Jak transkrybować nagranie audio na dyktando

Jak transkrybować nagranie audio

W tym przewodniku pokażemy, jak odsłuchać nagranie audio z komputera i napisać je w edytorze tekstu, takim jak arkusz programu Word. Wsparcie polega na posiadaniu oprogramowania zwolnij dyktowanie i umożliwia za pomocą natychmiastowych skrótów klawiaturowych zatrzymaj, uruchom ponownie i powtórz odtwarzanie, bez opuszczania arkusza, w którym piszesz. Transkrypcja jest trudnym zadaniem, zwłaszcza że musisz uchwycić to, co mówią inni, a nie zawsze jest to zrozumiałe. Szybkość pisania i pisania przez ludzi nigdy nie osiągnie prędkości mowy.

Skryba

Jednym z najlepszych programów do transkrypcji nagrań audio jest Skryba, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

Za pomocą tego programu możemy przynajmniej rozwiązać problem słuchania nagrań audio i pisania dyktand. Ten fantastyczny program jest dostępny dla systemów Mac, Windows i Linux, i jego darmowy Ściągnij. Zasadniczo możesz użyć Scribe, aby ponownie odsłuchaj pliki audio, a nawet mp3, nagrań wykonanych za pomocą dyktafonu cyfrowego lub telefonu komórkowego, do transkrypcji na arkuszu Word, pod dyktando.
Aby rozpocząć proces transkrypcji, otwórz aplikację i kliknij przycisk Załaduj w oknie głównym, aby znaleźć folder, w którym znajdują się pliki audio. Możesz pobierać wiele plików jednocześnie. Plik jest konwertowany do formatu, który Express Scribe może odczytywać tylko, ale to jest w porządku. Każdy zaimportowany plik można odczytać za pomocą poleceń w oknie głównym: Odtwórz - Zatrzymaj - Przewiń do tyłu - Przewiń do przodu. Dwa inne narzędzia na to pozwalają wybierz prędkość odtwarzania (Prędkość) i pozycję początkową (pasek nad odczytem). Suwak prędkości jest główną zaletą tego programu, ponieważ ustępuje dostosuj do wolniejszego odtwarzania abyś mógł wolniej podążać za dyktando. Po naciśnięciu przycisku Odtwórz w prawym górnym rogu pojawi się kontrolka umożliwiająca dostosowanie głośności lewego i prawego kanału audio.

Inną ważną cechą Scribe jest klawisze skrótu aby szybko skorzystać z powyższych funkcji. Jeśli będziesz postępować zgodnie z dyktowaniem nagrania podczas pisania w programie Word, nie będziesz musiał zmieniać okna, aby nacisnąć Stop lub Return, tylko skonfigurowaną kombinację klawiszy. Express Scribe umożliwia konfigurowanie skrótów klawiaturowych w celu sterowania jego funkcjami w innych aplikacjach. Aby dodać skróty klawiszowe, otwórz menu „Opcje”, a następnie przejdź do skrótów klawiaturowych i dodaj dowolne kombinacje klawiszy.
Klucze domyślne to:
Grać: „Ctrl + Alt + strzałka w prawo”
Zatrzymać: „Ctrl + Alt + kropka”
do tyłu: „Ctrl + Alt + strzałka w lewo”
Zmniejsz prędkość czytania (-5%): „Ctrl + Alt + strzałka w dół”
Zwiększ prędkość czytania (+ 5%): „Ctrl + Alt + strzałka w górę”.
Z głównego interfejsu można otworzyć edytor tekstu, którym może być Word lub inny program.
Express Dictate automatycznie kojarzy plik tekstowy z plikiem audio, więc nie będzie można stracić transkrypcji konkretnego nagrania, a wszystko pozostaje uporządkowane. Istnieją inne zaawansowane funkcje (których nie mam możliwości wypróbować), takie jak obsługa pedału nożnego, możliwość przechwytywania dźwięku z rejestratora analogowego i cyfrowego, odtwarzanie plików wideo (z dodatkowymi wtyczkami) oraz integracja z oprogramowaniem do rozpoznawania mowy (tylko dla angielskich transkrypcji) ).

Jak powiedziałem, nie jest możliwe zapisanie ścieżki dźwiękowej, aby słuchać jej wolniej. Aby to zrobić, możesz użyć Śmiały który ma wśród swoich funkcji możliwość spowolnienia odczytu pliku (Efekty - Zmień tempo) i zapisz go.

Dokumenty Google

Dokumenty Google oferują dyktowanie głosu w języku włoskim i możemy go użyć do transkrypcji nagrania audio pod dyktando w bezpłatny i skuteczny sposób. Aby kontynuować, przejdźmy do oficjalnej witryny Dokumentów Google i zaloguj się na konto Google.

Aby skorzystać z dyktowania głosowego Google, otwieramy górne menu Instrumenty naciskamy Wejście głosowe i przybliżamy rejestrator do mikrofonu naszego komputera (lub kamery internetowej), aby móc szybko przepisać wszystko, co jest zapisane w dokumencie tekstowym.
System dyktowania głosu Google jest bardzo dokładny (jest to ten sam silnik, który umożliwia korzystanie z Asystenta Google) i będziesz zaskoczony, jak dokładnie przepisywany jest cały tekst; aby podnieść jakość, pamiętaj o maksymalnym ustawieniu głośności naszego rejestratora lub, jeśli przenieśliśmy już pliki na komputer, zwiększamy głośność wbudowanych głośników, aby słowa były poprawnie napisane.

Aby dowiedzieć się więcej, zalecamy przeczytanie naszego przewodnika Pisz na komputerze, dyktując głos po włosku.

Inne darmowe programy i aplikacje do transkrypcji nagrań dźwiękowych

Całkowicie darmowy alternatywny program na PC, prostszy, ale także bardziej elastyczny Posłuchaj N Napisz co pozwala na odsłuchiwanie nagrań dźwiękowych i pisanie podyktowanego tekstu w edytorze tekstu. Program obsługuje pliki mp3 i Wav (działa również z dźwiękiem z plików wideo AVI, MKV, MOV), a także jest przenośny, można go skopiować na pamięć USB.

Możesz także użyć wbudowanego rejestratora dźwięku Listen N Write, aby nagrać dźwięk z mikrofonu komputera. Nagrania dźwiękowe wykonane za pomocą programu można zapisać tylko w formacie WAV.
Menu Odtwórz umożliwia odtwarzanie, wstrzymywanie, zatrzymywanie, przeskakiwanie do tyłu lub do przodu lub zmniejszanie / zwiększanie szybkości odtwarzania. Istnieje możliwość przeskoczenia do określonej części ścieżki dźwiękowej oraz zakładki do zaznaczenia najważniejszych punktów. Klawisz dyktowania (F12) jest przydatny, gdy chcesz przerwać czytanie i pisanie. Przycisk Znak czasu, dodaje tempo (na przykład 00:00:51) do edytora tekstu, aby następnie dodać tekst audio w celach informacyjnych. Listen N Write może zapisywać dokumenty tekstowe w formatach TXT i RTF oraz posiada podstawowe narzędzia do formatowania.

Inny program użycie do transkrypcji nagrań audio w wygodny sposób, który spowalnia odtwarzanie pliku i pozwala na zatrzymanie i ponowne uruchomienie jednym kliknięciem pmTrans, darmowy.

Jeśli wolisz użyj smartfona, widzieliśmy najlepsze aplikacje do nagrywania głosu i dźwięku w systemie Android. Ponadto zawsze jest aplikacja Dla Android, zaprojektowany specjalnie dla transkrypcja nagrań dźwiękowych, wykładów, kursów lub wykładów A ma na imię Łatwa transkrypcja nagrań, całkowicie za darmo. Zapisz jako MP3, może zapisywać pliki w Dropbox i umożliwia słuchanie i transkrypcję nagrań audio. Po wstrzymaniu odtwarzanie rozpoczyna się kilka sekund wstecz, dzięki czemu można ponownie usłyszeć ostatnie słowa.
Również dla Androida dostępny jest również plikAplikacja Google Recorder który działa jako automatyczny rejestrator transkrypcji głosu

Wnioski

Korzystając z narzędzi przedstawionych w powyższym przewodniku, będziemy mogli całkowicie bezpłatnie dokonać transkrypcji nagrania audio pod dyktando, korzystając z programów do tego przeznaczonych lub korzystając z systemu dyktowania głosowego oferowanego przez Google Documents. Mamy nadzieję, że w przyszłości zintegrują również dyktowanie głosu w systemie Windows w języku włoskim, aby mieć dodatkowe narzędzie do transkrypcji nagrań.

Tym, którzy chcą zdobyć rejestrator za pośrednictwem smartfona, zalecamy przeczytanie poradników Nagrywaj głos i dźwięk za pomocą Androida: aplikacja do nagrywania dźwięku 10 jest Jak nagrywać rozmowy telefoniczne na iPhonie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up