Jak tworzyć i zarządzać hasłami do kont internetowych

Zarządzaj hasłami witryn, regułami tworzenia silnych haseł, menedżerami haseł online i Bitwarden

Ci, którzy dużo surfują po Internecie i cieszą się wygodą usług online, prawdopodobnie subskrybują wiele witryn internetowych, rejestrując za każdym razem nazwę użytkownika i hasło. Z biegiem czasu będziesz mieć coraz większą listę kont i usług, które wymagają podania hasła. Dlatego problemem jest przechowywanie haseł w bezpiecznym miejscu, aby uniknąć ich utraty, oraz stosowanie silnych i złożonych haseł, aby uniemożliwić hakerowi ich wykrycie i uzyskanie do nich dostępu.

Zamiast używać tylko jednego hasła naraz i narażać Cię na ryzyko w przypadku kradzieży konta, warto Twórz hasła do kont internetowych i zarządzaj nimi w jasny i jednoznaczny sposób, aby pomóc nam w jak największym stopniu za pomocą bezpiecznych i certyfikowanych narzędzi. Zobaczmy razem, jak tworzyć silne hasła do witryn internetowych, łatwo nimi zarządzać i mieć je przy sobie dzięki najbardziej niezawodnym usługom zarządzania hasłami.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Jak zapisywać hasła do witryn na koncie Google

Indeks
 1. Jak zarządzać hasłami do witryn
  1. Bezpieczne zasady dotyczące haseł
  2. Oto jak stworzyć naprawdę silne hasło
  3. Użyj lokalnego menedżera haseł
  4. Użyj menedżera haseł online
  5. Wnioski

Jak zarządzać hasłami do witryn

Aby właściwie zarządzać wszystkimi poświadczeniami dostępu do witryny, zalecamy uważne przeczytanie każdego rozdziału podręcznika, aby zrozumieć, jak zapobiegać kradzieży poświadczeń, jednocześnie unikając niedogodności. Musisz zapamiętać tysiące haseł.

Bezpieczne zasady dotyczące haseł

Zasady dla Wybierz silne hasła, których nie można rozpoznać są w skrócie następujące:

 • Użyj hasła składającego się z co najmniej 10 znaków
 • Używaj silnego hasła zawierającego cyfry, litery i znaki specjalne
 • Zmieniaj regularnie (przynajmniej raz w roku)
 • Nie używaj dat urodzenia, urodzin ani imion rodziców
 • Nie używaj tego samego hasła do wszystkich kont
 • Unikaj korzystania z funkcji „zapisz hasło” w przeglądarkach.

Aby doskonale zastosować te zasady, musimy taką znaleźć Polityka zarządzania hasłami bardziej realistyczny, wygodniejszy, Kto chroni kontabez spowalniania operacji.

Widzieliśmy je w innym artykule Najlepsze sposoby tworzenia silnych haseł, które są łatwe do zapamiętania.

Oto jak stworzyć naprawdę silne hasło

Co za przyczyna Sposób tworzenia haseł W przypadku różnych kont absolutnie musisz mieć własny algorytm lub proces myślowy, którego nikt inny nie może zrozumieć. Zamiast mieć identyczne hasło do każdego konta, możesz wymyślić podstawowe hasło i zmienić je na podstawie nazwy strony internetowej. Na przykład możesz zacząć od podstawowego hasła, takiego jak „cfg345l &”, a następnie utworzyć je dla Facebooka „Fcfg345l & K”, dla Gmaila „Gcfg345l & L” i tak dalej. Bez względu na to, jakiej metody używasz, najważniejsza jest rzecz Nie zawsze używaj tego samego hasła i zamiast, Nie musisz pamiętać różnych kluczy dla każdej witryny. Jeśli nie możesz wymyślić skutecznego algorytmu mentalnego, zawsze możesz użyć automatycznego generatora haseł.

Na przykład broszura z SuperGenPass to algorytm zaimplementowany jako rozszerzenie przeglądarki lub zakładka. Tworzone jest hasło główne, które musisz zapamiętać, a następnie dla każdego konta tworzony jest inny klucz, którego nie można rozpoznać. Te hasła nie są przechowywane online ani na komputerze, są po prostu wyodrębniane przez algorytm SuperGenPass. Po prostu zainstaluj generator w dowolnej przeglądarce, z której korzystasz i wszędzie używaj tego samego hasła głównego.

Alternatywnie możemy również skorzystać z jednego z menedżerów haseł wymienionych w kolejnych rozdziałach, które zawierają generatory losowych haseł, które są trudne do odgadnięcia lub zhakowania.

Użyj lokalnego menedżera haseł

Jednym z najłatwiejszych sposobów zarządzania wszystkimi hasłami jest użycie „Aplikacja do zarządzania hasłamikorzystając z usługi lub programu, który przechowuje dane połączenia i chroni je za pomocą jednego hasła głównego, które jest jedynym przechowywanym.

Najlepszym darmowym programem do zarządzania hasłami na komputerze jest KeePassktóre opisałem i wyjaśniłem jakiś czas temu.

KeePass działa na Twoim komputerze i nie przechowuje żadnych danych online na zewnętrznych stronach internetowych i serwerach. W związku z tym pozostaje niedostępny dla hakerów (którzy często atakują usługi zarządzania hasłami online w celu kradzieży danych uwierzytelniających).

Jeśli chcemy zabrać ze sobą hasła na nasz smartfon lub tablet, możemy używać KeePass w połączeniu z usługą przechowywania plików online, taką jak dysk Google synchronizować chroniony plik ze wszystkimi hasłami i móc z niego korzystać jednocześnie na kilku komputerach; Na urządzeniu przenośnym musimy zainstalować aplikację, aby również zdalnie otwierać pliki KeePass, np. Keepass2Android (Android) i KeePass Touch (iOS).
Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz przewodnik KeePass na Androida i iPhone'a: ​​Przechowuj hasła w osobistej chmurze.

Kolejnym świetnym programem do zarządzania hasłami jest Bettercup darmowe i otwarte oprogramowanie dla systemów Windows, MacOS, Linux, Firefox i Chrome. Program nie zapisuje haseł w chmurze, ale lokalnie na Twoim komputerze lub telefonie komórkowym. Możesz także zapisać je online w jednej z obsługiwanych usług w chmurze, takich jak Dysk Google i Dropbox. Buttercup może importować bazę danych haseł z innych programów, takich jak 1Password, KeePass i LastPass.

Użyj menedżera haseł online

Najlepszą usługą online do synchronizowania haseł między przeglądarkami i urządzeniami jest Bitwarden, dostępny na licencji open source i dostępny pod adresem oficjalna strona.

Dzięki tej usłudze za każdym razem, gdy wchodzimy na znaną nam witrynę, możemy zsynchronizować wszystkie hasła i cieszyć się automatycznym uwierzytelnianiem. Wszystkie hasła są chronione jednym hasłem głównym, które od teraz musimy tylko zapamiętać.
Bitwarden można zainstalować na Windows, Mac i Linux, oprócz tego, że jest dostępne jako rozszerzenie przeglądarki Google Chrome, Microsoft Edge jest Mozilla Firefox.
Jeśli chcemy również korzystać z haseł przechowywanych online na smartfonach i tabletach, musimy zainstalować aplikację Bitwarden z Sklep Google Play lub zApple App Store.

Inną usługą, której możemy użyć do zapisywania haseł i synchronizacji ich online, jest Ostatnia rundaDzięki temu możesz utworzyć bezpieczne konto, na którym możesz zapisywać wszystkie swoje hasła i używać ich automatycznie za każdym razem, gdy logujesz się do witryny internetowej.
Kiedy logujesz się za pomocą LastPass, zaszyfrowany plik ze wszystkimi hasłami jest pobierany na twój komputer i szyfrowany tylko lokalnie i tylko wtedy, gdy masz do tego prawo. Ten rodzaj usługi pomaga również w zarządzaniu i przechowywaniu innych ważnych informacji, notatek, notatek, a nawet kodów PIN i kodów niezwiązanych z witryną. Bezpieczeństwo konta można wtedy poprawić, dwukrotnie sprawdzając proces uwierzytelniania za pomocą telefonu komórkowego, który zapewnia ochronę nawet wtedy, gdy nieznajomy pozna hasło główne.

Niestety LastPass nałożył surowe ograniczenia na swoje darmowe konta, dzięki czemu można go używać tylko na komputerze lub urządzeniach mobilnych (i pozostaje bezpłatny). W innym artykule widzieliśmy listę Alternatywy dla LastPassw tym wspomniany wyżej Bitwarden.

Wnioski

Aby ułatwić sobie życie, możesz zarządzać dostępem do kont rzadziej używanych stron internetowych w menedżerze wbudowanym w przeglądarki, a najczęściej używane lub wrażliwe hasła pozostawić tylko wybranemu menedżerowi haseł. Inną bardzo skuteczną metodą jest korzystanie z usługi zarządzania hasłami online (takiej jak Bitwarden) do haseł do witryn internetowych, które są używane codziennie i które mają niskie ryzyko kradzieży danych, i zamiast tego używać KeePass do słów. Hasła bankowe, hasła PayPal jako hasło. Facebook lub inna witryna e-commerce.

Możesz to zrobić, aby dowiedzieć się, ile czasu zajmuje uzyskanie hasła do programu do skanowania automatycznego lub brutalnego Sprawdź, ile czasu zajmuje znalezienie hasła.
Wreszcie przypominam sobie artykuł o Popularne techniki kradzieży haseł w Internecie aby zrozumieć, jak łatwo to może być, nawet bez bycia profesjonalnym hakerem.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up