Jak tworzyć screencasty w systemie Windows 10

Treści wideo w coraz większym stopniu skupiają uwagę w sieci. Według Forbesa do 2021 r. 80% ruchu internetowego będzie stanowić ruch wideo.

Deweloperzy Microsoft odkryli również błąd w filmie. Utworzyłeś funkcję screencastu w Windows 10 Creators Edition! Ta funkcja pozwala nagrywać swoje działania na ekranie w formacie wideo nawet przez dwie godziny! Działa również we wszystkich środowiskach aplikacji.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo lub wyświetlać swoją grę na ekranie, jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Indeks

  Jak znaleźć narzędzie do zrzutów ekranu

  Narzędzie Screencast Tool jest częścią aktualizacji Windows 10 Creators Update z systemu Windows 10 w aplikacji Xbox. Prawdopodobnie został zaprojektowany w celu poprawy interaktywności na platformie Xbox. Nie oznacza to, że jest on przeznaczony tylko dla graczy, ponieważ każdy z systemem Windows może z niego korzystać.

  1. Wyszukaj „Xbox” w wyszukiwarce Windows. Kliknij, aby otworzyć.

  2. Zakończ proces rejestracji przy pierwszym uruchomieniu aplikacji. Jeśli nie masz dostępu do internetu, nie martw się, aplikacja będzie nadal działać.

  Zminimalizuj aplikację.

  Na tym kończy się pierwsza faza procesu.

  Użyj aplikacji do tworzenia screencastów

  Na szczęście polecenia umożliwiające włączenie tej funkcji są również dostępne jako skróty. Dzięki temu skrótowi nie musisz przełączać się między aplikacją Xbox a aktywnością, którą chcesz nagrać.

  Po zminimalizowaniu aplikacji znajdź i otwórz aplikację, której proces chcesz zarejestrować. Jeśli jest to aplikacja do gier, tym lepiej.

  Gdy aplikacja jest uruchomiona, naciśnij kombinację klawiszy: Win + G. Ten skrót wyświetla serię ikon u dołu ekranu nad zasobnikiem systemowym. Nazywa się to „paskiem gier”.

  Wszystkie symbole mają funkcję, którą musisz zrozumieć, aby efektywnie korzystać z tej funkcji.

  • Pierwsza ikona — Strona główna Xbox - To jest link do powrotu do aplikacji Xbox. W tym przypadku nie ma to większego znaczenia.
  • Druga ikona - ekran - Ta ikona jest normalną funkcją zrzutu ekranu, która umożliwia zrobienie zdjęcia ekranu. Skrótem dostępu do tej funkcji jest Win + Prt Sc.
  • Trzecia ikona: Zarejestruj to narzędzie - Ten symbol oznacza narzędzie do nagrywania w tle. Należy pamiętać, że to narzędzie działa inaczej niż rzeczywiste narzędzie do nagrywania i że funkcja „Nagrywanie w tle” musi być aktywowana. Po uruchomieniu paska gier to narzędzie natychmiast rozpocznie nagrywanie ekranu. Jak tylko klikniesz, nagrywanie zostanie zatrzymane, a nagrany plik zostanie zapisany. Jest to przydatne, gdy chcesz rozpocząć nagrywanie od momentu uruchomienia aplikacji. Skrótem dostępu do tej funkcji jest Win + Alt + G.
  • Czwarta ikona: narzędzie screencast - To jest rzeczywiste narzędzie do rejestrowania i różni się od narzędzia „Zaloguj to” poziomem kontroli, który oferuje. Narzędzie do screencastu pozwala wybrać, kiedy rozpocząć nagrywanie, a kiedy zakończyć. Aktywuje się poprzez kliknięcie czerwonego przycisku. Gdy jesteś wystarczająco zalogowany, możesz kliknąć tę samą ikonę, aby zakończyć sesję. Pozwala nagrywać wiele razy podczas sesji bez opuszczania paska gry. Skrótem dostępu do tej funkcji jest Win + Alt + R.
  • Piąty symbol: narzędzie rozpowszechniania - To narzędzie umożliwia użytkownikom konsoli Xbox udostępnianie przechwyconych zrzutów ekranu w czasie rzeczywistym. Skrót do tej funkcji to Win + Alt + B.
  • Szósta ikona - tryb gry - Game Mode to technologia oprogramowania, która optymalizuje wrażenia z gry dla graczy Xbox. Jeśli przesyłasz strumieniowo dowolną aplikację inną niż gra, nie martw się o to narzędzie. Jednak w przypadku graczy możesz zmodyfikować to narzędzie, aby poprawić jakość rejestracji.
  • Siódma ikona - narzędzie rekrutacyjne - W ten sposób możesz skonfigurować Game Bar tak, jak chcesz. Ustawienia nie muszą być zmieniane dla prostszych celów. Domyślne ustawienia spełniają Twoje proste potrzeby zrzutów ekranu.
  • Ósma ikona służy do przeciągania i przesuwania paska gry po ekranie. Aby upewnić się, że mikrofon odbiera dźwięk podczas nagrywania wideo, zaznacz pole wyboru Nagraj mikrofon.

  Po rejestracji

  Po zakończeniu nagrywania wykonaj poniższe czynności, aby znaleźć wideo.

  Przejdź do folderu wideo. Otwórz go i przejdź do folderu „Capture”. Tutaj znajdziesz wszystkie swoje nagrane filmy.

  Lub przejdź do aplikacji Xbox, kliknij ikonę menu i wybierz Game DVR.

  Możesz teraz uzyskać dostęp do nagranych filmów za pośrednictwem aplikacji Xbox.

  Dostosuj pasek gry

  Jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować ustawienia paska gier, możesz to zrobić.

  Otwórz wyszukiwanie systemu Windows i wpisz „Pasek gier”.

  Kliknij opcję „Sprawdź, jak otwiera się pasek gry i rozpoznaj swoją grę”.

  Możesz teraz skonfigurować skróty i inne ustawienia, aby dopasować je do swojego stylu.

  Wreszcie

  Funkcja Windows screencast jest niezbędnym dodatkiem do pakietu Windows. Teraz nie musisz już płacić za oprogramowanie do screencastu, zwłaszcza jeśli potrzebujesz prostego rozwiązania.

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej