Jak usunąć i usunąć partycję z komputera Mac

OS X umożliwia tworzenie wielu partycji na komputerze Mac, więc każda partycja może mieć własny system operacyjny lub cokolwiek, co chcesz tam przechowywać. Ta funkcja umożliwia zainstalowanie innej wersji systemu OS X, a także instalację systemu Windows na komputerze Mac na tej oddzielnej partycji.

Jeśli z jakiegoś powodu utworzyłeś partycję na komputerze Mac, ale nie jest ona już używana, możesz usunąć ją z komputera Mac, aby odzyskać miejsce, z którego aktualnie korzysta. Dobrym pomysłem jest zwolnienie miejsca używanego przez partycję, której nie używasz na swoim komputerze.

Pokazaliśmy już, jak utworzyć nową partycję na Macu. W tym artykule pokażemy, jak usunąć, a następnie usunąć partycję na komputerze Mac.

Notatka: Powinno to usunąć wszystkie dane przechowywane na partycji. Dlatego przed kontynuowaniem wykonaj kopię zapasową wszystkich ważnych plików.

Indeks

Usuwanie partycji na komputerze Mac

Pomoże Ci w tym wbudowane narzędzie dyskowe

1. Uruchom Narzędzie dyskowe na komputerze Mac.

2. Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz wszystkie partycje, które do tej pory utworzyłeś w obszarze po lewej stronie. Musisz wybrać partycję, którą chcesz usunąć, klikając na nią.

Po wybraniu partycji przez kliknięcie na nią, kliknij przycisk „Usuń” powyżej, aby usunąć partycję.

3. Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie nazwy partycji i formatu, który będzie używany jako system plików. Po prostu kliknij przycisk „Usuń” tutaj.

4. OS X powinien rozpocząć usuwanie partycji, a po zakończeniu zobaczysz następujący komunikat informujący, że partycja została pomyślnie usunięta. Kliknij przycisk „Zakończ”, aby kontynuować.

Partycja do usunięcia została pomyślnie usunięta. Oto jak usunąć go z komputera Mac.

Usuwanie partycji na komputerze Mac

Ponownie używasz Narzędzia dyskowego.

1. Uruchom Narzędzie dyskowe.

2. Wybierz swój podstawowy dysk twardy w lewym okienku, klikając go. Upewnij się, że wybierasz rzeczywisty dysk twardy, a nie jego partycje. Dysk twardy jest często określany jako „Macintosh HD” lub „Fusion Drive”.

Po wybraniu dysku twardego kliknij opcję „Partycja” u góry.

3. Zobaczysz diagram pokazujący wszystkie partycje i zajmowaną przez nie przestrzeń. Kliknij partycję, którą chcesz usunąć na diagramie, a następnie kliknij znak „-” (minus) w panelu, aby usunąć partycję.

4. Kliknij „Zastosuj”.

5. OS X utworzy główny dysk twardy, a kiedy skończysz, kliknij przycisk „Zakończ”, aby kontynuować.

Wniosek

Jeśli masz partycję na komputerze Mac, której już nie używasz, możesz ją usunąć, aby zwolnić trochę miejsca. Powyższy przewodnik pomoże ci to zrobić.

Czy ten artykuł jest pomocny? Inaczej

Automatyczna jakość wyświetlania 360p 720p 1080p .st0 {Wypełnij: #FFFFFFFF;}.st1 {Wypełnij: #0099FFFF;} Główny artykuł 1/2 READ BY PIG Przewodnik dla początkujących po Android Studio
Komentarze (1)

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up