Jak włączyć komputer za pomocą poleceń głosowych Alexa

Czy chcemy zdalnie włączać komputer za pomocą poleceń głosowych? Zobaczmy, jak to działa z asystentem głosowym Amazon Alexa.

Dzięki Amazon Alexa nauczyliśmy się sterować głosem wielu urządzeń domowych - wystarczy dodać kilka Inteligentne wtyczki lub kup urządzenia z obsługą Wi-Fi i Alexa aby wprowadzić odrobinę futurystycznej automatyki domowej do naszego domu. Z tej fali futuryzmu pozostał tylko komputer osobisty, dla wielu nadal niezbędny do pracy lub nauki. A co by było, gdybyśmy powiedzieli ci, że Alexa może również włączyć komputer za pomocą poleceń głosowych?

W tym przewodniku pokażemy Ci wszystkie niezbędne kroki, aby móc to zrobić Włącz komputer z AlexąDzięki temu możesz przygotować stację roboczą jeszcze zanim usiądziesz przed nią lub zaprogramować komputer tak, aby włączał się o ustalonych porach tak, aby komputer był naprawdę inteligentny i integrował się z resztą zakupionych już przez nas urządzeń automatyki domowej. .

Indeks
  1. Włącz komputer z Alexą
    1. Prace przygotowawcze na PC
    2. Aktywuj polecenia głosowe Alexa
    3. Wnioski

Włącz komputer z Alexą

W kolejnych rozdziałach pokażemy jak przygotować komputer do zdalnego startu (przygotowanie BIOS-u i karty sieciowej), jak podłączyć komputer do modemu, aby budzik działał i abyśmy mogli włączyć komputer i na koniec pokażemy, jak przygotować Alexę do przyjmowania poleceń głosowych za pomocą praktycznej umiejętności.

Prace przygotowawcze na PC

Aby włączyć komputer za pomocą poleceń głosowych Alexa, musisz włączyć tę opcję Obudź się w sieci LAN (WOL), który działa dobrze tylko wtedy, gdy komputer jest podłączony za pomocą kabla Ethernet (bez Wi-Fi). Zanim cokolwiek zrobię Weźmy kabel Ethernet i podłączamy komputer do naszego modemu lub routera; Jeśli modem jest zbyt daleko, aby można było poprowadzić kabel Ethernet, rozważ użycie modemu Połączenie Powerline, możemy to zrobić Umieść nas na Amazon za mniej niż 60 €.

Jeśli nigdy nie korzystaliśmy z Powerline do łączenia się z Internetem, zapraszamy do przeczytania naszego przewodnika Internet w gniazdku z Powerline. Po podłączeniu komputera do modemu kablowego uruchom ponownie komputer i otwórz ekran BIOS / UEFI. W tym przypadku również możemy skorzystać z pomocy naszego przewodnika Uzyskaj dostęp do systemu BIOS na komputerach wszystkich marek.

Po wejściu do BIOS / UEFI przejdźmy do zarezerwowanego obszaru zaawansowane i zobacz, czy jest artykuł poświęcony temu tematowi Obudź się w sieci LAN;; Ten artykuł może mieć różne nazwy, z których najczęstsza Obudź się w sieci LAN, WOL LAN, Włącz przez PCIE / PCI, Przebudzenie magicznego pakietu, Obudź się na zdarzenie PCI, Pakiet magiczny. Znalazłeś właściwy element, włącz go i wyjdź z BIOS / UEFI. Pamiętaj, aby zapisać ustawienia.

Następnym razem, gdy uruchomisz system Windows 10, dotknij w lewym dolnym rogu menu Start, znajdź element i otwórz go Stan sieciKliknij element Zmień opcje mapyKliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową Ethernet (LAN) i wybierz element własnośćwciśnijmy przycisk Skonfiguruj (bezpośrednio pod nazwą urządzenia sieciowego) i na koniec przejdź do zakładki zaawansowane.

Na wyświetlonej liście znajdujemy i aktywujemy artykuł Obudź się przy magicznym opakowaniu lub podobne artykuły; Po aktywacji głosu naciśnij przycisk dobrze i uruchom ponownie komputer, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Aby uniknąć przyszłych problemów z przekierowaniem portów, które umożliwiają zdalne włączenie komputera, otwórz menu Start i wyszukaj aplikację Power ShellKliknij aplikację prawym przyciskiem myszy i naciśnij Wykonaj jako administrator aw terminalu, który się otworzy, wprowadzamy następujące polecenia:

netsh advfirewall firewall add rule name="Wake UDP" dir=in action=allow profile=any localport=9 protocol=UDP edge=yes

netsh advfirewall firewall add rule name="Wake TCP" dir=in action=allow profile=any localport=9 protocol=TCP edge=yes

Na koniec wciskamy Enter i restartujemy komputer. Zanim przejdziesz do kolejnego rozdziału instrukcji, otrzymasz również adres MAC naszej karty sieciowej Ethernet (patrz instrukcja) Adres MAC: co to jest, jak jest znajdowany, do czego służy?.

Aktywuj polecenia głosowe Alexa

Teraz, gdy komputer można obudzić „zdalnie”, otwórzmy witrynę internetową pod kątem umiejętności, których będziemy używać w przypadku Alexy, tj. H. WoLskill.

Po otwarciu witryny kliknij przycisk Połącz z Amazon i wprowadź poświadczenia konta Amazon powiązanego z Echo lub Echo Dot używanym w domu. Następnie naciśnij menu Panel sterowania urządzeniaWybierz dowolną nazwę, aby komputer był włączany zdalnie (wybierz go bardzo łatwo, ponieważ jest to ważna część polecenia głosowego) Adres MAC w odpowiednim polu i na koniec naciśnij klawisz Dodaj. Po wykonaniu umiejętności pozostaje tylko dodać ją do Alexy: aby iść w tym kierunku, otworzymy aplikację Amazon Alexa na naszym telefonie (przypomnimy Ci, że jest dostępna dla Android i dla iPhone / iPad), przejdźmy do menu Inny, naciskamy artykuł Umiejętności i gryszukamy kompetencji Obudź się w sieci LAN (przez Oscara Penelo) i na koniec wciśnij przycisk Aktywuj do użytku.

Wnioski

Jeśli od teraz wszystko poprawnie skonfigurowaliśmy, możemy włączyć komputer uruchamiając komendy głosowe. "Alexa, włącz kamerę PC"lub"Alexa, włącz komputer w salonie”, z nazwą, która różni się w zależności od nazwy wybranej podczas konfiguracji usługi. Możesz więc uruchomić komputer zaraz po przebudzeniu i pozwolić mu natychmiast pobrać aktualizacje lub pozwolić mu uruchomić się po cichu w Um, aby mieć już komputer rozpoczęło się, aby rozpocząć procedurę, wszystko, co musimy zrobić, to przeczytać nasze instrukcje Amazon Alexa: Jak tworzyć procedury i nowe polecenia głosowe.

Aby móc włączyć komputer zdalnie lub z domu (np. Aby inteligentnie pracować z komputerem stacjonarnym), zalecamy przeczytanie naszych instrukcji Jak zdalnie włączyć komputer do pracy zdalnej. Z drugiej strony, jeśli chcemy włączyć komputer ze smartfona, możemy przeczytać naszą dogłębną analizę Włącz, używaj i wyłączaj komputer za pomocą smartfona.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up