Jak trwale wyłączyć Windows Defender w Windows 10?

Jeśli używasz systemu Windows 10, przekonasz się, że jest on wyposażony we własny program antywirusowy o nazwie Windows Defender. Jest częścią systemu Windows i działa automatycznie bez większej interwencji. Jednak dla niektórych program Windows Defender jest bardziej uciążliwy niż pomoc. Więc będziesz chciał dezaktywować Windows Defender w spokoju.

Jak dowiesz się z tego artykułu, wyłączenie Windows Defender w Windows 10 nie jest tak proste, jak powinno być. Niezależnie od tego nie jest trudno upewnić się, że Defender upadnie i pozostanie na ziemi.

Indeks

Dlaczego nie skorzystać z opcji domyślnej?

Może wydawać się nieco mylące, że trwałe wyłączenie programu Windows Defender jest bardziej skomplikowane niż powinno. W końcu w systemie Windows 10 istnieje opcja wyłączenia Defendera. Można do niego uzyskać dostęp z Ustawień, Aktualizacji i Zabezpieczeń, a następnie z Windows Defender.

Jeśli jednak przeczytasz opis konfiguracji, odkryjesz problem. Windows Defender po prostu pozostaje nieaktywny na krótki czas . Jeśli wykryje, że był wyłączony zbyt długo, automatycznie włączy się ponownie. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby program Windows Defender pozostał wyłączony, musisz usunąć zaznaczenie tej opcji przy każdym ponownym uruchomieniu systemu Windows. Co za bałagan!

Trwale wyłącz Windows Defender

Na szczęście można to zrobić, aby program Windows Defender sam się nie obudził. Nie jest oczywiste, jak to zrobić, ale gdy nauczysz się podstaw, łatwo je włączać i wyłączać. Tylko upewnij się, że nie przeglądasz sieci bez aktywnego programu antywirusowego! Upewnij się, że masz coś zainstalowanego z wyprzedzeniem, aby zrekompensować fakt, że program Windows Defender jest wyłączony.

Istnieją dwa sposoby wyłączenia programu Windows Defender. Pierwszy odbywa się za pośrednictwem rejestru, a drugi za pośrednictwem okna lokalnych zasad grupy. Zazwyczaj metoda lokalnych zasad grupy jest nieco łatwiejsza do wykonania, ale można jej używać tylko w wersjach Pro, Enterprise i Education systemu Windows 10.

Jeśli nie korzystasz z żadnej z poprzednich edycji lub nie jesteś pewien, której użyć, nie martw się! Wszystkie wersje systemu Windows 10 mogą wyłączyć program Windows Defender za pomocą metody rejestracji. Wystarczy wykonać poniższe czynności, a Twój problem zostanie rozwiązany w mgnieniu oka.

Korzystanie z rejestru (dostępnego dla WSZYSTKICH użytkowników)

Najpierw otwórz polecenie Uruchom, naciskając klawisz „Windows + R”. W wyświetlonym oknie wpisz regedit i kliknij OK.

Uwaga - Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian wykonaj kopię zapasową rejestru.

Rejestr się otworzy, przejdź do następującego folderu po lewej stronie: "HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Policies -> Microsoft -> Windows Defender". Możesz zobaczyć folder o nazwie Policy Manager po Windows Defender. Nie klikaj tego folderu; Zamiast tego pozostaw program Windows Defender, jak zaznaczono na poniższym obrazku.

Po prawej stronie okna zobaczysz plik o nazwie „DisableAntiSpyware”. Jeśli to zrobisz, to świetnie! Jeśli nie, musimy zrobić swoje. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce po prawej stronie okna, przejdź do „Nowy”, a następnie do „Wartość DWORD (32-bitowa)”.

Windows tworzy plik DWORD bez tytułu, który jest dla nas mało przydatny. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy i kliknij Zmień nazwę, a następnie nazwij go DisableAntiSpyware. Upewnij się, że wpisujesz nazwę idealnie!

Kliknij prawym przyciskiem myszy plik DisableAntiSpyware i kliknij Edytuj ....

Aby włączyć zasadę wyłączającą program Windows Defender, ustaw wartość danych na „1” i kliknij przycisk OK. To powie komputerowi, aby włączyć nowo utworzoną politykę, a system Windows wyłączy Defender dla Ciebie. Jeśli chcesz zresetować program Windows Defender, wróć do tego pliku i zmień wartość na „0”. Spowoduje to wyłączenie zasad i umożliwi ponowne działanie programu Windows Defender.

Przy następnej próbie załadowania programu Windows Defender zobaczysz następujący komunikat o błędzie wskazujący, że został wyłączony.

Użyj lokalnych zasad grupy

Aby rozpocząć, naciśnij klawisze Windows + R, aby załadować pole Uruchom, a następnie wpisz .msc w polu i kliknij OK.

Jeśli spróbujesz uruchomić go w innym wydaniu, takim jak Home, otrzymasz następujący komunikat o błędzie

Oznacza to, że nie możesz użyć tej metody do wyłączenia programu Windows Defender. W takim przypadku należy skorzystać z powyższej metody rejestracji, która działa we wszystkich edycjach.

Po załadowaniu okna lokalnych zasad grupy sprawdź folder Szablony administracyjne w sekcji Konfiguracja komputera. Otwórz go, a następnie otwórz "Komponenty Windows -> Windows Defender", po prawej stronie zobaczysz plik o nazwie "Wyłącz Windows Defender".

Kliknij go dwukrotnie i kliknij Włączone po lewej stronie, co włączy zasadę Wyłącz program Windows Defender, która wyłączy program Windows Defender. Jeśli zmienisz zdanie w przyszłości, możesz tu wrócić i wybrać opcję „Wyłącz”.

Trzymaj obrońcę w dół

Dla niektórych Windows Defender może być bardziej przeszkodą niż pomocą. Co gorsza, wersji dostarczonej z systemem Windows 10 nie można trwale wyłączyć. Jeśli zastosujesz jedną z dwóch powyższych metod, możesz cieszyć się komputerem bez konieczności wyłączania programu Windows Defender.

Czy używasz programu Windows Defender jako podstawowego programu antywirusowego? A może wybierasz coś innego? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up