Jak wyłączyć automatyczne sprawdzanie na Androidzie i iPhonie

Jeśli automatyczna korekta w telefonie przeszkadza lub nieprawidłowo poprawia słowa, zobaczmy, jak ją wyłączyć.

Autokorekta w nowoczesnych smartfonach zastąpiła stary T9, który wielu użytkowników zapamięta jako naprawdę przydatne narzędzie do szybkiego wpisywania zdania lub słowa bez wpisywania wszystkich liter. Nowoczesne korektory automatyczne bazują na próbkach pisma ręcznego pobranych z Internetu i dostosowują się do naszej pisowni. Zapisują najczęściej używane słowa i zawsze podają wskazówkę w górnej części wirtualnej klawiatury. Jednak nie zawsze jest różowo: nawet korektor może popełniać błędy, a jeśli spieszysz się z pisaniem, ryzykujesz pozostawienie złego wrażenia na czacie lub w sieciach społecznościowych.

W tym przewodniku postaramy się rozwiązać problem, pokazując ci Jak wyłączyć automatyczne sprawdzanie na Androidzie i iPhoniewięc możesz pisać bez sugestii. W tym trybie musimy dostosować nasz styl pisania, aby ręcznie uzupełniać wszystkie słowa. Po kilku ćwiczeniach możemy jednak obejść się bez korektora i przywrócić wcześniej napisaną prędkość pisania.

Indeks
 1. Jak wyłączyć automatyczną korektę
  1. Wyłącz automatyczne sprawdzanie w systemie Android
  2. Wyłącz automatyczną korektę na iPhonie / iPadzie
  3. Zmień wysokość wirtualnej klawiatury
  4. Wybierz nową klawiaturę
  5. Wnioski

Jak wyłączyć automatyczną korektę

Jednak wyłączenie automatycznej korekty w nowoczesnych smartfonach to prosta i niedroga operacja To nieuchronnie wpływa na naszą szybkość pisania. Zanim podejmiemy tak drastyczną decyzję, spróbujmy zmienić strój klawiatury lub użyć nowej klawiatury predykcyjnej. W tym kontekście utworzyliśmy poniżej dwa rozdziały, aby zachować automatyczny korektor i ulepszyć przewidywanie słów.

Wyłącz automatyczne sprawdzanie w systemie Android

Aby wyłączyć automatyczne sprawdzanie na Androidzie, otwieramy aplikację ustawieniawejdźmy do menu Języki i wpis (Jeśli nie możemy go znaleźć, skorzystamy z paska wyszukiwania menu Ustawienia) naciskamy Zarządzaj klawiaturamiNaciśnij menu Ustawienia pod aktywną klawiaturą (zwykle Gboard) i przejdź do menu Korekta tekstu i wyłącz przełącznik obok elementu Auto-korekta.

Proces można powtórzyć dla dowolnej innej klawiatury dostępnej dla systemu Android, w tym klawiatur dostarczonych przez producenta: zmieniają się tylko niektóre pozycje menu, ale efekt końcowy jest taki sam. Zalecamy jednak, aby zachować sugestie słów i inne automatyzacje, takie jak automatyczne wielkie litery i kropka, z podwójną spacją, aby uniknąć nadmiernego spowolnienia pisania i zachować dobre pismo odręczne.

Wyłącz automatyczną korektę na iPhonie / iPadzie

Jeśli korzystamy z iPhone'a lub iPada, możemy wyłączyć autokorektę, otwierając aplikację ustawieniai przenosi nas do menu Generałnaciskając menu klawiatura i wyłącz przełącznik obok elementu Auto-korekta.

Ponownie w tym przypadku zalecamy, aby nie zmieniać innych automatyzacji zawartych w klawiaturze Apple, aby zawsze otrzymywać odpowiednie sugestie, sprawdzać pisownię i szybko wstawiać emotikony bez konieczności ich wyszukiwania.

Zmień wysokość wirtualnej klawiatury

Jeśli nie chcemy rezygnować z automatycznego korektora, postarajmy się, aby nasze pisanie było jeszcze dokładniejsze, aby proponowane słowa coraz bardziej pasowały do ​​tego, co chcemy napisać. Najlepszą radą dotyczącą poprawy dokładności pisma ręcznego jest edycja Wysokość klawiaturyaby lepiej wykorzystać nowy Ekrany 6 cali lub większe i powiększaj, łatwiej naciskaj klawisze.

Aby zmienić wysokość klawiatury Android Gboard, wróćmy do ścieżki Ustawienia -> Język i wprowadzanie -> Zarządzaj klawiaturami -> Ustawienia (Gboard)naciśnijmy menu Ustawienianaciśnijmy menu Wysokość klawiatury i wybierz głos pomiędzy Średni wzrost, wysoki lub Bardzo wysoko.

Oczywiście również bardzo zależne od naszych odczuć: wybieramy wysokość, która sprawia, że ​​czujemy się bardziej komfortowo i która pozwala nam szybko pisać bez wyłączania automatycznego korektora.

Nie możemy zmienić wysokości klawiatury na iPhone'ach i iPadachMożemy jednak skorzystać z funkcji zoomu wbudowanej w system operacyjny iOS. Aby go aktywować, idziemy ścieżką Ustawienia -> Ogólne -> DostępnośćNaciskamy głos Powiększanie i aktywujemy przełącznik. Po aktywacji przesuwamy białe pole na dole obszaru klawiatury, jeśli to konieczne, aby użyć zoomu i dokładniej naciskać klawisze.

Wybierz nową klawiaturę

Oprócz zmiany wysokości klawiatury (jeśli to możliwe), możemy usprawnić korzystanie z autokorekty, dodając klawiaturę innej firmy z zaawansowanym systemem predykcji, takim jak: Swiftkey, dostępne bezpłatnie dla Android i dla iPhone / iPad.

Dzięki tej klawiaturze możemy znacznie poprawić szybkość pisania, dzięki bardzo precyzyjnemu i wydajnemu systemowi przewidywania, który dzięki analizie wszystkich słów używanych już w przeszłości jest w stanie przewidzieć całe zdania jeszcze przed ich napisaniem. Raz spróbowaliśmy, nigdy nie wrócimy! Przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się o innych klawiaturach innych firm dostępnych dla nowoczesnych smartfonów. Najlepsze klawiatury na Androida, które zmieniają sposób pisania.

Wnioski

Autokorekta w nowoczesnych klawiaturach wirtualnych może być bardziej irytująca niż użyteczna, dlatego wielu użytkowników ją wyłącza i kontynuuje tradycyjne pisanie, mając jedynie sugestie dotyczące fraz u góry. Jeśli wyłączysz tę funkcję, będziemy musieli dostosować się przez kilka dni. Nie martw się o błędy. To normalne. Jeśli naprawdę nie możemy zrezygnować z autokorekty, spróbujmy zmienić wysokość klawiatury, użyć funkcji powiększenia na iPhonie i iPadzie lub użyć nowej klawiatury z bardziej wydajnym systemem przewidywania.

W naszej instrukcji znajdziesz dalsze cenne wskazówki dotyczące szybkiego pisania na smartfonie Pisz szybciej na smartfonie z systemem Android lub iPhone, dotykając ekranu. Z drugiej strony, jeśli dźwięk klawiatury przeszkadza nam, gdy ją naciskamy, możemy rozwiązać ten problem, czytając nasz artykuł Jak wyłączyć dźwięk klawiatury na Androidzie i iPhonie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up