadku plik Nagrywarka Blu-ray aby móc skopiować zawartość i ewentualnie skopiować ją na czystą płytę CD. Przypominamy, że osobiste kopiowanie z urządzeń kopii zapasowych jest nadal dozwolone Dystrybucja lub dalsza sprzedaż wykonanych kopii jest niedozwolona.

Jak usunąć wszystkie zabezpieczenia dysków (DVD i Blu-ray)

Zanim zastanowimy się, jak wyodrębnić zawartość chronionych dysków, musimy przyjrzeć się systemom szyfrowania, które uniemożliwiają skopiowanie dysku na komputer. Najprostszym i najbardziej bezpośrednim programem do natychmiastowego usuwania szyfrowania z chronionych płyt DVD jest AnyDVD HD, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

Aby usunąć ochronę DVD i Blu-ray, uruchom program i upewnij się, że jest aktywny w zasobniku systemowym w prawym dolnym rogu. Gdy program jest aktywny w pamięci, włóż dysk optyczny do czytnika i do nagrywarki, aby usunąć wszystkie funkcje ochronne z DVD lub Blu-ray podczas pracy (bez naciskania). Jesteśmy teraz gotowi do kopiowania, wyodrębniania lub kompresowania zawartości dysku bez obawy o błędy kopiowania.
Niestety AnyDVD HD jest dostępny tylko za dodatkową opłatą, ale ze wszystkich jego funkcji możemy korzystać bezpłatnie przez 14 dni.

Jest to całkowicie darmowy program DVD43 (także dla Windows 10), który umożliwia Skopiuj zawartość chronionej płyty DVD na dysk twardy komputera. Po zakończeniu instalacji zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie komputera. DVD43 uruchamia się w tle i jest wskazywany przez symbol obok zegara. Włóż dysk DVD do skopiowania do napędu, a DVD43 rozpocznie wyszukiwanie kluczy szyfrowania lub ochrony (ikona w zasobniku systemowym pojawi się jako buźka). Gdy ikona zmieni kolor na zielony, przejrzyj katalog DVD. MI. Skopiuj folder VIDEO_TS z dysku DVD na dysk twardy komputera. Mogą istnieć inne katalogi, takie jak AUDIO_TS, ale są to również pliki, które możesz zignorować.
Po zakończeniu procesu kopiowania dysku twardego możesz obejrzeć film z VLC media player na swoim komputerze, przechodząc do menu Media -> Otwórz folder - Wybierz folder VIDEO_TS. Film będzie uzupełniony o dodatkowe menu i funkcje.

Jak skopiować całą płytę na komputer (kopia 1: 1)

Najprostsza kopia, jaką możemy wykonać, jest taka Kopia 1: 1 CDoznacza to, że cała zawartość dysku jest zapisana w jednym pliku cyfrowym o takim samym rozmiarze jak dysk. Dla lepszego zrozumienia weźmy na przykład dysk twardy z plikami zajmującymi do 20 GB, az programami, które Wam pokażemy za chwilę możemy stworzyć plik na pececie z dokładnością dokładnie do 20 GB.

Pierwszym programem, którego możemy użyć do wykonania kopii 1: 1 dysku twardego, jest AnyDVD Ripper, małe narzędzie wbudowane w program AnyDVD, o którym mówiliśmy w poprzednim rozdziale.

Aby go użyć, naciśnij prawy przycisk na ikonie AnyDVD (na pasku zadań) i dotknij elementu Utwórz plik obrazuUpewnij się, że wybrałeś źródło nagrywarki lub napędu zawierającego płytę, którą chcesz skopiować. Wybierz ścieżkę, w której chcesz zapisać kopię, i wyczyść pole wyboru Utrzymuj ochronę następnie naciskamy Skopiuj DVD.

Alternatywnie możemy skopiować cały dysk twardy z programem do komputera PC ImgBurn, jest dostępny do bezpłatnego pobrania pod adresem oficjalna strona.

Aby kontynuować, upewnij się, że AnyDVD jest nadal aktywny w pamięci, a następnie otwórz ImgBurn i naciśnij Zrób zdjęcie dysku twardegoUpewnij się, że wybrano napęd lub nagrywarkę zawierającą płytę, którą chcesz skopiować, i wybierz miejsce docelowe dla pliku (w sekcji) cel) następnie naciśnij Kopiuj aby wykonać kopię 1: 1 płyty.

Jak zgrać DVD9 na DVD5 lub plik wideo

Z drugiej strony, jeśli musimy zgrać DVD9 na DVD5, lub jeśli chcemy zgrać dyski optyczne do plików wideo MP4 lub MKV, możemy skorzystać z programu Kopia DVDFab DVD, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

Ten program pozwala nam szybko usunąć wszystkie zabezpieczenia przed kopiowaniem z dysku (bez konieczności używania AnyDVD) i zgrać DVD9, aby zmieścił się na DVD5 lub przekonwertować zawartość dysku (filmy) na DVD. Pliki wideo MP4więc możesz to zobaczyć wszędzie.
Aby w pełni wykorzystać potencjał tego programu, aktywujmy wersję próbną, włóż DVD lub Blu-ray do skopiowania do odtwarzacza lub nagrywarki i przejdź do Kopiujnaciskamy Klonowanie / spalanie lub naciśnij menu RippaKoniecznie wybierz MP4 jako wyjście wideo. Jeśli wybierzesz zawartość i wciśniesz start, nasze DVD zostanie natychmiast pozbawione ochrony, skopiowane na zwykły dysk DVD lub zapisane na dysku twardym Twojego komputera!
Ten program również nie jest darmowy, ale umożliwia bezpłatne testowanie wszystkich funkcji przez 15 dni.

Kolejnym całkowicie darmowym programem, którego możemy użyć do zgrywania filmów DVD, jest Hamulec ręczny, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

Aby z niego skorzystać, najpierw uruchomimy AnyDVD, aby usunąć ochronę przed kopiowaniem. Wkładamy płytę CD do odtwarzacza lub nagrywarki i otwieramy ją Hamulec ręcznynaciskamy Otwórz dysk CDwybierzmy najdłuższą ścieżkę wideo w menu tytuł (który z pewnością zawiera film), wybieramy jeden z profili konwersji dostępnych w menu Wstępne konfiguracje (W przypadku płyt DVD zalecamy Dźwięk przestrzenny HQ 576p25 i polecam Bly-Ray Dźwięk przestrzenny Super HQ 1080p30) wybieramy jako pojemnik MP4 lub MKV następnie naciskamy Zacznij programować aby rozpocząć konwersję do plików wideo.

Wnioski

Dzięki metodom opisanym powyżej nie musimy szukać innych przewodników dotyczących kopiowania i kompresowania chronionego dysku DVD na dysk DVD o pojemności 4,7 GB. Postępując zgodnie z instrukcjami sztuczkitechniczne, mamy wszystko, czego potrzebujesz. Musisz mieć możliwość tworzenia kopii zapasowych naszych oryginalnych dysków DVD, wykonując kopie dysków w skali 1: 1 lub zgrać zawartość do pliku wideo, aby zawsze można było zachować kopię oryginalnej płyty i chronić ją przed zużyciem. Jest kilka płatnych programów, ale jeśli jesteśmy fanami filmów i kolekcji DVD lub Blu-ray, AnyDVD jest wart wszystkich pieniędzy.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury naszych poradników Konwertuj wideo, MP4 na DVD i DVD na MP4 jest Konwertuj filmy za pomocą VLC na komputerze z systemem Windows.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up