Jak usunąć lub usunąć ochronę przed zapisem z mojej karty Micro SD lub USB?

Już wtedy uczyliśmy, jak partycjonować kartę microSD, a w związku z sukcesem takiego artykułu wierzymy, że jest to moment, w którym wielu użytkowników doceni innych samouczki związane z tą pozycją.

Prawdą jest, jak wiemy, karty microSD to może być poza niezwykle ciekawe i przydatne and w sytuacjach np. gdy chcemy zwiększyć pojemność pamięci lub przestrzeń naszych urządzeń. Podobnie aparaty fotograficzne wykorzystują zdjęcia, aby zdjęcia, które robimy, pozostały w nich, a następnie bardzo łatwo jest je pobrać na komputer. Jednak niejednokrotnie nie wszystko jest różowe.

Od czasu do czasu dowiadujemy się, że karty microSD sprawiają nam problemy z myśleniem, że mogą z nimi być pisemna obronai być może zamierzamy się go pozbyć. Chociaż na początku możemy powiedzieć, że znalezienie konkretnej przyczyny problemów podczas pisania na tych kartach pamięci może być trudne, nie jest tak prawdą, że rozwiązania mogą być bliźniacze.

Następnie chcemy pokazać, jakie są najczęstsze błędy, jakie mogą mieć karty microSD w zapobieganiu zapisom, oraz rozwiązania, które musimy wziąć pod uwagę. Wszystko, co musisz zrobić krok po kroku, to mieć komputer i z kartą microSD, aby można było na nich wprowadzić tę zmianę.

wyłącz ochronę zapisu micro sd

Indeks
 1. Jak sprawdzić, czy karta MicroSD jest chroniona przed zapisem?
  1. Jak odblokować SD?
 2. Jak usunąć ochronę przed zapisem USB?
 3. Kroki, aby usunąć „ochronę przed zapisem” z karty SD
  1. Krok 1: Wyjmij kartę pamięci z aparatu cyfrowego
  2. Krok 2: Znajdź gniazdo karty w aparacie
  3. Krok 3: przesuń kartę gniazda DS na aparacie
  4. Krok 4: Włóż kartę SD do komputera lub włóż ją do aparatu
 4. Wpisz karty pamięci SD do aparatów i innych widżetów

Jak sprawdzić, czy karta MicroSD jest chroniona przed zapisem?

Pierwszą rzeczą do rozważenia w tego typu problemach jest to, że nie musisz wprowadzać zmian na karcie microSD, chyba że jesteśmy pewni, że jest ona chroniona przed zapisem, więc postaramy się to zabezpieczyć.

Na przykład dobrym sposobem na to jest sprawdzenie przełącznika, który te karty zwykle mają na boku, który nie powinien znajdować się w metoda blokowania lub ochrony, ponieważ w takim przypadku to przełącznik nie pozwala nam pisać.

wyłącz ochronę pamięci USB

Jak odblokować SD?

Jeśli przełącznik nie jest aktywowany, lub nasza karta nie posiada takiego przełącznika, musimy wziąć pod uwagę, że istnieją rozwiązania, dzięki którym możemy sprawdzić jego właściwości i przestrzeń, którą masz.

Na przykład dobrym sposobem sprawdzenia jest podłączenie karty do komputera, znalezienie jej w oknie Mój komputer, a następnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy myszką, aby zobaczyć jego właściwości.

Pierwszą rzeczą do sprawdzenia w tym oknie jest to, że mamy dużo wolnego miejsca do pracy. Czasami problem nie polega na tym, że jest to ochrona pisemna, ale nie ma wolnego miejsca.

Podobnie należy sprawdzić atrybuty plików i folderów, które zapisaliśmy na tej karcie pamięci SD, ponieważ czasami niektóre z nich można znaleźć przechowywane jako tryb tylko do odczytu, dlatego nie możesz na nich pracować, możesz odzyskać lub naprawić uszkodzone pliki.

Jeśli poprzedni krok po kroku nie jest przydatny, następną rzeczą, którą musisz zrobić, to spróbować Atrybuty karty SDWięc jeśli ktoś zmodyfikował twoje atrybuty lub atrybuty pliku, wróć do normalnej pracy.

Kroki, które należy wykonać w tych krokach, są następujące:

 • Po podłączeniu karty microSD do komputera otwórz okno CMD z uprawnieniami administratora i wykonaj polecenie

discuspart
lista dysków
wybierz dysk [N] (zmieniając N na naszą literę SD)
gładka, czysta charakterystyka dysku
Usuń atrybuty Diskpart SD

 • Po wykonaniu tych poleceń karta microSD powinna działać normalnie, to znaczy bez pisemnej ochrony.

Jeśli tak nie jest, pozostaje tylko zrobić kopię zapasową wszystkich danych, które mamy na karcie microSD, a następnie sformatuj go, bo nie ma innej opcji. Następnie możesz bez problemu przesyłać aplikacje na kartę microSD.

Urządzenia USB są niezwykle przydatne do szybkiego przenoszenia informacji z jednego miejsca do drugiego, nawet do przechowywania ważnych danych przez jakiś czas. Z kolei posiadają konfigurację, która zabezpiecza je przed wszelkiego rodzaju przypadkowym skopiowaniem informacji. Problem polega na tym, że czasami można to wyłączyć, a system Windows pozostawia piękny znak z napisem „Napisz chroniony dysk”, Unikaj więc możliwości kopiowania czegokolwiek na dane USB.

Następnie chcę cię dokładnie nauczyć jak usunąć ochronę przed zapisem USB krok po kroku, wydaje mi się, że znam zbyt wiele kroków, ale mogę się upewnić, że są krótkie i szybkie, a także łatwe, więc w mgnieniu oka będziesz cieszyć się swoim USB tak, jak powinien, należy zauważyć, że z obawy, że to, co do Ciebie mówię, nie zadziała. Później może pojawić się taki lub inny problem, o którym wspomnę poniżej, więc uważaj.

Jak usunąć ochronę przed zapisem USB?

 • Przede wszystkim musisz USB do komputera.
 • Następnie musisz przejść do Start, a następnie wykonać.
 • Teraz musisz napisać „Regedit” i naciśnij klawisz Enter.
 • Przejdziesz do edytora rejestru, tutaj musisz znaleźć „hkey_local_machine system currentcontrolset control storagedevicepolicies".
 • Spójrz na panel, który widzisz po prawej stronie, musisz dwukrotnie kliknąć na mysz, jak mówi Write Defend.
 • Zauważ, że jest taki, który mówi „Dane wartości”, musisz dodać 0.
 • Kiedy skończysz, będziesz musiał kliknąć OK, aby wszystko zakończyć.
 • Zamknij ten program, a następnie wyjmij USB z komputera do computer PC i podłącz go ponownie.

usuń kartę SD z ochroną przed zapisem

Teoretycznie po zrobieniu wszystkiego, o czym wspomniałem wcześniej, kiedy wkładasz USB do komputera, wszystko powinno działać normalnie, jeśli nie działa, to znaczy, że problem sprzętowy więc w takim przypadku będziesz musiał zmienić urządzenie, może nawet mieć wirusa i dlatego będziesz musiał użyć jakiegoś programu antywirusowego, aby móc go naprawić w 100%. Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny, to naprawdę niesamowite, jak można rozwiązać ten problem za pomocą tej sztuczki i za kilka minut nie będziesz musiał radzić sobie z tym potencjalnym problemem.Bardzo udręczony.

Rodzaj „oblężenia lub blokady”, określany jako „ochrona przed zapisemJest to bardzo przydatne dla profesjonalnych fotografów, którzy używają wielu kart pamięci, ponieważ ludzie popełniają błędy, które będą przeszkadzać w ciężkiej pracy. A ryzyko pomyłek pomiędzy kilkoma kartami jest bardzo wysokie. Co ciekawe, karty mają inicjały SD, które byłyby w języku angielskim jako zabezpieczenie cyfrowe (Secure Digital).

Jak już wspomnieliśmy, wszystkie te karty są urządzenia przenośne, na przykład: aparaty cyfrowe (zdjęcia i filmy), laptopy (laptopy i tablety), konsole do gier.

Kroki, aby usunąć „ochronę przed zapisem” z karty SD

Powinieneś znać następujące kroki, aby Napisz Obronę z karty SD. ZRÓBMY TO.

Krok 1: Wyjmij kartę pamięci z aparatu cyfrowego

Warto wziąć pod uwagę, że miejsce i procedura stosowana w celu usunięcia takich mogą się różnić; Mam na myśli, że będzie w zależności od dwóch czynników:

 1. Modelka
 2. Marka aparatu

Na tym etapie zdecydowanie zaleca się zapoznanie się z instrukcją producenta, zwłaszcza jeśli aparat cyfrowy po raz pierwszy.

Krok 2: Znajdź gniazdo karty w aparacie

Aby to zrobić, musisz znaleźć małą zakładkę. W wielu przypadkach jest to część pomieszczenia. W najnowszych modelach ten rowek jest praktycznie niezauważalny gołym okiem, więc jeśli nie zostanie odnaleziony od razu, jest zalecany przeczytaj instrukcję tego artefaktu.

Krok 3: przesuń kartę gniazda DS na aparacie

Ta procedura jest wykonywana przez przesunięcie lub wyłączenie blokady zasilania. Gniazdo SD w aparacie. Więc dajemy możliwość zdobycia karty.

Krok 4: Włóż kartę SD do komputera lub włóż ją do aparatu

Aby tam być, musimy sprawdzić, czy musimy odblokuj ochronę przed zapisem, lub nie zrobi tego po usunięciu ochrony; Skąd wiemy? Jeśli obraz zostanie usunięty, zniknie z grupy obrazów. Pracując z tym wszystkim, ważne jest, abyśmy znali rodzaje kart SD, które możemy znaleźć w pewnym momencie, a także ich szeroką gamę na rynku:

Wpisz karty pamięci SD do aparatów i innych widżetów

usuń ochronę USB przed zapisem

Bierzemy pod uwagę, że „Pamięć SD » Istnieją cztery rodzaje kart:

 1. SDSC
 2. SDHC
 3. SDXC
 4. SDIO

I rozmiary kart:

 • SD lub standard podstawowy
 • Mini SD
 • Micro SD

Należy zauważyć, że rozmiar micro SD Jest szeroko stosowany w tabletach i telefonach komórkowych. W rzeczywistości istnieją specjalne adaptery, w których te mikrofony mogą być używane w większych portach. Ciekawe, że można wykorzystać te urządzenia, które mają gniazda SD Karty MMC są cieńsze, ale nie odwrotnie, karty SD nie pasują do gniazda MMC.

Podobnie, z czytnikiem kart USB może być używany w gniazdach Compact flash lub kartach PC. Innym faktem jest to, że mogłeś karty miniSD Tak. mikro SD do gniazd SD za pomocą adaptera.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up