Jak usunąć lub wyłączyć R dla roamingu i roamingu danych na dowolnym telefonie z Androidem

Wszyscy wiemy, jak denerwujący jest roaming. Nie tylko ze względu na koszt pieniędzy, który często pociąga za sobą podróżujących, ale także z powodu jeśli nie zamierzamy go używać, to zwykle R jest widoczne tak irytujące dla oka, że ​​możemy spróbować.

Dokładniej, w tym konkretnym artykule chcieliśmy dotrzeć do wielu użytkowników, którzy chcą dowiedzieć się, jak usunąć R for Roaming z ich Urządzenie mobilne z systemem Android.

Zwykle otrzymujemy irytujący R z roamingu i chcemy, aby zniknął, ale nie wiemy, jak to zrobić, czasami spędzamy telefon komórkowy na wielokrotnym eksplorowaniu ustawień mobilnych, aby pozbyć się irytującego R, a my tego nie robimy. powstanie.

Zwykle, gdy coś nas denerwuje lub sprawia, że ​​czujemy się niekomfortowo, zdecydujemy się go usunąć za wszelką cenę Ale wiele razy nam się nie udaje, tylko dlatego, że nie wiemy, jak to zrobić i musimy tracić dużo czasu, nie mogąc odnieść sukcesu w rozwiązaniu tego małego, udręczonego problemu.

Dlatego w LookHowTo zrobimy to, nauczymy Cię krok po kroku jak usunąć irytującego R z dowolnego urządzenia mobilnego Roaming. Nie zapomnij uważnie postępować zgodnie ze wskazówkami krok po kroku, aby pomyślnie i bez problemów rozwiązać problem ze swoim urządzeniem.

Indeks
 1. Usuń lub wyłącz R do roamingu i roamingu danych na swoim Androidzie
 2. Jak naprawić pytanie R dotyczące roamingu i roamingu danych
  1. Edytuj plik build.prop, aby cieszyć się naszym telefonem komórkowym bez roamingu

Usuń lub wyłącz R do roamingu i roamingu danych na swoim Androidzie

Pierwszą rzeczą, o której musisz wiedzieć, jest w szczególności, dlaczego ten R wydaje się denerwujący, co w zasadzie dzieje się, biorąc pod uwagę, że karta SIM ma identyfikator. co to jest SIEĆ których używamy.

Dlatego po podłączeniu do anteny, która nie ma jednego ze zwykłych identyfikatorów, rozszerzenie system zdaje sobie sprawę, że korzysta z roamingu, dlatego sprawia, że ​​klasyczny R.

W każdym razie jest to ten sam system, który musimy wziąć pod uwagę, na przykład, gdy mamy dane firmy Movistar uczyć przypadku i zamierzamy połączyć się z Vodafone, Orange lub Yoigo.

duży r mobilny

Są to zabronione identyfikatory, dzięki czemu R nie będzie widoczny, ale też żadna inna litera, a tak naprawdę nie będziemy mogli cieszyć się mobilnym Internetem.

Przebywanie w jednym miejscu oczywiście przeszkadza nam wszystkim, potrzebują i nie mogą korzystać z mobilnego internetu, ponieważ jest to zabroniony identyfikator i jesteśmy bardziej nudni niż kiedykolwiek.

Jak naprawić pytanie R dotyczące roamingu i roamingu danych

Następnie przechodzimy bezpośrednio do tematu R., co musimy powiedzieć, jest widoczne tylko na wszystkich urządzeniach mobilnych, zazwyczaj tych, które nie mają zainstalowanego zaktualizowanego pakietu CSC.

Ten plik istnieje zwłaszcza dlatego, że istnieje kilka plików konfiguracyjnych APN, i zależy od umów handlowych każdej firmy i innych elementów, którymi już nas nie interesuje.

Poza tym, o czym wspomnieliśmy do tej pory, musimy to powiedzieć nie wszyscy użytkownicy powinni usuwać R ..

Tak, na przykład, jeśli mieszkasz w Madrycie i nigdy nie opuszczasz miasta, ponieważ teksty mogą być denerwujące. Ale dla mieszkańca Huelvy lub Badajoz, Może to być problem, ponieważ mamy roaming aktywowany i łączy się z siecią w Portugalii, może generować nieznane opłaty.

Identyfikator sieci składa się z kilku kodów wewnętrznych. Wśród nich należy wymienić w szczególności MCC i MNC, Pierwsza to trzy cyfry, a druga dwie cyfry, tak że pierwsze trzy odpowiadają pierwszej, a ostatnie dwie drugiej.

MCK rozpoznaje, tak jak wiesz pochodzenie sieci według kraju, dla Hiszpanii 214. Każdy operator jest następnie identyfikowany przez dwie ostatnie cyfry.

Gdy znasz te szczegóły, powinieneś wiedzieć, że plik Karty SIM tych operatorów mają takie same kody, podczas gdy LMO będą miały inne, niektóre z najbardziej znanych to:

 • 214-05 = OVM Movistar (Tuenti)
 • 214-06 = OVM Vodafone (Pepephone)
 • 214-09 = OVM Orange (Simyo)

W każdym razie, jak powiedzieliśmy wcześniej, R wygląda na początku tak sławnie ze względu na System jest nieaktualny.

Nie jest poważny i dotyka wielu, chociaż możemy go wyeliminować. Zresztą jest to oczywiście większy problem estetyczny niż problem funkcjonalny nauczymy cię, jak usunąć ten udręczony list w najłatwiejszy i najszybszy możliwy sposób.

Jak przeczytałeś wcześniej, nie jest to poważny problem, w rzeczywistości, chociaż może wydawać się trudny do rozwiązania, jest to bardzo prosta rzecz i na pewno wraz z tutorialem, który Ci damy możesz rozwiązać bez żadnych trudności.

Edytuj plik build.prop, aby cieszyć się naszym telefonem komórkowym bez roamingu

Następnie pokażemy Ci kilka możliwych rozwiązań, zaczynając od tego, które działa w niektórych bardzo specyficznych ROM-ach, chociaż w innych przypadkach nasz terminal ma wtedy problemy.

kontynentalny mobilny kontynent mobilny

Pierwsza rzecz, którą należy otworzyć, to cokolwiek mobilna aplikacja do przeglądania plików, jak ES Explorer, Root Browser, Root Explorer lub jakikolwiek inny, który masz.

Szukamy folderu System i zamierzamy zmodyfikuj nazwę pliku build.prop, przechodząc do sekcji „Wartości właściwości niestandardowych #” i dodając

 • ro.roaming.extended = true
 • ro.roaming.extended_rule = 1

o Wartości właściwości niestandardowych #

W niektórych terminalach też będziesz mieć możliwość usunięcia roamingu danych i dlatego nie będą oznaczane, co zwykle jest problemem dla wielu użytkowników.

To da ci szansę zaoszczędzić sporo kosztów przed zagranicznymi operatorami. Aby to zrobić, musisz dodać następujące wiersze:

 • ro.semc.enable.fast_dormancy = true
 • ro.com.android.mobiledata = true

Kiedy skończymy z samouczkiem uratujemy każdą zmianę, iw tej chwili będziemy gotowi do korzystania z naszego telefonu komórkowego bez roamingu.

Jeśli masz jakieś pytania, które chcesz, abyśmy pomogli w rozwiązaniu, nie zapomnij zostawić ich w komentarzach.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up