Jak uzyskać PEC w Gmailu

Czy chcemy zarządzać PEC bezpośrednio z Gmaila? Zobaczmy, jak wysyłać i odbierać pocztę poleconą

Wraz z rozpowszechnianiem się PEC wielu użytkowników zastanawiało się, czy najsłynniejsza na świecie usługa poczty e-mail, Gmail, oferuje bezpłatną usługę PEC. Niestety tak nie jest: Gmail to amerykańska usługa poczty e-mail, a PEC w USA (podobnie jak w pozostałych częściach świata) tam nie istnieje usługa kurierska rozwijana tylko we Włoszech. Alternatywnie zawsze możemy skonfigurować Gmaila do obsługi PEC, dzięki czemu możemy od razu czytać wszystkie certyfikowane wiadomości e-mail z aplikacji na komputer lub smartfona bez konieczności konfigurowania konkretnej aplikacji dla PEC.

Pokażemy Ci w tym przewodniku Jak skonfigurować PEC w Gmailuktóry pomoże Ci wybrać najlepszą usługę PEC spośród wielu dostępnych i jakie ustawienia skonfigurować w poczcie internetowej lub w aplikacji, aby natychmiast odczytać każdą wiadomość PEC otrzymaną z konta, a także ustawienia umożliwiające odbieranie i wysyłanie wiadomości PEC do urzędów administracji lub firmom wspierającym KOP.

Indeks
  1. Usługi PEC
  2. Wysyłaj i odbieraj PEC za pomocą Gmaila
    1. Skonfiguruj PEC Gmaila za pomocą smartfona lub tabletu
    2. Wniosek

Usługi PEC

Obecnie nie jest możliwe aktywowanie usługi PC za darmo, ponieważ kilka całkowicie bezpłatnych usług, które były dostępne w momencie uruchomienia usługi, nie jest już dostępnych. Jednak w przypadku niektórych usług możemy: bezpłatny okres próbny dla niektórych certyfikowanych e-mailiaby właściwie przetestować usługę, a następnie po prostu zdecydować, czy zapłacić, czy nie. Najlepsze usługi PEC, które możemy subskrybować to:

  • Poczta prawna: Ta usługa oferuje bezpłatny okres próbny wynoszący 6 miesięcy, więcej niż wystarczająco, aby przetestować jakość usługi lub skontaktować się z PEC po raz pierwszy. Aby móc dalej korzystać ze skrzynki pocztowej PEC po zakończeniu fazy testowej, możemy wykupić pakiet podstawowy (50 GB przestrzeni dyskowej z kopiami zapasowymi i innymi przydatnymi usługami) w cenie 25 euro rocznie.
  • Zaloguj sie.: inne wolne od PEC przez 6 miesięcy. Pod koniec fazy testowej subskrypcja kosztuje 33,90 € rocznie za plan podstawowy, który obejmuje 2 GB miejsca na pocztę e-mail, powiadomienia SMS, tworzenie kopii zapasowych i archiwizację.
  • Aruba.it: Ten PEC nie oferuje bezpłatnej fazy testowej, ale pozostaje najtańszą aktywowaną usługą, ponieważ można ją aktywować za jedyne 5 euro w pierwszym roku (7,90 euro w kolejnych latach. Dostępny jest 1 GB).
  • PosteCert: certyfikowana poczta e-mail zarządzana przez pocztę włoską, która oferuje konkurencyjną cenę (5,50 EUR za pierwszy rok), ale skrzynkę pocztową o bardzo małej funkcjonalności i przestrzeni (tylko 100 MB).

Niektóre PEC są zapewniane przez firmę dla pracowników i mają dostęp warunkowy (bez subskrypcji przez Internet): w takich przypadkach nie płacimy nic za PEC, dopóki pracujemy dla tej firmy. Listę wszystkich aktywnych usług PEC można znaleźć na Witryna AgID. Możemy również przeczytać nasz przewodnik, aby dowiedzieć się więcej Jak uzyskać certyfikowany adres e-mail (poczta certyfikowana).

Wysyłaj i odbieraj PEC za pomocą Gmaila

Aby skonfigurować wybrany PEC, pobieramy parametry połączenia (wybrany menedżer serwisu musi je zaproponować) oraz adres i hasło PEC, otwieramy, że Witryna Gmail W dowolnej nowoczesnej przeglądarce wpisujemy poświadczenia konta Google, a gdy dojdziemy do ekranu głównego, stukamy ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, stukamy element Pokaż wszystkie ustawienia i przejdźmy do menu Konto i konfiguracja.

W nowym menu przewijamy, aż znajdziemy artykuł Dodaj konto e-mail, wklej adres PEC w nowym oknie, wybierz element Importuj e-maile z mojego drugiego konta a w nowym oknie dodajemy wszystkie parametry POP3 niezbędne do połączenia, zwracając maksymalną uwagę na port (zwykle 995). Wreszcie aktywujemy głosy Podczas pobierania wiadomości e-mail zawsze używaj bezpiecznego połączenia (SSL). jest Zastosuj etykietę do wiadomości przychodzących i wreszcie naciśnij Dodaj konto.

Wszystkie wiadomości, które otrzymujemy na PEC, są również otwierane z łatwo rozpoznawalną etykietą w usłudze Gmail. Jeśli chcemy przyspieszyć odbiór wiadomości, to otwórz usługę PEC i sprawdź, czy wpis jest tam w ustawieniach Przesyłaj wiadomościdzięki czemu możesz natychmiast przekazywać nowe wiadomości do skrzynki odbiorczej Gmaila.

Z drugiej strony, jeśli chcemy wysłać PEC z Gmaila, po prostu wróćmy na właściwe tory Ustawienia -> Konta i import z Gmaila i sprawdź, czy adres PEC znajduje się w sekcji Wyślij wiadomość jako; Jeśli go tam nie ma, natychmiast kliknij sekcję Dodaj kolejny adres e-mail i przejdź do ustawień SMTP wybranego PEC (jeśli są dostępne).

Skonfiguruj PEC Gmaila za pomocą smartfona lub tabletu

Konfigurując ustawienia PEC z poczty internetowej, możemy od razu czytać wiadomości PEC z aplikacji Gmail bez konieczności konfigurowania czegokolwiek. Jeśli nie korzystamy często z komputera lub chcemy skonfigurować wszystko z telefonu lub tabletu, otwórz aplikację Gmail (dostępna dla Android i dla iPhone/iPad), dotknij menu w lewym górnym rogu (z trzema poziomymi liniami), dotknij menu ustawienia, wybieramy artykuł Dodaj konto i na koniec naciśnij element Inny.

Na nowym ekranie wpisujemy adres PEC, naciskamy na dole Konfiguracja ręczna i wprowadź parametry POP3 i SMTP, aby uzyskać dostęp do usługi PEC. Po dodaniu wszystkie wiadomości PEC będą wyświetlane w aplikacji Gmail z opcją natychmiastowego filtrowania wszystkich wiadomości, dotykając ikony profilu w prawym górnym rogu i wybierając PEC do zarządzania.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy również do zapoznania się z naszym poradnikiem Aplikacja umożliwiająca dostęp do certyfikowanych przez PEC wiadomości e-mail z urządzeń iPhone i Android.

Wniosek

Usługa Gmail jest bardzo elastyczna i pozwala łatwo zarządzać wszystkimi usługami PEC dostępnymi we Włoszech, chociaż Gmail oficjalnie nie ma dedykowanej usługi PEC (również dlatego, że jest zagraniczny). Nie ma darmowego PEC, ale nadal możesz skorzystać z bezpłatnych okresów próbnych lub wybrać jeden wyjątkowo tania usługa PEC, taka jak Aruba PEC, dla wielu najbardziej zrównoważonych i wydajnych usług PEC.

Jeśli interesuje nas PEC i jego załączniki, polecamy przeczytanie naszych poradników Jak uzyskać bezpłatny PEC oraz Jak otworzyć pliki XML lub XML.P7M (faktura elektroniczna). Z drugiej strony, jeśli chcemy skonfigurować PEC bezpośrednio pod Windows 10, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu Jak czytać certyfikowaną pocztę e-mail w systemie Windows.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up