Jak używać zewnętrznego dysku twardego z konsolą Xbox One

Jak być może wiesz lub nie, wszystkie gry AllXbox One muszą być w pełni zainstalowane na dysku twardym Twojej konsoli, aby zapewnić najlepsze wrażenia z gry. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy kupiłeś grę na fizycznym dysku.

Oczekiwanie na instalację nie jest takie złe, ale szybkość, z jaką pamięć się wyczerpuje, już tak. Problem wynika z tego, że Xbox One jest ogromny .

Na przykład kolekcja Master Chief waży aż 62,74 GB. Grand Theft Auto V to aż 49,03 GB. Aby spojrzeć na te liczby z perspektywy, Xbox One jest wyposażony w 500 GB, 1 TB lub 2 TB pamięci na pokładzie. W przypadku wysokobudżetowych tytułów, które często wynoszą około 50 GB, możesz zobaczyć, jak pamięć może szybko stać się problemem.

W przeszłości, gdy przestrzeń była ograniczona, opcje były ograniczone, z których żadna nie była szczególnie atrakcyjna. Jednym z możliwych rozwiązań była wymiana wewnętrznego dysku konsoli Xbox One na większy.

Niestety, Microsoft nie zgadza się na to i unieważni gwarancję Twojej konsoli. Jedyną inną opcją było usunięcie i ponowne zainstalowanie gry, jeśli chcesz w nią zagrać ponownie. Oznaczało to, że ludzie z dużymi bibliotekami gier, którzy mieli nadzieję, że będą mogli w dowolnym momencie zagrać w co tylko zechcą, mieli pecha.

Na szczęście Microsoft wysłuchał zbiorowych jęków niespokojnych właścicieli Xboksa i wydał aktualizację, która pozwala użytkownikom podłączyć zewnętrzny dysk twardy. Obecnie Xbox One obsługuje jednocześnie dwa dyski zewnętrzne, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo rozszerzyć swoją pamięć masową.

Czy jesteś gotowy, aby zwiększyć pamięć swojej konsoli Xbox One po tej ogromnej łatce Mass Effect Andromeda? Uwierzyliśmy w to.

Indeks
  1. wymaganie
  2. Laptop czy komputer stacjonarny?
  3. instalacja
  4. Zarządzanie grami i aplikacjami

wymaganie

Zanim wyjmiesz starą pamięć USB z szuflady i włożysz ją do jednego z portów USB Xbox One, jest kilka warunków. Po pierwsze, dysk musi mieć co najmniej 256 GB. Oznacza to, że możesz używać pamięci USB, o ile jest wystarczająco duża.

Po drugie, dysk musi być USB 3.0. Powód jest prosty: USB 3.0 oferuje szybsze transfery. USB 3.0 obsługuje szybkość przesyłania danych 5 Gbit / sekundę (lub 625 MB / sekundę). Ta prędkość jest niezbędna, aby gry i aplikacje ładowały się szybko.

Ostatnią rzeczą, jakiej chce Microsoft, jest zła reklama, która może zaszkodzić marce Xbox, ponieważ ludzie używali taniego dysku z niską prędkością przesyłania danych. Większość nowoczesnych dysków twardych i dysków flash USB jest obecnie zgodna z USB 3.0, ale sprawdź dwukrotnie, zanim przejdziesz do pudełka.

Był zgłoszone że zewnętrzna pamięć masowa dla Xbox One jest ograniczona do 16 TB, co jest ogromne. Rozmiar dysku zewnętrznego będzie zależał od tego, ile miejsca potrzebujesz i na ile Cię stać. Jeśli masz dużą kolekcję gier i aplikacji, prawdopodobnie chcesz wybrać wystarczająco duży dysk.

Producent Seagate”Napęd gry „To jest reklamowane dla tych, którzy chcą dodać więcej miejsca na swojej konsoli Xbox One. Urządzenie występuje w wariantach 2 TB i 4 TB i poza logo Xbox na rogu nie wygląda jak żadna inna płyta. sztywno przenośny.

Oznacza to, że możesz użyć dowolnego dostępnego dysku zewnętrznego. Jeśli masz zastępczy dysk twardy ze starego laptopa lub komputera stacjonarnego, możesz go nawet wyrzucić do pudełka i użyć.

Laptop czy komputer stacjonarny?

Na rynku dostępne są dwa różne typy zewnętrznych dysków twardych, powszechnie określane jako „stacjonarne” i „przenośne”. Przenośne dyski są znacznie mniejsze i polegają wyłącznie na kablu USB do zasilania i przesyłania danych. Dyski do komputerów stacjonarnych są znacznie większe i oprócz kabla USB wymagają osobnego zasilacza.

Dyski przenośne są nieco tańsze, ale dyski do komputerów stacjonarnych są zwykle szybsze. Szybkość dysku twardego jest mierzona w obrotach na minutę, a więcej obrotów na minutę oznacza lepszą wydajność. Przenośne dyski twarde mają tendencję do obracania się z prędkością 5400 obr./min, podczas gdy dyski twarde do komputerów stacjonarnych mają tendencję do obracania się z prędkością 7200 obr./min. Szybsze dyski twarde oferują krótszy czas rozruchu i krótsze czasy ładowania.

Uwaga: Dyski SSD wydają się dobrym wyborem ze względu na ich lepszą wydajność niż dyski mechaniczne. Jednak, Eurogamer doszedł do wniosku, że używanie go z konsolą Xbox One nie jest zbyt korzystne.

instalacja

Podłącz dysk twardy do jednego z wolnych portów USB na konsoli Xbox One. Można to zrobić niezależnie od tego, czy konsola jest włączona, czy wyłączona. Xbox rozpozna dysk i zapyta, czy chcesz go używać jako pamięci zewnętrznej. Powiedz „tak”, a dysk zostanie sformatowany. Należy pamiętać, że wszystkie dane na dysku zostaną usunięte. Pamiętaj też, że format Xbox jest zastrzeżony, więc możesz używać tego urządzenia tylko z konsolą Xbox.

Konsola zapyta, czy domyślnie chcesz pobierać gry i aplikacje na dysk zewnętrzny. To zależy od Ciebie, ale możesz zauważyć niewielką poprawę wydajności, jeśli zdecydujesz się na dysk zewnętrzny. Wewnętrzny dysk Xbox to odmiana 5400 obr./min. Więc jeśli dysk zewnętrzny jest szybszy, może skrócić czas ładowania itp.

Zarządzanie grami i aplikacjami

Jeśli chcesz przenieść istniejącą grę lub aplikację z pamięci wewnętrznej konsoli do nowej pamięci zewnętrznej, musisz to zrobić ręcznie.

Przejdź do menu „Moje gry i aplikacje”. Zaznacz grę, którą chcesz przenieść, i naciśnij przycisk Menu / Strona główna. Z wyświetlonego menu wybierz „Zarządzaj grą”. Wybierz „Przenieś na zewnętrzne”, a za kilka sekund gra rozpocznie transmisję. Możesz zautomatyzować proces, wybierając „Przenieś wszystko”. Spowoduje to przeniesienie wszystkich gier z Twojego wewnętrznego na zewnętrzny dysk twardy, dzięki czemu nie będziesz musiał zarządzać nimi indywidualnie.
/ p>

Czy rozszerzyłeś możliwości pamięci masowej konsoli Xbox One, dodając zewnętrzny dysk twardy? Jaki rozmiar dysku twardego polecasz? Lubisz najlepszą wydajność podczas korzystania z dysku zewnętrznego? Daj nam znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up