Jak utworzyć VHD (wirtualny dysk twardy) w systemie Windows

Wraz z powrotem do systemu Windows 7 firma Microsoft wprowadziła wszystkie funkcje wymagane do tworzenia i zarządzania wirtualnymi dyskami twardymi (VHD) bezpośrednio w systemie Windows. Dysk wirtualny to prosty plik kontenera, który naśladuje strukturę plików i inne elementy dysku fizycznego. Wirtualne dyski twarde mogą być przechowywane w dowolnym miejscu na dysku twardym i są szeroko stosowane przez specjalistów IT w środowiskach serwerowych. W rzeczywistości wirtualne dyski twarde są powszechnie używane jako dyski twarde maszyn wirtualnych i mają wiele zalet w porównaniu z typowymi partycjami.

Indeks

  Korzyści z tworzenia i używania VHD

  1. Ponieważ są to proste pliki kontenerowe, dysk twardy nie musi być partycjonowany.

  2. Za pomocą dysków wirtualnych można tworzyć woluminy dynamiczne, dzięki czemu nie trzeba jednocześnie przydzielać całej przestrzeni. Rozmiar dysku wirtualnego zwiększa się tylko w miarę dodawania plików lub danych.

  3. Ponieważ dyski VHD zachowują się jak pojedyncze pliki, tworzenie kopii zapasowych jest łatwe.

  4. Możesz utworzyć dynamiczny VHD, zainstalować system operacyjny i dwukrotnie uruchomić komputer. Ponieważ są dynamiczne, nie musisz przydzielać dużej ilości miejsca na dysku twardym.

  5. Kiedy skończysz z VHD, możesz po prostu usunąć plik CAB VHD, aby zwolnić trochę miejsca. Nie są wymagane żadne skomplikowane partycje.

  6. Dyski VHD są szeroko obsługiwane, co oznacza po prostu, że można je montować jako dyski fizyczne w systemach Windows, Linux i Mac.

  7. Dostęp do wirtualnych dysków twardych można również uzyskać za pośrednictwem sieci lokalnych.

  Utwórz VHD w systemie Windows

  Tworzenie wirtualnego dysku twardego w systemie Windows jest proste i proste. Aby rozpocząć, znajdź „Narzędzia administracyjne” w menu Start i otwórz je.

  Po otwarciu okna Administracja kliknij dwukrotnie łącze Zarządzanie komputerem.

  W oknie Zarządzanie komputerem wybierz Zarządzanie dyskami w obszarze Przechowywanie na lewym pasku bocznym i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Wybierz opcję „Utwórz VHD” w menu kontekstowym.

  Poprzednia akcja otwiera okno Utwórz i dołącz VHD. Tutaj kliknij przycisk „Przeglądaj” i wybierz lokalizację przechowywania pliku VHD. Następnie wybierz rozmiar swojego VHD w MB, GB lub TB. W moim przypadku utworzę VHD z 3 GB pamięci.

  Użyj domyślnej opcji dla formatu VHD. Wybierz typ VHD, wybierając rozmiar przycisków radiowych Stałe lub Dynamiczne. W moim przypadku wybiorę opcję dynamicznej ekspansji, aby nie musieć przydzielać całej przestrzeni jednocześnie.

  Kiedy skończysz ze wszystkim, kliknij przycisk OK, aby zapisać zmiany.

  Po wykonaniu powyższej akcji dysk wirtualny zostanie wyświetlony w narzędziu Zarządzanie dyskami. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę woluminu i wybierz opcję „Zainicjuj”.

  W oknie Zainicjuj dysk pozostaw domyślne opcje niezmienione i kliknij przycisk OK, aby kontynuować.

  Po zainicjowaniu dysku twardego kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Nowy wolumin prosty”.

  Ta akcja otwiera Kreatora prostego woluminu. Kliknij przycisk „Dalej”, aby kontynuować.

  W tym oknie wybierz rozmiar woluminu i kliknij przycisk „Dalej”.

  Teraz przypisz żądaną literę dysku lub ustaw ją jako domyślną i kliknij przycisk „Dalej”.

  Domyślnie system Windows używa formatu pliku NTFS do tworzenia woluminu. Pozostaw go z powrotem do wartości domyślnych i kliknij przycisk „Dalej”.

  Kreator pokazuje wszystkie ustawienia; Sprawdź je i kliknij przycisk „Zakończ”, aby utworzyć wolumin.

  Pomyślnie utworzyłeś dysk VHD i możesz go wyświetlić w narzędziu Zarządzanie dyskami.

  Dobrą rzeczą jest to, że system Windows automatycznie zamontuje VHD zaraz po jego utworzeniu. Możesz zobaczyć zamontowany dysk w eksploratorze plików.

  Po zakończeniu pracy z VHD możesz go odmontować, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Wysuń”.

  Jeśli chcesz ręcznie zamontować VHD, przejdź do lokalizacji, w której zapisałeś plik kontenera VHD i kliknij go dwukrotnie.

  To wszystko. Tworzenie VHD w systemie Windows jest takie proste. Zostaw komentarz poniżej, dzieląc się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na temat tworzenia i używania wirtualnych dysków twardych w systemie Windows.

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej